Honvéd-Debrecen: két bombagólra két piros

2015.04.26. 18:25
Lázár Pál fedezi a labdát Holender Filip előtt (Fotó: Földi Imre)
Souleymane Youla és Selim Boudla bombagólt szerzett, George Ikenne-King és Ludánszki Bence piros lapot kapott a Budapest Honvéd–Debreceni VSC találkozón a labdarúgó NB I 25. fordulójának záró mérkőzésén, amely így két értelemben is 1–1-re végződött.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Bp. Honvéd FC–Debreceni VSC 1–1 (Youla 25., ill. Bouadla 39.)

Kiállítva:
Ikenne-King (71.), ill. Ludánszki (77.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Maradjunk annyiban, hogy a Budapest Honvéd és a Debrecen bajnokijának első 25 perce kevés élvezetes pillanatot tartogatott a nézők számára, de megérte végül is ennyit várni, ekkor ugyanis Holender Filip beadását Souleymane Youla akrobatikus mozdulattal lőtte az ötösről a kapuba. Ritkán látható találat volt ez: 1–0!

A Honvéd játékából hiányzott a lendület és a kreativitás, a vendégek futballján is nyomot hagyott, hogy Nenad Novakovics mellett Tisza Tibor, Szakály Péter és Kulcsár Tamás is hiányzott, míg a fiatal Balogh Norbert kisebb sérülése miatt csak a kispadra ülhetett le.

A Rene Mihelic, Selim Bouadla kettős nem igazán tudta jó passzokkal kihasználni az egy szem támadó, Ibrahima Sidibe képességeit – Selim Bouadla aztán a maga részéről az első félidő végén egy bombagóllal „tette jóvá" ezt. 1–1!

A fordulást követően lelkesen futballoztak a játékosok, de csak azok, akik a labda körül találták magukat, páran meg kőkemény belépőkkel pótolták a kreativitást. Újabb egyéni villanásokat nem láthattunk, helyzetet sem nagyon, míg a hajrá előtt George Ikenne-King teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát, és ezzel egy csapásra felpaprikázódott a mérkőzés.

Amelyet a kispesti mester, Marco Rossi a lelátóról követhetett a továbbiakban, ugyanis olyan hevesen reklamált az olasz a piros lap után, hogy oda száműzte őt Vad II István. Az Ikenne-King által sokadszorra lerúgott Korhut Mihályt le kellett cserélni (Balogh Norbert váltotta), ám egy másik debreceni csereembert, a szintén lesérült Bouadla helyére beküldött Ludánszki Bencét pár perccel az első piros után kiállította Vad II.

Egy ilyen mérkőzés végén egyik csapat sem lehet igazán boldog, de ezúttal talán a kispestiek bosszankodhattak jobban, az utolsó percben ugyanis Bratiszlav Punosevac ajtó-ablak helyzetben vérhólyagot rúgott a labdára.

Nem tudott felzárkózni tehát a Loki az MTK mögé, illetve csak egy ponttal lett gazdagabb a kiesés elől menekülő Honvéd.

1. Videoton FC 25 20 4 1 60–9 +51 64
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 25 16 2 7 36–23 +13 50
4. DVSC-Teva 25 13 7 5 33–16 +17 46
5. Paksi FC 25 11 8 6 37–25 +12 41
6. Kecskeméti TE 25 10 7 8 30–29 +1 37
7. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36
8. Diósgyőri VTK 25 9 8 8 34–33 +1 35