Kőkemény csatában nyert a Debrecen az MTK ellen

2014.12.07. 18:25
Varga József góljával szerzett vezetést a Debrecen (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 17. fordulójának és őszi idényének záró mérkőzésén a Debrecen odahaza Varga József és Tisza Tibor találatával 2–1-re legyőzte az MTK-t. A vendégektől Pölöskei Zsolt volt eredményes.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–MTK 2–1 (Varga J. 11., Tisza 81. – 11-esből, ill. Pölöskei 61.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Újra ultráktól volt hangos a Nagyerdei Stadion – adta hírül a mérkőzés előtt a haon.hu, és bizony régen látott hang-, füst- és fényhatások érték a gyepen futballozó debrecenieket az új stadionban. No, egyelőre nem bajnokira, csak a szombati edzésre tértek be a Szívtiprók, de bánhatják, hogy vasárnapra nem vettek jegyet, mert így lemaradtak például Varga József szemet gyönyörködtető bombagóljáról, amellyel az MTK elleni mérkőzés 11. percében vezetést szerzett a DVSC. 1–0!

Pár perc múlva Tisza Tibor Ibrahima Sidibének is pontosan készített le, de az életerős fejes elkerülte a jobb felső sarkot – ki gondolta volna ekkor, hogy hosszú-hosszú percekig ez lesz az utolsó izgalmas esemény a mérkőzésen? Az első játékrész végére azért maradt még egy gyönyörű hazai akciót követő Sidibe-lesgól és egy kaput tévesztő közeli Varga-fejes.

Nagy elánnal kezdett a pihenő után a Debrecen, de igazi ziccert nem tudtak kialakítani a hazaiak a lelkesen és fegyelmezetten játszó vendégekkel szemben, sőt, Varga nagy hibája után Pölöskei Zsolt egyenlített. 1–1!

Zakatolt tovább a Loki a gólért, nem érheti szó a ház elejét, de egyre kiszámíthatóbbak lettek a beadások, egyre sablonosabbak az oldalsó passzok. Igaz, Sidibe így is beköszönhetett volna a hajrá kezdetén, ám lyukat rúgott az ötösön a végig nagy lendülettel futballozó Lázár Pál beadása után. Miközben egyre inkább beszorultak a kék-fehérek, nem járt tizenegyes a debrecenieknek egy Varga, Dragan Vukmir ütközet után, ám amikor Tisza okosan „térdet akasztott” a veterán bekkel, Németh Ádám büntetőt ítélt. Tisza Tibor higgadtan a jobb alsóba lőtt: 2–1, és úgy nézett ki, innen már nem engedi ki kezéből a győzelmet a DVSC.

Így is lett, ugyanis az egyre durvább mérkőzés (Kálnoki Kis Dávidot torkon könyökölte Bódi Ádám, aztán a védő odaszólt később az egyik partjelzőnek, és kapott egy piros lapot) újabb helyzetet már nem hozott.

Folytatódott tehát a címvédő ősz végi menetelése (a hajdúságiak alighanem bánják picit, hogy téli szünet következik), míg véget ért az MTK hatmérkőzéses idegenbeli győzelmi sorozata, ám ezzel együtt sem elégedetlen a félidénnyel Garami József, hiszen legénysége a második helyen zárt.

1. Videoton FC 17 14 2 1 40– 6 +34 44
2. MTK Budapest 17 12 5 25–17 +8 36
3. Diósgyőri VTK 17 9 5 3 27–19 +8 32
4. Debreceni VSC-Teva 17 9 4 4 26–12 +14 31
5. Ferencvárosi TC 17 9 4 4 26–15 +11 31
6. Újpest FC 17 7 7 3 16–12 +4 28
7. MVM-Paks 16 7 6 3 25–13 +12 27
8. Puskás Akadémia FC 17 7 3 7 19–20 –1 24