Nem megy a Vidinek: a Békéscsaba is verte a bajnoki címvédőt

2015.09.26. 17:55
Danilovics hiába vetődött, a kapujában kötött ki a labda (Fotó: Lehoczky Péter)
Hiába támadott többet a Videoton Békéscsabán, gyenge támadójátéka miatt nem nyerhetett a helyzeteivel jól sáfárkodó házigazdák ellen. A Videoton 2002. augusztus 31. óta nem tud győzni a lila-fehérek otthonában.

NB I
10. FORDULÓ

Békéscsaba–Videoton 2–0 (Viczián 23., Calvente 45.)

Kényszerű cserével indult a meccs még a kezdő sípszó előtt a Békéscsabának, mivel a bemelegítésnél megsérülő Balogh helyett Vadász Viktor ugrott be. A Videoton szurkolói az Újpest fölényes legyőzése után abban reménykedtek, hogy az utolsó helyezett ellen újabb értékes pontokat gyűjthetnek.

Ennek megfelelően neki is rontottak a hazaiaknak, de helyzeteket nem sikerült kialakítaniuk. Kevés gólszerzési esély, nagy birkózások jellemezték az első félidő első felét. A Békéscsaba beszorult, de nem adta fel a támadás lehetőségét, és jól tette, mert a 23. percben Laczkó beadását röviden fejelték ki a védők, Viczián ott termett, és 19 méterről, kapásból a Videoton kapujának jobb oldalába bombázott. 1–0

A fehérváriak ívelgetéssel próbálkoztak, ezzel azonban nem lehetett feltörni a csabai védelmet. Ráadásul a statisztika sem a vendégeknek kedvezett, hiszen a Videoton a legutóbbi nyolc idegenbeli bajnokijából csak egyet nyert meg és csupán négy pontot szerzett. A Fejér megyeiek hármas idegenbeli vereségsorozatban voltak, az előző két alkalommal gólt sem tudtak szerezni.

A félidő vége előtt aztán tovább növelte az előnyét a Békéscsaba, és ezzel tovább szomorította a vendégek drukkereit. Ehelyett a szintén nem túl népes hazaiak örülhettek, mert a 45. percben Calvente használta ki a Vidi védelmének rövidzárlatát. 2–0

A második félidőben beállt a fehérváriaknál a csatársorba Feczesin és Rudolf is, hátha sikerül az egyenlítés. Csakhogy ehhez helyzetek is kellettek volna, azok azonban csak nem akartak jönni. A Békéscsaba taktikusan játszott, jól védekezett.

Az utolsó tíz percben mindent elkövetett a Videoton az egyenlítésért, ám hiába birtokolta többet a labdát, a fantázia hiányzott a játékából, így a bajnoki címvédőnek fejet kellett hajtania.

Nem szakadt meg tehát a székesfehérváriak rossz sorozata Békéscsabán, 2002. augusztus 31. óta nem tudtak nyerni a Viharsarokban. A hazaiak megérdemelt sikert arattak, és másodszor győztek a bajnokságban.