A Pécs kilenc emberrel is kiharcolta a győzelmet a Honvéd ellen

2014.09.26. 18:55
A fehér mezes Pécs nagy csatában, kilenc emberrel is legyőzte a Honvédot (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 9. fordulójának nyitó mérkőzésén a Budapest Honvéd hazai pályán 2–1-re kikapott a Pécstől. Az első félidő nem hozott sok helyzetet, a fordulás után aztán a vendégek kerültek kétgólos előnybe, majd Danijel Romic kiállítása után emberhátrányban kellett játszaniuk a 65. perctől (a 90. percben a játékvezető a csereként beálló Pölöskey Pétert is kiállította). A hazaiak egyetlen gólját Souleymane Youla szerezte tizenegyesből.

A Honvéd a legutóbbi két hazai bajnokiját úgy nyerte meg, hogy még csak gólt sem kapott, így magabiztosan várhatta a 9. forduló nyitó meccsét a Pécs ellen. Ennek ellenére a kispestiek nem estek neki az ellenfelüknek, igaz, a mecsekaljaiak sem szakították meg magukat a gólszerzés érdekében az első 25 percben. Utána viszont a vendéglátók kerültek fölénybe, ennek első jeleként Vukasin Polekszics fogta nagy bravúrral Kandia Kain Émile Traoré fejesét.

VÉBER: A SZÜNETBEN VOLT IS HADDELHADD
„Az első félidő már megint minősíthetetlen volt, úgyhogy a szünetben volt is haddelhadd, előjött az az énem, amit nem nagyon szeretek. Ám volt látszata, a második félidő elején szinte eldöntöttük a meccset. Aztán volt egy, s más, ami megfordította a játék képét, s innentől a mi játékunkban az alázatnak és a küzdőszellemnek kellett dominálnia. Ebből jelesre vizsgázott a csapat, meg tudtuk őrizni az előnyünket, gratulálok a csapatomnak, de az első félidő viszont nagyon elgondolkoztató – mondta Véber György, Pécs vezetőedzője a Sport1 kamerája előtt. – A kettős emberelőnyt ne emlegessük, hiszen Pölöskeyt a legvégén állították ki. Az viszont igaz, hogy két hete nagyon mélyen voltunk, azóta szereztünk hét pontot, két bravúros idegenbeli sikerrel, most már hazai pályán kellene javulnunk, a Videoton ellen hazai pályán úgy kelene lehozni, hogy a közönségünk elégedett legyen. A futball hiányzik, kevés, hogy cak 20 percig tudunk jól játszani, nem mindig lesz elég a győzelemhez."

„Az első félidőben voltak helyzeteink, ekkor kellett volna gólt szerezni. A második félidő nem kezdődött jól, ezt kihasználta a Pécs, és eldöntötte a meccset" – szólt a kispesti Pietro Vierchowod rövid értékelése.

Az első félidő hátralévő részében is a montenegrói kapusnak kellett többször is játékba avatkoznia ahhoz, hogy ne kerüljön a csapata hátrányba: Souleymane Youla és Patrick George Ikenne-King is próbára tette az idegenlégiós képességeit.

A szünet után aztán teljes fordulatot vett a mérkőzés: a 49. percben Frőhlich Roland indította Kővári Róbertet középen, aki higgadtan elhúzta a labdát Kemenes Szabolcs mellett, majd hat méterről a jobb alsó sarokba passzolt. 0–1

A Honvédot érezhetően megfogta a kapott gól, és nem sokkal később jött az újabb csapás: Cristian Portilla csúnya labdavesztéséből vezetett kontrát a Pécs, Frőhlich remek indítása után pedig Szatmári Lóránd lőtt a kapu bal oldalába. 0–2

Két perccel később jött az újabb fordulat, Youla tört kapura, a játékvezető szerint pedig Danijel Romic a tizenhatoson belül rántotta le a csatárt, amiért a Honvéd tizenegyest, a védő pedig piros lapot kapott. A büntetőt a sértett végezte el, a labda a keresztlécről védhetetlenül pattant a kapuba. 1–2

Emberelőnyben a Honvéd beszorította ellenfelét, de csak meg nem adott gólig jutott. A védekezésre koncentráló Pécs végül kilenc emberrel fejezte be a meccset, mert a csereként beálló Pölöskey Pétert reklamálásért azonnal kiállította a játékvezető, de kilenc emberrel is meg tudta őrizni előnyét Véber György csapata.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Pécsi MFC 1–2 (Youla 66. – tizenegyesből. ill. Kővári 49., Szatmári L. 63.)