Debreceni sikerrel hangolt a Mol Vidi az európai kupára

2018.11.25. 16:50
Jogos az öröm, fontos három pontot fogott a Mol Vidi FC (Fotó: Török Attila)
A címvédő Mol Vidi 1–0-ra győzni tudott Debrecenben a labdarúgó NB I 15. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I
15. FORDULÓ

Debreceni VSC–Mol Vidi FC 0–1 (Nego 40.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2922 néző. Vezette: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha Magyarországon valaki tudja, mit jelent végigjátszani fél szezont úgy, hogy közben a csapat valamelyik európai kupasorozat csoportkörében szerepel, akkor az Herczeg András. A Loki mestere az egyetlen magyar edző, aki kétszer is végigvezényelte az őszi szezont úgy, hogy emellett a kvalifikáció és a főtáblás kötelezettség miatt tizenkét nemzetközi kupameccsen lépett pályára a DVSC. Most az Európa-ligában szereplő, s a csoportkörből való továbbjutásra is esélyes Mol Vidi szakvezetője, Marko Nikolics próbálja patikamérlegen méricskélni tanítványai erejét, hogy az El-meccsek terhelése mellett a bajnokságban is tartani tudja a lépést csapata az éllovas Ferencvárossal.

A székesfehérvári együttes szerb mestere nem próbálta meg kulcsembereit a csütörtöki sorsdöntő boriszovi Európa-liga-csatára tartalékolni, azaz a Vidi alapcsatával kezdett a Nagyerdei Stadionban. Igaz, a játékosok mintha megpróbálták volna energiatakarékos üzemmódban lehozni a debreceni kilencven percet, átadták a területet a DVSC-nek. A hazaiak jókora fölényben játszották végig az első negyedórát, Tőzsér Dániel mélységből szervezte a Loki támadásait, s bizony sokszor alakult ki veszélyes helyzet Kovácsik Ádám kapuja előtt.

A legnagyobb problémát azonban Vinícius okozhatta volna saját csapatának, amikor a huszadik percben egy oldalról érkező szabadrúgásnál lekönyökölte Haris Attilát. A kiállítás és a tizenegyes elmaradt, s bár a szabálytalanságot Iványi Zoltán nem láthatta, az alapvonali játékvezető vagy az asszisztens nem segített neki, így nem lett szankcionálva a sportszerűtlenség.

A debreceniek a folytatásban is jelentős mezőnyfölényben futballoztak, ám elég volt egy nagy kihagyás, és a vendégcsapat megszerezte a vezetést.

Nagy Sándor rossz kidobása indította el a folyamatot, melynek betetőzéseként néhány másodperccel később már Loic Nego vezethette a labdát a debreceniek kapusára, s a Vidi francia légiósa nem szokta az ilyen helyzeteket elhibázni. Most sem tette. Az pedig, hogy a székesfehérvári együttes megszerezte a vezetést, alaposan beszűkítette a DVSC lehetőségeit, hiszen Marko Nikolics labdarúgói az Európa-ligában jelentős tapasztalatokra tettek szert a masszív védekezésből induló kontrajátékból, s mivel a hazai csapat immáron hátrányból futballozott, kockáztatnia kellett. Herczeg András a második félidőben a helyzetnek megfelelően kockáztatott is, pályára küldte Takács Tamást.

A kupacsatákban edződő Vidi-labdarúgók a játékidő minél eseménymentesebb lepörgetésében is nagy tapasztalatokra tettek szert, ápolások szakították meg a meccs menetét, a debreceni próbálkozásokat pedig könnyedén akadályozta meg a Juhász Roland által remekül összefogott székesfehérvári védelem. Amikor pedig kellett, ott volt Kovácsik Ádám, aki minden mozdulatával magabiztosságot sugárzott.

A Vidi elérte célját a Nagyerdei Stadionban, hiszen megszerezte a három pontot (0–1), s még tartalékolni is tudott a BATE elleni El-mérkőzésre. A DVSC elveszítette hazai veretlenségét, s bár a bajnoki címvédőtől ki lehet kapni, az elmaradt büntető és piros lap miatt valószínűleg még sokáig bosszankodnak a piros-fehérek.

1. Ferencvárosi TC 15 10 3 2 29–11 +18 33
2. Mol Vidi FC 15 8 4 3 26–13 +13 28
3. Budapest Honvéd 15 8 4 3 19–9 +10 28
4. MTK Budapest 15 7 3 5 23–23 0 24
5. Mezőkövesd Zsóry FC 15 6 5 4 23–18 +5 23
6. Újpest FC 15 6 5 4 17–12 +5 23
7. Paksi FC 15 5 6 4 20–19 +1 21
7. Debreceni VSC 15 5 6 4 20–19 +1 21