A Diósgyőr az utolsó percben csikarta ki a győzelmet

2014.08.17. 20:25
Miroszlav Grumics szerzett vezetést a Diósgyőrnek (Fotó: Havran Zoltán)
Könnyed hazai győzelmet vártak csapatuktól a Diósgyőri VTK szurkolói a Kecskeméti TE elleni bajnokin, ehhez képest sokáig 1–1-re állt a bajnoki, amelyet a ráadás harmadik percében a csereként beállt Takács Tamás döntött el.

NB I
4. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Kecskeméti TE 2–1 (Grumics 16., Takács T. 93., ill. Vukaszovics 57.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A bajnokságban még veretlenül állva fogadta a Diósgyőr az élvonalban még pont nélkül álló Kecskemétet, és a hazaiak mesterének, a magyarországi kalandjait Kecskeméten kezdett Tomiszlav Szivicsnek csak a sérült Elek Ákos és a „születési szabadságot" kapott Debreceni András nem állt rendelkezésére. Nem sok jót ígért tehát a bajnoki a lila-fehéreknek, akik ennek megfelelően öt védővel és két szűrővel álltak fel, és azonnal fegyelmezett bekkelésbe és kőkemény mezőnymunkába csaptak.

Viszonylag hamar, nem sokkal az első negyedóra után beomlott a lila fal egy Miroszlav Grumics-fejes után (1–0), és minden bizonnyal azt hitték a hazaiak, hogy innentől kezdve simán átgyalogolnak az ellenfelükön, ám igencsak körülményesen kezdtek el futballozni, Dejan Karan pedig kis híján egyenlített egy fejessel. Több vendéghelyzetet nem láthattunk az első félidőben, a 16-osig is csak ritkán jutottak el labdástól, ellenben Tomás Tujvelnek Bacsa Patrik és Drazsen Okuka ziccerénél is nagyot kellett védenie.

Szép lassan belealudt a DVTK a mérkőzésbe a pihenő után, és jó tíz perc után meglett ennek a böjtje: Marko Vukaszovics alighanem élete gólját lőtte a kapu bal oldalába jó 30-ról. 1–1!

Szivics szinte azonnal harcba dobta a Takács Tamás, Lazar Marjanovics kettőst, kollégája, Bekő Balázs a mozgékony Bebetót és a futógép Henri Eninfult irányította a pályára, ahol továbbra is egyértelmű, de igazi ziccereket nem hozó fölényt élvezett a Diósgyőr. A hajrá előtt Nikházi Márk és Darko Pavicsevics szállt be a mérkőzésbe, hiszen mindkét mester érezte, hogy itt egyetlen találat el fog dönteni mindent – erre egészen a 93. percig kellett várni, amikor Okuka beadását Tujvel Takács Tamás elé tolta, aki egy lépésről az üres kapuba lőtt. 2–1!

Egy kapushiba döntötte el a mérkőzést a vártnál jóval szerényebb teljesítménnyel előrukkoló hazaiak javára, majdnem meglett a KTE első pontja. Szivics mester először diadalmaskodott egykori kenyéradója ellen.

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Az első félidőben egy kicsit elkényelmesedtünk, mert úgy éreztük, hogy a kezünkben van a meccs. De ennek meglett a büntetése, jött Vukaszovics gólja. De a lényeg, hogy sikerült megszereznünk a három pontot. Látszott a játékosaimon, hogy fáradtak voltunk" – nyilatkozta Tomiszlav Szivics a Sport Tv kamerája előtt.

„Ilyen passzban vagyunk, nem tudok szemrehányást tenni a játékosaimnak. Nem hittük el, hogy lehet itt futballozni, játszani, betojtunk a közegtől. Csak a rombolásra törekedtünk, pedig lehetett volna játszani. Meg kell fordulnia ennek a tendenciának. Szerencsétlen góllal kikaptunk a végén. Ha egy pontunk van, akkor sem vagyunk előrébb, de nyilván mentálisan jót tett volna nekünk. De el fogunk indulni előre, mert sokkal jobb csapat vagyunk annál, mint amit a pozíciónk mutat" – mondta Bekő Balázs a találkozó után.

1. Videoton FC 4 4 11–2 +9 12
2. MVM Paks 4 3 1 9–1 +8 10
3. Diósgyőri VTK 4 3 1 8–3 +5 10
4. MTK Budapest 4 3 1 7–3 +4 9
5. Újpest FC 4 2 2 4–2 +2 8
6. Lombard Pápa FC 4 2 1 1 5–6 –1 7
7. Ferencvárosi TC 3 2 1 4–2 +2 6
8. DVSC-Teva 4 1 1 2 3–3 0 4