Döntés a 90. percben! Ötgólos meccsel emlékezett Bozsikra a Honvéd

2015.11.28. 15:21
Nagy Gergő kétszer betalált, a Honvéd győzött (Fotó: MTI)
A Békéscsaba kétszer is vezetett a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó NB I 17. fordulójában, a találkozó mégis fővárosi sikerrel végződött. A 90. percben szerzett találattal 3–2-re nyertek a hazaiak.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Békéscsaba 3–2 (Nagy G. 6., 63., Baráth 90., ill. Vaskó 3., Birtalan 34.)

Függetlenül a Békéscsaba elleni találkozótól, emlékezetes nap volt ez a Honvéd-drukkereknek. Napra pontosan kilencven éve, 1925. november 28-án született Bozsik József olimpiai bajnok labdarúgó, az Aranycsapat támadó fedezete, agytrösztje, az első magyar labdarúgó, aki elérte a 100-szoros válogatottságot.

A kezdés után viszont már a Békéscsaba drukkerei mosolyoghattak, két perc után ugyanis előnybe került csapatuk. Botka kemény belépője után Fábio Guaru tekerte be a labdát a kapu elé, Vaskó Tamás pedig tökéletesen érkezett, és a kapuba fejelt! 0–1

Három percen belül jött a válasz is. Egy jobb oldali beadást követően képtelen volt felszabadítani a vendégek védelme, Nagy Gergő gyorsan reagált, és kilőtte a hosszú sarkot! 1–1

A villámrajt után visszavettek a csapatok, de még a szünet előtt újra előnybe került a Békéscsaba. Birtalan Botondot nem vették komolyan a Honvéd-védők, a lila-fehérek játékosa 10 méterről lőhetett, Kemenes ugyan még bele tudott kapni, a labda mégis utat talált a kapuba (1–2).

A fordulás után is többet volt a labda a Honvédnál, támadtak is a hazaiak, de az utolsó passzok nem akartak jó helyre menni, képtelenek voltak igazán nagy lehetőséget kialakítani a „buszt leparkoló" Békéscsaba kapuja előtt.

Egészen a 63 percig... Ekkor egy szöglet után a kaputól jó 30 méterre helyezkedő Nagy Gergőhöz került a labda, a középpályás gondolt egy merészet, és elvállalta, a labda pedig, mintha zsinóron húzták volna, a bal felső sarokba vágódott. 2–2

A hajrára újra kitámadott a Honvéd, amely mindent megtett a mindent eldöntő gólért, amit sikerült is összehoznia a 90. percben. Vernes középre tekerte a szögletet, bent Baráth Botond mindenkinél magasabbra ugrott, és hét méterről a kapuba fejelt: 3–2!

A Honvéd ezzel megszakította ötmeccses nyeretlenségi sorozatát.

1. Ferencvárosi TC 16 14 1 1 35–7 +28 43
2. Paksi FC 16 8 5 3 24–13 +11 29
3. MTK Budapest 16 7 4 5 20–15 +5 25
4. Videoton FC 16 8 8 19–17 +2 24
5. Újpest FC 16 6 6 4 23–17 +6 24
6. DVSC-Teva 16 6 6 4 22–17 +5 24
7. Szombathelyi Haladás 16 6 6 4 12–15 –3 24
8. Budapest Honvéd 16 5 5 6 20–22 –2 20