Otthon bukott a Debrecen a motivált Kisvárda ellen

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2019.05.04. 18:50
Bár a szünetben még a Debreceni VSC vezetett a Kisvárda ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában, a kieséstől veszélyeztetett pozícióban lévő vendégek fordítottak, és tovább élnek a reményeik, hogy jövőre is NB I-esek lehetnek.
Szécsi góljával vezetett a DVSC, de kikapott (Fotó: Kovács Anikó) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

Debreceni VSC–Kisvárda FC 1–3 (Szécsi 40., ill. Grozav 55. – 11-esből, 74., Horváth Z. 94.)

Debrecen, Nagyerdei Stadion,3500néző.Vezette:Bogár Gergő

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A szurkolók mindkét oldalon átérezték a tét nagyságát, hiszen Kisvárdáról százötvenen érkeztek Debrecenbe, és a Loki ultrái is összeálltak. Ennek megfelelően remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, amely a vendégeknek a bentmaradás kiharcolása, a debrecenieknek pedig a bronzérem megszerzése szempontjából volt kulcsfontosságú.

A DVSC indult neki bátrabban a találkozónak a hazaiak voltak veszélyesebbek az első negyedórában, s Szécsi Márk fejesénél a szerencse is a vendégek brazil kapusa, Felipe mellé szegődött, hiszen a labda a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Aztán a vendégek is felvették a meccs ritmusát, és elkezdtek „üzemi hőmérsékleten” pörögni, sőt a Dajka László edzette csapat átvette a játék irányítását.

Aztán elég volt egy hiba, no meg egy gyönyörű mozdulat, s megszerezte a vezetést a hazai együttes. A Kisvárda csapatkapitánya, az egész évben egyenletesen jó teljesítményt nyújtó Lucas vétett el egy labdát, Szécsi Márk pedig lecsapott a lehetőségre és bődületesen nagy gólt szerzett.

A debreceni vezetés érezhetően megfogta a Kisvárdát, még a végig lelkes szabolcsi drukkerek is elhallgattak néhány percre. „Soha ne add fel” – a kórus jelezte, hogy visszatért a vendégekért szorítók hite, s valószínűleg hasonló szellemben szólt Dajka László is játékosaihoz a szünetben.

A Kisvárda nem adta fel, s bár az egyenlítéshez szükség volt Ferenczi János nem túl átgondolt szabálytalanságára, azt nem állítanánk, hogy érdemtelenül lőttek gólt a vendégek. Gheorghe Grozav egyenlítő gólja után új mérkőzés kezdődött, s ez már egyértelműen a Kisvárda forgatókönyve szerint alakult.

Tőzsér Dániel hibája után újra a román légiós villant, s bár a hajrában a Debrecen mindent megtett az egyenlítésért, a jól kontrázó vendégcsapat volt újra eredményes. Dajka László joggal lehetett elégedett cseréivel, hiszen Hugo Seco két gólpasszal, míg Horváth Zoltán egy góllal járult hozzá a három pont megszerzéséhez.

A vendégtábor mámorosan ünnepelt, hiszen a Kisvárda újabb, s hatalmas lépést tett első osztályú tagságának meghosszabbítása felé.