Csak bedarálta a Honvéd a Puskás Akadémiát

2014.08.22. 18:55
A Honvéd legalább a három pontnak örülhetett (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I ötödik fordulójának nyitó mérkőzésén az első félidőben kapufáig és lécig jutó Budapest Honvéd Raffaele Alcibiade hajrábeli fejes góljával megverte a vendég Puskás Akadémiát.

NB I
5. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Puskás Akadémia 1–0 (Alcibiade 86.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Azért csak kiderül lassan, mit szeretne játszatni Pietro Vierchowod a kispestiekkel, ugyanis a két borzalmasan rajtolt csapat rangadója tetszetős, formás, ötletes, bár rendre pontatlanul befejezett Honvéd-támadásokkal indult. A vendég felcsútiak főleg a védekezésre koncentráltak, egyedül a kezdőben most először helyet kapó bal oldali középpályás, Tóth László tudta olykor ötletesen harcba dobni társait.

Elfogyott azonban a lendület jó húsz perc múltán, egyre több technikai hiba akadályozta a támadásokat, volt, hogy a ballal beadni szándékozó Tóth László jobbal felszabadított önnönmaga elől, Lencse László meg a kapusra vezethette volna a labdát, ehelyett simán elfutott a kapu mellett, labdástól.

Láthattunk azonban szép jeleneteket is: Hidi Patrik háttal a kapunak csúsztatott fejjel a jobb oldali kapufa tövére, Souleymane Youla szinte ugyanonnan, az ötösről a lécet rezgette meg – az egyik alapvonali játékvezető, Gaál Gyöngyi pedig a holtidőt csökkentendő megkötötte Kemenes Szabolcs cipőfűzőjét.

A pihenő rosszat tett a Honvédnak, teljesen veszélytelenné vált futballja, és ugyan sokkal többet támadott a második játékrészben a Puskás Akadémia, ám helyzetig sokáig a látogatók sem jutottak. Kifejezetten unalmassá vált a találkozó a hajrára, ám a cserejátékosok feldobták a mérkőzést: Tischler Patrik és Prosser Dániel ziccert hibázott, csak éppen utóbbi előtte adott egy gólpasszt Raffaele Alcibiadének. 1–0!

Ha nem is könnyen, de csak bedarálta ellenfelét a sikert jobban akaró Budapest Honvéd.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

„Attól, hogy most van öt mérkőzésből hat pontunk, az nem azt jelenti, hogy megáll a világ. Nagyon fontos továbbdolgozni azon, ami ezen a héten elkezdtünk. Más felfogásban dolgoztunk, más taktikát is gyakoroltunk. Ez most jól sült el, de messzemenő következtetéseket ebből nem kell levonni. Ha a következő meccs, az Újpest elleni derbi jól sikerül, akkor azt mondhatom, hogy sikeres volt az önvizsgálat. Nagyon örülök ennek a győzelemnek, ez kellett a csapat lelkének, különösen pozitív dolog, hogy nem kaptunk gólt. Most végre tudtunk egy olyan mérkőzést játszani, ahol valóban nem nyújtottunk extra teljesítményt, de nyertünk és ez volt a legfontosabb” – értékelte a találkozót a Budapest Honvéd kapusa, Kemenes Szabolcs a Sport Televíziónak.

„Nem a felállást változtattam meg, hanem a játékmódot, a játékhoz való hozzáállást. Ugyan az első félidőben volt néhány helyzetünk, a második játékrészre már úgy jöttünk ki, hogy meg akarjuk nyerni ezt a mérkőzést. Sok lehetőségünk volt, de a lényeg, hogy azt az egyet sikerült gólra váltani, ez pedig azért volt fontos, mert ezzel a győzelemmel a csapat visszanyerheti az önbizalmát. Mindent kiadtunk magunkból, megérdemelten nyertünk” – mondta a kispestiek vezetőedzője, Pietro Vierchowod.

„Az utolsó negyedórában átmentünk egy kapkodó játékba, rohangálás volt a pályán, mind a Honvéd, mind a mi részünkről, ez pedig nem a mi játékunk, ebből nem jöhettünk ki jól. A Honvédnak sokkal nagyobb gólhelyzetei voltak, nekünk alig. Azok a játékosok sietették a játékot, akik tudnak futballozni, ez számomra csalódás volt. Amelyik zónában tudtuk volna tartani a labdát, ott rágyorsítottunk, adtuk a mélységi passzokat, ez pedig labdavesztéssel járt és a Honvéd kedvezett. Lehet, hogy meg kellett volna elégedni az egy ponttal, de minket a három pont megszerzése motivált. Csak egy út van előttünk” – foglalta össze a mérkőzést Benczés Miklós, a Puskás Akadémia mestere.