MK: Tischler-tripla; kiesett a Mezőkövesd és a Vasas is

2017.10.25. 15:28
Tischler Patrik (jobbra) szállította a lila-fehérek győzelmét (Fotó: Török Attila)
Habár az Újpest és a Paks számára sem indult gördülékenyen a Magyar Kupa legjobb 32 közé jutásért vívott meccse megyei I-es ellenfelével szemben, a lila-fehérek 3–0-ra győztek, míg a tolnaiak 7–0-ra diadalmaskodtak. A Puskás Akadémia 6–0-ra múlta fölül az Egert, a Balmazújváros pedig 1–0-ra győzött a Bátaszék vendégeként. Este a Mezőkövesd 2–1-es vereséget szenvedett az NB II-es Gyirmót otthonában, és kiesett. Kiesett a Vasas is, a Honvéd meg csak 11-esekkel múlta fölül a Budaörsöt. Így szerepeltek az élvonalbeli csapatok a Magyar Kupa 2. főtáblakörének szerdai játéknapján.

A kora délutáni mérkőzéseken négy NB I-es gárda lépett pályára, közös volt bennük, hogy mindannyian megyei I-es ellenfelet kaptak, ám nem ugyanúgy oldották meg a feladatot.

Az Újpest az első félidőben nem játszott lehengerlően a Gödöllő vendégeként, igaz, Tischler Patrik tizenegyesével így is előnnyel vonulhatott a szünetre. A fordulást követően aztán megint betalált a csatár – ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés –, majd ismét gólt szerzett, így alakult ki a 3–0-s fővárosi győzelem.

A Balatonfüred is sokáig jól tartotta magát a Paks ellen, ám a 39. percben Szakály Dénes találatával előnybe kerültek a vendégek. A szünet itt sem tett jót az alsóbb osztályú együttesnek, a fordulást követő három percben Haraszti Zsolt és Nagy Richárd is betalált egyszer-egyszer, az 57. perctől aztán igazi gólfesztivál kezdődött – így nyertek 7–0-ra a tolnaiak.

A Puskás Akadémia is a „paksi utat” választotta: 2–0-s első félidei vezetés után 6–0-ra diadalmaskodott az Eger felett; Prosser Dániel triplázott.

A Balmazújvárosnak egy gól is elég volt a Bátaszék legyőzéséhez: azt a bizonyos találatot Virág Aladár szerezte a 62. percben.

Este a Budapest Honvéd esélyeshez méltón vezetést szerzett a másodosztályú Budaörs ellen Davide Lanzafame góljával a 33. percben. A kispestieknek nem nagyon voltak aktívak a találkozó maradék részében, de így is eldönthették volna, ha a 90. percben Baráth Botond eltalálja az üres kaput. De nem találta el, és a 92. percben Tányéros Ádám a kapuba lőtte Bakos Szabolcs beívelt szabadrúgását, így 1–1-gyel ért véget a rendes játékidő. A hosszabbításban sem változott az eredmény. A 11-esek a hatodik sorozatban döntöttek. Addig egy-egy kísérletet hagyott ki mindkét csapat, ám ekkor a Budaörs ismét hibázott (Sajbán Miklós), a kispesti rúgás viszont bement, így a Budapest Honvéd, ha nehezen is, de továbbjutott a Magyar Kupában.

Az NB III Közép-csoportjának 4. helyén álló Dunaújváros a 36. percben megszerezte a vezetést a Vasas ellen, amely csak a második félidő közepén tudott egyenlíteni. Aki azt várta, hogy ezután már nem lesz mese, a fővárosiak beindulnak, és érvényesítik a papírformát, tévedett. A Vasas második gólja csak nem akart megszületni, ellenben a Dunaújváros sokkolni tudta Michael Oenning gárdáját. A 90. percben egy lövés nyomán a labda megpattant Kleisz Márkon, és védhetetlenül a kapu bal alsó sarkába csavarodott. A Vasas óriási meglepetésre kiesett.

MAGYAR KUPA
7. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 2. KÖR, A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Gödöllői SK (megyei I)–Újpest FC 0–3 (0–1)
Gödöllő, 1500
néző. Vezette: Urbán E. (Máyer, Zsákai)
GÖDÖLLŐ: Fehér Z. – Pancsuska, Nagy B., Hevesi, Józsa – Méhes (Czuczor, 58.), Rakonczay, Maródi (Pap T., 65.), Kaiser – Milkó, Koziorowski (Fellegi, 87.). Edző: Szász Ferenc
ÚJPEST: Banai – Szűcs K., Bojovics, Kálnoki-Kis, Salétros – Simon K. (Angelov, 60.), Cseke, A. Diallo, Nwobodo – Tischler, Szelmani. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Tischler (11-esből, 0–1) a 38., Tischler (0–2) a 48., Tischler (0–3) a 64. percben
Szász Ferenc:
– Futballünnepet rendeztünk, s bár kikaptunk három nullára, talán ez olyan tipikus eset egy csapat életében, hogy ilyenkor is elmondhatjuk, minden pozitív volt, nagyon jól futballoztunk. Megnehezítettük az Újpest dolgát.
Nebojsa Vignjevics: – Megvan a továbbjutás, ezért utaztunk Gödöllőre. Elégedett vagyok, különösen a második félidőben mutatott játékkal. Agresszívan, koncentráltan futballoztunk, aminek győzelem az eredménye.

