nemzetisport.hu 2015.07.26 17:55 Frissítve: 2015.07.26 23:59

Megbotlott a Loki, egy pontot elcsent a Puskás

Hiába szerezte meg a vezetést a DVSC-Teva hazai pályán a PAFC ellen a labdarúgó NB I 2. fordulójában, a második félidőben Pekár révén egyenlített a vendégcsapat, és szervezett játékkal kihúzta döntetlennel.

A fehér mezes Lokinak nehezebb dolga volt, mint az El-selejtezőben... (Fotó: Földi D. Attila)

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ
DVSC-TEVA–PUSKÁS AKADÉMIA FC 1–1
(Castillion 30., ill. Pekár 59.)

A Skonto Riga elleni remek győzelem után fogadta a Debrecen a bajnokságot vereséggel indító Puskás Akadémiát. A hangulat nem volt olyan jó, mint az Európa-liga-meccsen, mert ezúttal jóval kevesebben jöttek el a stadionba.

Robert Jarni, a vendégek szakvezetője abban reménykedett, hogy sikerült rendezniük a soraikat, és a legjobb összeállításban kőkemény játékkal tudnak eredményesek lenni.

NSO-adatbank: tabellák, program, csapatok, góllövőlista
Az átigazolási piac legfrissebb, magyar vonatkozású híreit itt olvashatja!
Az NB I-es átigazolások csapatonként bontásban
Felkészülési program: az NB I-es csapatok meccsei
NB II-es átigazolási hírek

Az első félidőben jobb volt a Debrecen, sokszor kellett közbeavatkoznia a PAFC kapusának, Pogacsicsnak is. A kissé tartalékosnak tűnő hazaiak némi mezőnyfölényben játszottak, könnyedén tördelték a vendégek akcióit.

Geoffrey Castillion veszélyesen ólálkodott a leshatáron, rá várt elsősorban a gólszerzés feladata, és ennek eleget is tett a 30. percben, amikor Szakály Péter átadása után ügyesen lőtt a kapu közepébe. 1–0

A gól után megnyugodott a Debrecen, a PAFC pedig nemigen erőltette a támadásokat, így pedig nehéz is lett volna kiegyenlítenie.

A második félidő debreceni lehetőségekkel indult, még a kapufát is eltalálták, de a felcsútiak fokozatosan magukra találtak, és váratlanul egalizáltak. Az 59. percben az egyedül hagyott Pekár László a tizenhatos előterében cselezgetett, és 17 méterről remekül lőtt a jobb alsóba. 1–1

A gól változtatásra késztette Kondás Elemért, bejött Bódi, Sidibe és Varga József is a győzelem megszerzésének reményében. Ideges hangulatú lett a meccs, sokat reklamáltak a játékosok...

A Debrecen a győzelemért támadott, de igazi helyzeteket már nem tudott kialakítani, így a vendégek megérdemelten vittek el egy pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Minden különösebb felhajtás nélkül járták a pályákat, figyelték a kölyköket.

2019.02.19 21:15:17

Labdarúgó NB I BERTA MIHÁLY

ALAPVONAL. Csakhogy akinek a történetéből városi legenda lesz, a nadrágjából divat, a pályafutásából meg példa, annak nemcsak arra kell odafigyelnie, hogy mit tesz, hanem arra is, meddig.