MLSZ: közleményt adtak ki a bajnokságok lehetséges folytatásáról

I. SZ.I. SZ.
2020.04.24. 16:57
null
A kormány döntésétől számított három hét elteltével újraindulhat az NB I (Fotó: fradi.hu)
A Magyar Labdarúgó-szövetség a Facebookon közölte, hogy ahhoz képest, hogy a kormány feloldja a koronavírus-járvány miatt meghozott tilalmakat, a rendelet megjelenésétől számított 20. nap utáni szerdán vagy szombaton újraindítja az UEFA nemzetközi sorozataira kvalifikáló bajnokságokat, köztük az NB I-et is.

„Az MLSZ elnöksége úgy döntött, hogy ha a kormány részben vagy egészben feloldja az érvényben lévő tilalmakat a koronavírus-járvány kapcsán, nevesítetten rendeletben meghatározott feltételek között engedélyezi csapatedzések tartását és sportesemények megrendezését, akkor az UEFA nemzetközi felnőtt nagypályás versenyeire kvalifikáló MLSZ versenysorozatok folytatására a fenti kormányrendelet megjelenésétől számított 20. napot követő első szerdától vagy szombattól (amelyik előbb van), de legkésőbb június 13-tól kerül sor” – áll az MLSZ Facebook-oldalán.

Ez a határozat három sorozatra vonatkozik:, a férfi NB I-re és Magyar Kupára, valamint a női NB I-re.

Vági Márton, az MLSZ főtitkára az MLSZ versenysorozatainak folytatásáról hozott mai döntéssel kapcsolatban elmondta: „A szövetség a versenyrendszerből kiemelte azt a hármat, amelynek nemzetközi folytatása van. A női és férfi NB I-ben, valamint a férfi Magyar Kupában dönteni kell arról, hogy ki képviselje Magyarországot a nemzetközi kupákban, ezért most első körben ezekkel foglalkozott a szövetség, és határozott a folytatás feltételeiről. Minden más bajnokság sorsáról akkor fogunk dönteni, ha már tisztábban látjuk a járványhelyzet alakulását.”

A férfi NB I március közepén, a 25. forduló után szakadt félbe, ám a címvédő és listavezető Ferencvárosnak korábbról a Debrecen és az Újpest elleni mérkőzéseit is pótolnia kellene. A Magyar Kupában az elődöntők következnek.

A női NB I-ben a 13. forduló volt a legutóbbi, amelyet le tudtak játszani, az MTK BudapestDiósgyőr találkozót kivéve.

Legfrissebb hírek

Németh Krisztián veszi át Bogdán Ádám helyét az MLSZ-ben

Labdarúgó NB I
5 órája

MLSZ: Az Újpest és az FTC is szektorbezárást kapott

Labdarúgó NB I
20 órája

MLSZ: hétfőtől kaphatók a jegyek a finnek elleni felkészülési mérkőzésre

Magyar válogatott
2026.05.08. 16:40

A Zalaegerszeg NB I-es mérkőzések és kupameccs miatt is büntetést kapott

Labdarúgó NB I
2026.05.07. 13:08

A Miniszterelnökség nem árul el részleteket Mariano Gómez honosításának körülményeiről

Labdarúgó NB I
2026.05.05. 20:11

Hosszabb időt tölthet együtt a szokottnál bővebb fociválogatott keret a júniusi mérkőzések előtt

Magyar válogatott
2026.05.05. 12:17

MLSZ: kiderült minden... a következő bajnoki kiírásról

Labdarúgó NB I
2026.04.29. 14:16

Eltiltása miatt a mostani idényben már nem játszhat a Paks hátvédje

Labdarúgó NB I
2026.04.23. 09:20
Ezek is érdekelhetik