Ismét csak egy gólt tudott rúgni a Fradi a sereghajtónak

2016.03.09. 17:56
A Fradi Békéscsabán is begyűjtötte a három pontot (Imre György)
A labdarúgó NB I 24. fordulójában a listavezető Ferencváros 1–0-ra győzött a sereghajtó Békéscsaba vendégeként. A zöld-fehérek gólját Radó András szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Békéscsaba–Ferencváros 0–1 (Radó 44.)

A sereghajtó fogadta a listavezetőt, ám ahogyan az várható volt, nem könnyű mérkőzés várt a Ferencvárosra, amely a két csapat legutóbbi két bajnokiján is rendesen megizzadt a Békéscsaba ellen (mindkétszer 1–0-ra nyertek a zöld-fehérek). A Fradi rögtön a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást, és beszorította saját térfelére a Békéscsabát.

A nagy mezőnyfölény azonban helyzetekben alig-alig mutatkozott meg: Pintér Ádám révén távoli lövései voltak az FTC-nek, ám ezeket rendre hatástalanította Vukasin Polekszics. Az első félidő derekén tudott kijönni a szorításból a Békéscsaba, a veszélyes kontrákat vezető házigazda a 38. percben a vezetést is megszerezhette volna, ám Guaru centerezését Nathan Eccleston (aki a legutóbbi fordulóban a hálóba talált a Paks ellen) nem tudta a kapuba fejelni 3 méterről.

Ahogy a futball törvényszerűsége tartja, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Ezúttal sem volt ez másképp, a 44. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Egy bal oldali beadást rossz helyre fejelnek ki a hazaiak, Radó András lecsap a lecsorgó labdára, és 18 méterről kapásból a jobb alsóba bombáz. Így a szünetben a vendégeknél volt az előny. 0–1

A fordulás után Roland Lamah hajmeresztő hibáját kihasználva Calvente iramodott meg a vendégek térfelének közepén, ám a Fradi légiósa javította hibáját, és a tizenhatoson belül nagyot mentve szerelte a Békéscsaba spanyolját. Az 53. percben Florian Trinks trükkös szabadrúgását jó 30 méterről kitolta Polekszics, a montenegrói kapus leért a jobb alsóhoz.

A hajrában átadta a területet a Ferencváros, a Békéscsaba gyakorlatilag a saját térfelére szegezte. A 86. percben Calvente – aki az egész mérkőzésen nagyon aktív volt – becselezte magát a tizenhatoson belülre, két védővel a nyakán célba vette a jobb felsőt, Dibusz pedig hatalmasat vetődve szögletre tolta a labdát. A sarokrúgás után Vaskó Tamás csúsztatott az ötösnél, de Dibusz ezt is hárította.

A Ferencváros ebben a szezonban harmadszor is 1–0-ra győzte le a Békéscsabát, és őrzi vezető helyét, ahogy a lila-fehérek is maradtak a tabella utolsó helyén.

Doll: Feltétlen akarás hiányzik a 16-oson belül