Őrült első félidei hajrá – a Diósgyőr legyűrte a Puskás Akadémiát

2016.04.06. 18:56
A második gólt szerző Elek Ákost ölelgetik a társak, míg Robert Jarni a háttérben bosszankodik (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Diósgyőr hazai pályán Koman Vladimir és Elek Ákos góljával 2–1-re legyőzte a Karol Mészáros révén csak szépíteni tudó, a második félidőt végigtámadó Puskás Akadémiát.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Diósgyőr–Puskás Akadémia 2–1
(Koman 38. – 11-esből, Elek 40., ill. K. Mészáros 45.)

Meglehetősen eseménytelen kezdődött a kiesés elől menekülő Puskás Akadémia miskolci vendégjátéka, az első fél órában gyakorlatilag állóháborút láthatott a stadionba kilátogató 3085 néző. A csapatok a mezőnyben gyűrték egymást, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben.

Ezt követően azonban magasabb fokozatra kapcsoltak a csapatok, és kinyílt a gólzsák is. A sort a Diósgyőr indította a 37. percben: egy hosszúnak tűnő indítást Novothny Soma elért, ám Pogacsics Krisztián – kissé feleslegesen, mivel a labda szinte már elhagyta a játékteret – elsodorta a csatárt. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Koman Vladimir magabiztosan lőtt a kapu jobb alsó sarkába (1–0).

Még fel sem ocsúdhattak a vendégek, a miskolciak a 40. percben újabb gólt szereztek: Bognár István szolgálta ki Elek Ákost, aki tizennyolc méterről laposan lőtt, a labda pedig a jobb oldali kapufáról a kapuba pattant (2–0).

Öt perccel később újra megrezzent a háló, ám ezúttal a vendégek örülhettek. Forró Gyula bal oldali beadására Karol Mészáros érkezett a legjobb ütemben, és nyolc méterről a léc alá fejelt, visszahozva ezzel a felcsúti reményeket a második negyvenöt percre (2–1).

A szépítés után nagy elánnal vetette bele magát a felcsúti alakulat a második félidőbe, Ivan Radosnak több védést is be kellett mutatnia, hogy a vendégek ne tudjanak egyenlíteni. Előbb a 60. percben Mészáros közeli kísérlete után, majd öt perccel később Pekár szabadrúgásánál is nagyot mentett a horvát kapus.

Az utolsó fél órában szinte felborult a pálya, de hiába tett meg mindent az egyenlítésért a PAFC, újabb gólt már nem sikerült szerezniük, így a DVTK sorozatban ötödik hazai bajnokiját is behúzta, míg a felcsútiak már négy bajnoki óta nyeretlenek, és továbbra is a kiesést jelentő 11. helyen állnak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!