Taktikus játékkal, megérdemelten győzött a Paks Debrecenben

2017.03.11. 15:21
A szünet után ritmust váltott, és nyert a Paks (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában gól nélküli első játékrészt követően a Paks 3–1-re megverte a hazai pályán futballozó Debrecent. Haraszti Zsolt szerezte meg a vezetést, ám Tőzsér Dániel hiába egyenlített, a vendégek két góllal eldöntötték a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ
Debreceni VSC–Paksi FC 1–3 (Tőzsér 68., ill. Haraszti 61., Kulcsár D. 76., Bartha 84.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3021 néző. Vezette: Pintér

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Közvetlen riválisok csaptak össze egymással a Nagyerdei Stadionban: a kilencedik helyezett Debrecen a nyolcadik Paksot fogadta. A vendégek mestere, Csertői Aurél nem várt könnyű mérkőzést, a találkozó előtt azt mondta, nem szabad arra építeni, hogy a hajdúságiak mindössze a tabella kilencedik helyén szerénykednek.

Hamar kiderült, a paksiak szakvezetőjének igaza volt: a Debrecen nyomás alá helyezte őket, és bár nem tudott százszázalékos ziccert kidolgozni, érezhetően irányított – a Paks pedig kontrázott, ráadásul nem veszélytelenül, Haraszti kapufáig jutott az első játékrészben.

A fordulás után a kékben játszó vendégek bátrabban futballoztak, többször kezdeményeztek, mint a szünet előtt. Ennek meg is lett az eredménye: Haraszti Zsolt és Vernes Richárd remek kényszerítőjét követően előbbi szerzett vezetést a Paksnak – 0–1.

Nem sokkal később Tőzsér Dániel parádés szabadrúgásával egyenlített a Debrecen, Molnár Péter nem védhetett: 1–1. Ekkor még volt esélye a hazaiaknak, hogy kiharcolják a győzelmet, de egy kipattanó után Kulcsár Dávid tökéletesen érkezett, és a hálóba továbbított. 1–2

Alig nyolc perccel később eldöntötte a három pont sorsát Csertői csapata: jobbról érkező sarokrúgást követően Bartha László parádés mozdulattal, sarokkal továbbított a kapu jobb sarkába a rövid oldalról – 1–3!

A Paks megérdemelten távozott három ponttal a Nagyerdei Stadionból, Leonel Pontesék pedig a múlt heti győzelem után újra veszítettek.