Balatonfüredi FC (megyei I)–Paksi FC 0–7 (0–1)
Balatonfüred, 100
néző. Vezette: Gaál Á. (Kulman, Bognár L.)
BALATONFÜRED: Fogarasi – Mátyás, Szőllősi M. (Reznyák, a szünetben), Rápó, Emperger – Imre, Tóth G., Grecsó – Kós (Szurok, a szünetben), Szabó P. (Tóth L., 54.), Udvardi M. Edző: Beszédes Sándor
PAKS: Molnár P. (Rácz G., 58.) – Bognár D., Zachán, Berdó M., Báló – Nagy R., Kecskés T., Simon M. – Haraszti (Bartha, 58.), Hahn (Nikházi, 65.), Szakály D. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Szakály D. (0–1) a 39., Haraszti (0–2) a 46., Nagy R. (0–3) a 48., Nagy R. (0–4) az 57., Bartha (0–5) a 67., Szakály D. (0–6) a 86., Nikházi (0–7) a 89. percben
Beszédes Sándor:
– Csak az első félidőben voltunk megfelelő partnerek, a folytatásban azonban a Paks a játék minden elemében felülmúlt bennünket. A különbség talán túlzott, de az egyéni hibáink miatt ellenfelünk olykor könnyedén szerezte a gólokat.
Csertői Aurél: – Természetesen örülünk a győzelemnek, illetve hogy lehetőséget adhattam több, sérüléséből felépülő játékosomnak.

Bátaszék (megyei I)–Balmazújváros 0–1 (0–0)
Bátaszék, 600
néző. Vezette: Barna G. (Nagy A., Perák)
BÁTASZÉK: Klézl – Botos, Kiss P., Horváth Á. (Csiki, 78.), Fábián Cs. – Samu, Faller, Régi, Kertész J. – Lerch (Babanics, 78.), Földvári (Szabó E., 78.). Edző: Kiss János
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Habovda, Jagodics B., Tamás L., Virág A. – Rácz F. (Orovecz, 75.), Batarelo (Majszuradze, 86.), Bódis, Zsiga – Belényesi M. (Fekete Á., 57.), Vólent. Edző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Virág A. (0–1) a 62. percben
Kiss János:
– Csapatom remekül teljesített egy élvonalbeli együttes ellen. Sok sikert kívánok a Balmazújvárosnak az NB I-ben, s kívánom, hogy harcolja ki a bennmaradást.
Horváth Ferenc: – Nehéz mérkőzést játszottunk, mert már az első félidőben el kellett volna döntenünk a továbbjutást. Az utolsó percekben a bátaszékiek előtt adódott néhány lehetőség, s bevallom, nem voltam nyugodt a kispadon.

Eger SE (megyei I)–Puskás Akadémia FC 0–6 (0–2)
Eger, Szentmarjay Tibor Stadion, 600
néző. Vezette: Kulcsár K. (Bornemissza, Kovács G.)
EGER: Bukta – Dóczi, Titkó, Mikolka, Palágyi – Balogh M. (Bálint, 73.) – Szucsik, Antal Zs. (Vajda Á., a szünetben), Gresó, Farkas K. (Molnár A., 73.) – Benke. Játékos-edző: Vígh Ferenc
PUSKÁS AKADÉMIA: Danilovics – Osváth, Heris (Poór, 53.), Hegedűs J., Spandler – Márkvárt, Zsidai – Molnár G., Balogh B. (Madarász, a szünetben), Prosser – Knezevic (Szakály P., a szünetben). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Prosser (0–1) a 21., Knezevic (0–2) a 43., Prosser (0–3) a 49., Hegedűs J. (0–4) az 56., Madarász (0–5) a 63., Prosser (0–6) a 65. percben
Vígh Ferenc:
– A védekezésre helyeztük a hangsúlyt, s bár néhány játékos nagyon jó teljesítményt nyújtott, akadtak csapatunkban olyanok is, akiknek flegma hozzáállása nem tetszett.
Pintér Attila: – Az eredménnyel és a hozzáállással is elégedett vagyok, valamennyi játékosom a legtöbbet akarta nyújtani. Az egriek próbálták megnehezíteni a feladatunkat, szimpatikus csapatot ismertem meg a házigazdában.

