A 79. percig nem így nézett ki, nyert az Újpest Békéscsabán

2015.10.31. 17:50
Forró Gyula (fehérben) az Újpest játékosaként tért vissza nevelőegyüttese otthonába (Fotók: Imre György)
Az Újpest idegenben 3–1-re megverte a sereghajtó Békéscsabát a labdarúgó NB I 14. fordulójában. A fővárosi együttes negyedórával a lefújás előtt még vesztésre állt, de huszáros hajrájának köszönhetően megfordította a meccset.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Békéscsaba–Újpest 1–3 (Punosevac 4., ill. Diagne 79., Perovics 86., Balogh B. 91.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A mérkőzés előtt a 74. születésnapját ünneplő Baukó Andrást, a Békéscsaba örökös gyúróját köszöntötték, aki 51 éve áll a klub alkalmazásában, és ajándék gyanánt a kezdőrúgást is elvégezhette. Az igazi meglepetés azonban a 4. percben érkezett, amikor Fábio szöglete után Bratiszlav Punosevac fejesével megszerezték a vezetést a hazaiak (1–0).

A meccs előtt Baukó Andrást köszöntötték

A következő hetven percre tulajdonképpen ugyanaz volt elmondható: a Békéscsaba többnyire védekezett, a vendégek egymás után dolgozták ki a kisebb-nagyobb helyzeteket, de sokáig nem sikerült feltörni a házigazdák védelmét. A fővárosi együttes szenegáli csatára, Mbaye Diagne kis túlzással ezen az egy meccsen gólkirály lehetett volna.

Az utolsó negyedórába lépve az Újpest szurkolói a „Hol a csapatunk? Hol a csapatunk?” rigmusokkal hergelték a kedvenceket, akik a hajrára felszívták magukat, és odafigyeltek a befejezéseknél.

A 79. percben Balogh Balázs távoli szabadrúgása után Diagne négyméteres fejesével egyenlített az Újpest (1–1), amely hét perccel később a vezetést is átvette. Az előkészítő szerepében ismét Balogh tündökölt, aki kiugratta a csereként beálló Mihailo Perovicsot, és a montenegrói csatár – aki a ZTE elleni kupameccsen duplázott – elhelyezte a labdát a kapus mellett (1–2).

A Békéscsaba ekkor már teljesen elkészült az erejével, ami nem először fordul elő vele, hiszen a Paks is a hajrában fordított ellene.

A végeredményt a 91. percben a két gólpasszt jegyző Balogh Balázs állította be: Sallói Dániel beadása után nyolc méterről nem hibázott (1–3).

Az Újpest július 27-e óta először győzött idegenbeli bajnokin, míg a Békéscsaba sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.

1. Ferencvárosi TC 14 13 1 32– 6 +26 40
2. Paksi FC 14 7 4 3 21–12 +9 25
3. Szombathelyi Haladás 14 6 6 2 12–10 +2 24
4. MTK Budapest 14 6 4 4 19–14 +5 22
5. Debreceni VSC-Teva 14 5 6 3 21–14 +7 21
6. Videoton FC 14 6 8 16–17 –1 18
7. Újpest FC 14 4 6 4 18–16 +2 18
8. Budapest Honvéd 14 4 5 5 16–18 –2 17