Fordított a Győr az MTK otthonában

2013.09.15. 18:25
Kemény párbaj az MTK–ETO-n (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I hetedik fordulójának záró mérkőzésén az MTK 2–1-re kikapott odahaza a címvédő Győri ETO-tól. A mérkőzés első gólját az MTK-s Kanta József szerezte, de a vendégek részéről Rudolf Gergely és Lázok János is betalált.

Két rossz formában lévő csapat találkozott a Hungária körúton, hiszen a házigazda MTK ötmérkőzéses nyeretlenségi szériával és csaknem 400 perces gólképtelenségi sorozattal a háta mögött vágott neki a bajnokinak, a címvédő Győri ETO pedig a Bajnokok Ligája-selejtezők után az NB I-ben sem remekel, ennek a 90 percnek speciel a 13. helyről vágott neki.

A hazaiak kezdtek jobban, Pölöskei Zsolt lövését a bal alsó elől azonban kihalászta Lubos Kamenár, majd következett Kanta József, a kék-fehérek professzora, processzora, aki két leheletfinom csel után ballal lágyan a bal alsóba emelt a tizenhatosról, az ilyesféle jelenetsorra magyar pályán joggal nem számító kapus fölött. 1–0!

Leült a mérkőzés a csodálatos találat után, a hazaiak többet és veszélyesebben támad(gat)tak, a Rudolf Gergelyt is felsorakoztató vendégek csak a legritkább esetben adtak munkát a hosszas kihagyás után visszatért Hegedüs Lajosnak.

A szünetben a lesérült Fejes Andrást Kelemen Dávid váltotta az MTK-nál, Pintér Attila pedig párpercnyi játék után Nemanja Andrics helyére Lázok Jánost küldte pályára. A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, Batik Bence hatalmas helyzetből fejelt Kamenár kezei közé, majd az egykori MTK-s Pátkai Máté bólintott rossz helyre kecsegtető helyzetből. Rudolf Gergely mutatta meg végül, hogyan kell egy csúsztatást fejjel pontosan véghezvinni: Djordje Kamber beívelését 11 méterről a bal alsóba irányította, tulajdonképpen első értékelhető labdaérintésével. 1–1!

Garami: Ha így küzdünk a folytatásban, akkor előbb-utóbb mi is nyerünk.
Pintér: A kérdés csak az volt, hogy mikor tudjuk megfordítani az állást, hiszen aki látta a meccset, az tudja, hogy a második félidőben rengeteg helyzet adódott előttünk.
Bővebben itt olvashatja az edzői nyilatkozatokat!

Rögtön élénkebb lett a mérkőzés, jobban csipkedte magát az ETO, de a csereként beállt Vass Patrik is gólt szerezhetett volna, ám lövését nagy bravúrral védte Kamenár. Eppel Márton is kihagyott egy hatalmas ziccert, és ahogyan az lenni szokott, góllal büntetett a másik csapat: Pátkai indította a csereként pályára lépett Lázok Jánost, aki kilőtte a jobb alsót. 1–2! Két egykori MTK-s játékos okozta az MTK vesztét...

Folytatódik tehát az MTK pocsék sorozata, immáron hatodik alkalommal sem tudtak győzni a kék-fehérek, míg a Győr, ha nem is játszott szépen, három ponttal gazdagodott.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!