A Lanzafamét pihentető Honvéd győztes meccs után készülhet a kupadöntőre

NAGY-PÁL TAMÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)NAGY-PÁL TAMÁS (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.05.31. 18:40
A Honvéd 25 percet emberhátrányban játszott ugyan, de 3–1-re is győzött a Debrecen ellen a labdarúgó NB I 26. fordulójában.
Djordje Kamber itt még a gólját ünnepli, ezután sárga lapot kapott,  később pedig második sárga lappal kiállították (Fotó: Török Attila)
KÉPGALÉRIA A FOTÓRA KATTINTVA!
Djordje Kamber itt még a gólját ünnepli, ezután sárga lapot kapott, később pedig második sárga lappal kiállították (Fotó: Török Attila) KÉPGALÉRIA A FOTÓRA KATTINTVA!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Bp. Honvéd–Debreceni VSC3–1(Kamber 15., Ugrai 51. – 11-esből, Szendrei 89., ill. Adeniji 69.)

Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,700néző.Vezette:Pintér
Kiállítva:Kamber (65.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Pisont István biztonsági megoldást választott, ami nem is csoda, hiszen a Honvéd szerdán a Magyar Kupa döntőjében szerepel a Mezőkövesd ellen. Ezért kerülhetett a kispadra Davide Lanzafame, és nyilván ezért sem esett neki a fővárosi csapat a Debrecennek. A Loki próbált inkább játszani az első félidőben, bár ez a visszahúzódó kispestiek ellen ez helyzetekben csak ritkán mutatkozott meg.

Úgyhogy „állóháború” alakult ki a pályán, de legalább ismét lehettek szurkolók az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Mivel csak minden negyedik helyet lehet elfoglalni a lelátón, a Honvéd a bérleteseit engedte be egy testhőmérséklet-mérés után. A szurkolók, még ha jól láthatóan nem lehettek jelen teljes létszámban, mindkét oldalon kitettek magukért, élvezték, hogy újra élőben buzdíthatják kedvenceiket.

ÍGY SZURKOLTAK A DRUKKEREK

A 15. percben aztán a kispestiek örülhettek is, ugyanis váratlanul vezetést szerzett a Honvéd: Ugrai Roland szöglete után Djordje Kamber fejelt a kapuba, furcsa gólöröme után (pólóját felhúzva a hasán dobolt, majd cigánykereket hányt) sárga lappal jutalmazta a játékvezető.

A kispesti gárda egyébként a kupameccseket is beleértve 225 percet játszott le szerzett gól nélkül az újrainduló magyar futballban, mondhatnánk, kellett Kamber fejese a kispestieknek, mint egy falat kenyér – ugyanakkor meg mit számít a góltalanság, ha közben kupadöntőbe jutott a gárda?

A gól után sem változott a játék képe, a Debrecen ment előre, Trujics kétszer is közel állt az egyenlítéshez, előbb Batik Bence blokkolta a lövését, a másik esetben pedig a perdítése célt tévesztett, így nem változott az állás a szünetig.

A második félidő elején pedig úgy tűnt, végleg el is dőlt a három pont sorsa. Kinyik Ákos volt szabálytalan a tizenhatoson belül Gazdag Dániellel szemben, a megítélt büntetőt pedig Ugrai Roland értékesítette. A gól után rögtön hármat is cserélt a DVSC vezetőedzője, Vitelki Zoltán, de az igazi változást nem elsősorban a cserék hozták meg, hanem az, hogy Djordje Kamber elkaszálta az egyik becserélt debrecenit, Kundrák Norbertet, amiért megkapta a második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni a 65. percben.

A DVSC pedig négy perc elteltével gólra is váltotta az emberelőnyt, Bódi Ádám beadásából a nigériai Tunde Adeniji szépített. A gólnál ráadásul megsérült a Honvéd kapusa, Tomás Tujvel, aki helyett a nyáron szerződtetett, de az Európa-ligában súlyosan megsérült, izraeli-magyar Lefkovits Robi állt be, akinek ez volt az első meccse az NB I-ben.

Egy bravúrt be is mutatott a folytatásban, a meccset pedig a 20 éves Szendrei Norbert zárta le, aki ebben az idényben először kapott lehetőséget az NB I-ben (összesen meg nyolcadszor), és rögtön megszerezte pályafutása első élvonalbeli gólját, a meccs hajrájában a jobb szélről nagy erővel lőve a rövid felsőbe.

A Honvéd így Lanzafame nélkül is 3–1-es győzelemmel „melegített be” a szerdai kupadöntőre.