A fegyelmezetlen Debrecen kikapott a Paks otthonában (is)

2014.09.27. 18:25
Paksi gólszerzők egymás között: Bartha László (balra) és Báló Tamás (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában hiába vezetett a szezonban még veretlen Paks otthonában a Debrecen, két fölösleges kiállítás megpecsételte a bajnok sorsát. A győztes gólt Báló Tamás a 93. percben szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

MVM-Paks–Debreceni VSC-Teva 2–1 (Bartha 37., Báló 93., ill. Kulcsár T. 16.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL

Április 5. óta nem veszített hazai pályán, sőt, még gólt sem kapott a Debrecen elleni bajnokiig a Paks, azonban Kulcsár Tamás hamar elvette a hazaiak ilyen irányú szüzességét: Korhut Mihály remek labdája után tulajdonképpen már eltotojázta ziccerét a támadó, de lövése a közbelépő Gévay Zsoltról a bal alsóba pottyant. 0–1!

A DÜHÖS ÉS SZOMORÚ KONDÁS TUDJA A PROBLÉMA OKÁT
„Dühös és szomorú vagyok, jól játszott a csapat – idézi Kondás Elemért a haon.hu. – Ebben a meccsben a győzelmünk volt, nem a vereségünk. Két kiállítás, három sérülés… Tudjuk a probléma okát, kondícióban nagyon jók vagyunk. Helyzeteink voltak. Nagyon kellett volna a győzelem, hogy a csapat ki tudjon lábalni a hullámvölgyből. Mentális oldalon vannak gondjaink. Ennek megszüntetése persze nem megy egyik hétről a másikra. Helyzeteink megvoltak, a kapus kezébe fejeltük többször a labdát. Számomra érthetetlen Zsidai második sárgája, futottak a labdáért, húzták a játékosok egymást. Ugyancsak érdekes Kulcsár második sárgája, amikor az ellenfél játékosa nem engedte, hogy a bedobásnál játékba hozzuk a labdát. Könnyen kaptuk most a sárgákat.”

Nincs nagy formában mostanában a debreceni Kulcsár, ezt jelezte az első félidőben két kihagyott helyzete is (először rálépett a labdára az ötös előtt, a kapussal szemben, majd ugyanott mellel rosszul vette át a labdát, és a végén még ő kapott sárgát műesésért), de elpuskázott egy lehetőséget a másik oldalon Könyves Norbert is (szépen játszotta tisztára magát, ám lövése csapnivalóra sikeredett). Mégis egyenlített még a szünet előtt a Paks: a nagy-nagy üresjáratok és mezőnyfutball közepette Bartha László megmutatta, hogy lehet a tizenhatosról is gólt szerezni. 1–1!

A pihenőt követően a Debrecen csipkedte jobban magát, Molnár Péternek kétszer is nagyot kellett védenie (előbb Lázár Pál, majd Máté Péter tesztelte), a hazaiak csak egy kósza fejessel veszélyeztettek. A hajrá előtt viszont nagy lehetőséget kaptak a paksiak: Kulcsár Tamás elrontott egy újabb gólszerzési lehetőséget, majd nem sokra rá teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát.

„A Debrecent nem szokás lefocizni a pályáról”

Kondás Elemér ugyan nem védőket küldött a pályára, hanem Szakály Pétert Bódi Ádámmal, Korhut Mihályt pedig L'Imam Seydivel váltotta, de a balhátvéd helyére végül Ibrahima Sidibe húzódott hátra. Az utolsó percekre lehetőséget kapott Tisza Tibor is, de ő meg a meghúzódott Seydivel pacsizhatott az oldalvonal mellett – és maradtak bőven izgalmak az utolsó öt percre is!

Lázár fejese ugyanis Molnár ölében landolt, majd Zsidai László is összehozta második sárgáját, teljesen fölöslegesen, plusz büntetésként a megítélt szabadrúgást Báló Tamás jobb szélről a túlsó felsőbe tekerte, Nenad Novakovics nem kis segítségével. 2–1!

Nem kis erőfeszítésekkel verte el saját magát a Loki, továbbra sem talált legyőzőre az új idényben a lehetőséget ügyesen – és egy kis szerencsével – kihasználó Paks.

A debreceni szurkolók türelme már elfogyott, nagy kérdés, másoké meddig tart még…

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Videoton FC 8 8 23–2 +21 24
2. MTK Budapest 9 7 2 14–10 +4 21
3. MVM Paks 8 5 3 15–4 +11 18
4. Diósgyőri VTK 7 5 2 13–6 +7 17
5. Ferencvárosi TC 8 5 3 13–8 +5 15
6. Újpest FC 9 3 5 1 6–5 +1 14
7. Győri ETO FC 8 3 1 4 13–14 –1 10
8. Budapest Honvéd 9 3 1 5 9–10 –1 10