A harcos Győr idegenben is megverte az MTK-t

2012.11.10. 18:17
A Győr az első félidőben kétgólos előnybe került az MTK ellen
A labdarúgó NB I 14. fordulójának szombati rangadóján a tabellán harmadik helyen álló MTK az éllovas Győri ETO-t fogadta. A vendégek ellentmondást nem tűrően nyerték meg a mérkőzést idegenben is.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bizony, nem sok MTK-s gondolta volna, hogy az ősz végén vérbeli felsőházi rangadót vívnak majd a Győrrel, ráadásul azzal a Győrrel, amely éppen tőlük vette át korábban az első helyet az NB I-ben. A „csak” a harmadik helyen álló kék-fehérek a Ferencváros 4–2-es legyőzése után maximális önbizalommal várhatták az újabb zöld-fehér látogatót, amely a múlt héten megbotlott odahaza a Honvéd ellen.

Külön érdekessége volt a találkozónak, hogy a hazaiak mestere, Garami József éveken át dolgozott Győrben, Pintér Attila pedig egykoron éppen őt váltotta a Ferencváros élén, szezon közben, így „együtt” lettek bajnokok és kupagyőztesek 2004 tavaszán.

A két edző kevés meglepetést tartogatott kollégája számára a kezdőben: a hazai középpálya jobb oldalán szerepet kapott Ladányi Tibor, a vendégvédelem jobb szélén pedig a lassan már veteráni korba érő Tokody Tibor, a túloldalon pedig Völgyi Dániel.

1988, Hannich Péter

Az első negyedórában nem láthattunk helyzetet, a legközelebb a kapuhoz a Tischler Patrik által ellőtt labda járt. Ezt követően belehúzott a Győr: a 16. percben Varga Roland rosszul sikerült kapura lövését a bal alsó előtt még beérte Koltai Tamás, de közeli lövését hárította a kirepülő Hegedüs Lajos, majd nem sokra rá Varga állt már csak a kapussal szemben, de Dragan Vukmir még le tudta piszkálni lábáról a labdát.

A 30. percben azonban már nem hibázott Varga Roland: a Marek Strestík által középre adott labda elsuhant négy hazai játékos előtt is, a túlsó saroknál pedig érkezett a szélső, aki egy méterről nem hibázott. 0–1

Varga nem sokkal később duplázhatott volna, de a kapu mellé emelt, majd kihagyta következő ziccerét is, amely után csalódottan fordult el a kaputól – így aztán talán nem is látta, hogy a kipattanót a jó helyen álló Nikola Trajkovics becsúszva a hálóba juttatja. 0–2

A félidőben Garami beküldte Ladányi helyére Könyves Norbertet, aki egy szép lövéssel kis híján szépített nem sokkal az újrakezdés után, míg a másik oldalon az első két gólt előkészítő egykori MTK-s, Pátkai Máté bombáját védte nagy bravúrral Hegedüs – aki az ezt követő szögletnél nagyot hibázott, mert Lipták Zoltán egyszerűen túlugrotta őt, és egy teljesen szabályos gólt fejelt, ám Solymosi Péter játékvezető kapustámadásra hivatkozva nem adta ezt meg.

Igaz, az első gólnál meg éppen a hazaiak reklamáltak Solymosinál, hiszen Strestík sokak szerint lesen kapta a labdát Pátkaitól. Az a Strestík, aki később egy egészen szabályosnak tűnő, de meg nem ítélt gólt fejelt...

A 65. percben aztán eldőlt minden lényeges kérdés a rangadón: Völgyi Dániel 15 méterről meglőtte az ősz bombagólját: 0–3.

Negyedórával a vége előtt a csereként beállt Balajti Ádám egy védőn megpattanó lövéssel szépített (1–3), és ezt követően még jobban koncentráltak a védekezésre a győriek, de kontráikat igyekeztek lövéssel lezárni, gyakran sikerrel.

Látványos, érdekes és meg nem adott gólokat is láthattunk az NB I rangadóján, amelyet magabiztosan nyert meg idegenben is az éllovas Győr; sokszor olyan magabiztosan, „férfiasan”, magyar szinten is gyorsan futballozva. Külön ki kell emelni, hogy az ETO igyekszik lövésekkel befejezni támadásait, ezeket a próbálkozásokat pedig általában nem maszatolják el. Természetesen akad még bőven üresjárat a csapat játékában, de az bizonyos, hogy jó úton halad a Pintér-gárda.