Torghelle volt a hős, a balhés Jenner a rosszfiú az örökrangadón

2014.03.08. 15:55
Torghelle gólt szerzett, gólpasszt adott, és majdnem betalált a pálya közepéről (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában az MTK hazai pályán 3–2-re legyőzte az örökrangadón bő fél órán keresztül emberhátrányban futballozó Ferencvárost. A házigazdánál ki kell emelni a gólt és gólpasszt jegyző Kanta József, Torghelle Sándor párost, valamint a bombagólt szerző Pölöskei Zsoltot, a vendégeknél pedig a két kapásgólt elérő Somália mellett azt a Julian Jennert, aki még saját edzőjével is összeveszett a kiállítása után.

Bár a bajnokságban a kék-fehérek meccsein esett eddig a legkevesebb gól, biztató előjel lehetett, hogy a legutóbbi öt MTK–Ferencváros derbin mindkét csapat rendre betalált.

SZAVAZÁS

Ön szerint védhette volna Dibusz Dénes Pölöskei Zsolt bombáját az örökrangadón?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Jobban pedig nem is kezdhetett volna a kiesés elől menekülő házigazda, hiszen gyakorlatilag az első lehetőségből megszerezte a vezetést: egy legurított szabadrúgás után Pölöskei zúdított 30 méterről a léc alá, Dibusz csak hozzáérni tudott a labdához. 1–0

A vendégek nem törtek meg a gyors góltól, sőt gyakorlatilag innentől csak az történt az első félidőben, amit ők akartak, és bár Jenner szögletét követő beadásából Böde fejese még a kapufán csattant, a 17. perc végén már kiegyenlítettek a ferencvárosiak: Leonardo lövését Hegedüs csak oldalra tudta ütni, Somália kapáslövése pedig a jobb alsóban kötött ki. 1–1

Valamivel az első fél óra után már a vendégek vezethettek volna, Jovanovic belöbbölt labdáját azonban Böde a jobb alsó mellé csúsztatta.

A fordulást követően is maradtak támadásban a vendégek, de a távoli átlövések nem jelentettek veszélyt Hegedüs kapujára.

Az 55. percben alapjaiban megváltozott a játék összképe, az egész meccsen feltűnően indulatos Jenner egy ártalmatlan szituációban rácsúszott Vukmir lábára, amiért megkapta második sárgáját, majd mindenkivel nekiállt veszekedni a pályán, mire nagy nehezen bevitték az öltözőbe. Előbb Vukmirral üvöltött, majd ellökte magától Máté Csaba másodedzőt, aki le akarta őt húzni a pályáról, nehogy további butaságokat csináljon. A légiós később sem nyugodott le, az öltözőfolyosón berúgta az ajtót az öltözőbe tartva.

Még ennél is nagyobb érvágás volt a vendégek számára, hogy Mateos és Gyömbér összefejelt egy hazai támadás során, és mivel mindkét ferencvárosit ápolni kellett, átmenetileg 8 játékosra fogyatkoztak. Ezt pedig a házigazda kíméletlenül kihasználta. Egy jobb oldali beadás után Torghelle középre fejelte a labdát, az üresen érkező Kanta pedig közelről nem hibázott. 2–1

Még fel sem ocsúdhattak a vendégek, mire már kettővel mentek a kék-fehérek, ezúttal fordított volt a szereposztás: a második félidőre hatalmasat javuló Kanta kapott a jobb oldalon labdát, centerezését pedig Torghelle a léc alá lőtte. 3–1

A 68. percben Torghelle megszerezhette volna az év gólját, a kissé kint álló Dibuszon kívül azonban kevéssel a kapu felett is átszállt a kezdőkör széléről estében megeresztett lövése. A házigazda beállt védekezni, a Ferencváros pedig támadott becsülettel, és a vendégrohamok a 75. percben góllá is értek. Csukics lövését Hegedüs ismét csak oldalra ütötte, Somália pedig az újabb kapáslövésével is betalált, a léc alá zúdítva a labdát. 3–2

A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, a házigazda állta a sarat – Hegedüs pedig a legvégén kikapta a sarok elől Leonardo szabadrúgását –, így az MTK a szezonban először nyert derbit, és megszakadt a hétmérkőzéses nyeretlenségi sorozata is. A hazai győzelem azt jelenti, hogy az MTK elmozdult a kieső helyekről.

Ez még csak egy részsiker volt

NB I
19. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–FERENCVÁROS 3–2 (Pölöskei Zs. 1., Kanta J. 60., Torghelle 65., ill. Somália 17., 75.)

1. DVSC-Teva 18 11 5 2 42–20 +22 38
2. Videoton FC 18 10 4 4 34–16 +18 34
3. Győri ETO 19 8 7 4 30–25 +5 31
4. Diósgyőri VTK 19 7 9 3 31–23 +8 30
5. Budapest Honvéd 19 8 5 6 30–23 +7 29
6. Pécsi MFC 19 8 5 6 33–30 +3 29
7. Ferencváros 19 8 4 7 30–30 0 28
8. Haladás 18 7 7 4 27–21 +6 28