Gyirmót FC Győr (NB II)–Mezőkövesd 2–1 (1–1, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után
Győr-Gyirmót, 340 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Becséri, Kepe)
GYIRMÓT: Rusák – Áchim, Lengyel D., Lázár P., Présinger – Kiss M. – Czár R., Sandal (Varga P., 89.), Nagy P., Stieber A. (Szegi, 82.) – Paku (Janó, 107.). Vezetőedző: Molnár László
MEZŐKÖVESD: Dombó – Farkas D., Szeles, Szalai A. (Hudák, a szünetben), Fótyik – Köböl (Keita, 45.) – Majtán, Brasen, Tóth B., Murai – Novák (Veszelinovics, 69.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Novák (0–1) a 26., Stieber A. (1–1) a 36., Kiss M. (2–1) a 95. percben
Molnár László:
– Örülök, hogy magasabb osztályú csapattal szemben tovább tudtunk jutni. A fiúk szíve ott volt a pályán, senki sem mondhatja, hogy érdemtelenül jutottunk tovább. A két szerzett gólunk mellett volt két kapufánk és két kapusbravúrunk, s ezeket összevetve megérdemelten győztünk.
Kuttor Attila: – A legrosszabb forgatókönyv történt, hiszen hosszabbításban vesztettük el a mérkőzést. Két meccslabdánk volt a rendes játékidő végén, végig jó futballt mutattunk be. Nem mi voltunk a gyengébb csapat a mai nap, de ilyen a futball.

Budaörs (NB II)–Budapest Honvéd 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 4–5
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 400
néző. Vezette: Molnár A. (Bertalan D., Bede T.)
BUDAÖRS: Bese B. – Menyhárt, Kékesi, Tányéros, Medgyes – Sajbán Miklós, Bakos – Marques-Airosa (Deli, 63.), Szántó G. (Csobánki, 59.), Ódé (Lengyel B., 80.) – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
HONVÉD: Horváth A. – Latifu (Lovric, a szünetben), Kamber, Baráth, Laczkó – Holender, Pölöskei Zs., Gazdag – Herjeczki (Tömösvári, a szünetben), Eppel (Banó-Szabó, 87.), Lanzafame. Vezetőedző: Erik van der Meer
Gólszerző: Lanzafame (0–1) a 33., Sajbán Miklós (1–1) a 91. percben
Bognár György:
– Nagyon jó felfogásban játszottunk, a Honvéd szinte végig védekezett. Megérdemeltük volna a továbbjutást.
Erik van der Meer: – Szégyenteljes teljesítményt nyújtottunk, gyakorlatilag mindent rosszul csináltunk ezen a mérkőzésen. Elnézést kérek azoktól a szurkolóktól, akik elkísérték a csapatot Tatabányára. A hétvégén jobb teljesítményre lesz szükségünk a Balmazújváros ellen, különben jelentős gondjaink lehetnek.

Dunaújváros PASE (NB III)–Vasas FC 2–1 (1–0)
Dunaújváros, 600
néző. Vezette: Szilasi Sz. (Huszár, Kis Z.)
DUNAÚJVÁROS: Vaszócsik – Tóth Á. (Ferencz, 81.), Csendes, Farkas V., Király B. – Karacs (Sándor T., 64.), Zvara, Dorogi – Szepessy, Tóth T., Csehi T. (Horváth K., 91.). Edző: Dobos Barna
VASAS: Nagy G. – Burmeister, Vaskó, Benes – Kleisz, Vida (James, 78.), Berecz, Remili (Kulcsár T., a szünetben), Hangya – Gaál B., Vergosz. Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerző: Tóth T. (1–0) a 36., Vergos (1–1) a 61., Csehi T. (2–1) a 90. percben
Dobos Barna:
– Bejött a taktikánk, próbáltunk támadó szellemben fellépni, igaz, többször átjátszottak bennünket. Igyekeztünk már az ellenfél térfelén megszerezni a labdát, nem akartuk engedni a Vasasnak, hogy a mi térfelünkön kezdje építeni a támadásait. Úgy látom, ezzel gondot okoztunk neki. Nagy gratuláció a csapatunknak, hiszen élvonalbeli csapatot búcsúztatott hazai pályán, rendes játékidőben.
Michael Oenning: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, elsősorban azért, ahogy felléptünk ezen a mérkőzésen. Valamilyen szinten jó képet ad erről a találkozóról, hogy az utolsó pillanatban egy ilyen góllal estünk ki. Ahogyan ma játszottunk, nem is érdemeltük volna meg a továbbjutást.

Iváncsa (NB III)–MTK Budapest (NB II) 1–4
Csornai SE (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 2–4
Ceglédi VSE (NB II)–Soroksár (NB II) 0–4
SZEOL SC (NB III)–ETO FC Győr (NB II) 2–3
Szekszárd UFC (NB III)–Csákvár (NB II) 0–3

Törtel (megyei II)–Sényő (megyei I) 1–3
Andráshida (NB III)–BFC Siófok (NB II) 1–2
Pilisi LK (megyei I)–Zalaegerszegi TE FC (NB II) 1–3