MK: kikapott az MTK-tól, de négy közé került az Újpest

2018.04.04. 19:25
A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az Újpest első mérkőzésen aratott 2–1-es győzelme után a visszavágón az MTK győzött 3–2-re, ami azt jelenti, hogy az Újpest 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal bejutott az elődöntőbe.
Novothny Soma duplája továbbjutást ért az Újpestnek  – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Török Attila)
Novothny Soma duplája továbbjutást ért az Újpestnek – a galéria megnyitásához kattintson a képre! (Fotó: Török Attila)

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MTK BUDAPEST (II.)–ÚJPEST 3–2 (1–0)
Hidegkuti Nándor Stadion,
2500 néző. Vezette: Bognár Tamás (Albert István, Huszár Balázs)
MTK: Bese – Katona M., Talabér, Gengeliczki, Deutsch B. – Vass Á. (Korozmán, 87.) – Vass P., Kanta J., Schäfer (Hrepka, 75.), Jakab – Lencse (Borbély, 81.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
ÚJPEST: Pajovics – Balázs B., Bojovics, Litauszki, Burekovic – A. Diallo – Pauljevics, Nwobodo (Szankovics, 90.), Onovo, Mohl D. (Nagy D., a szünetben) – Tischler (Novothny, a szünetben). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Kanta J. (1–0) a 17., Novothny (1–1) az 53., Kanta J. (11-esből, 2–1) a 60., Deutsch B. (3–1) a 63., Novothny (3–2) a 83. percben
Feczkó Tamás:
– Nyolc saját nevelésű játékossal meg tudtuk verni a jó formában lévő Újpestet, mégis életem legszomorúbb győzelme ez. Az első félidőben háromszor álltunk a kapussal szemben, ha nem csak egy gól születik ezekből az akciókból, most nemcsak győzelemről, hanem továbbjutásról is beszélgethetnénk.
Nebojsa Vignjevics: – Nem először fordul elő csapatommal, hogy a Fradi elleni rangadót követően fáradtan, lassan futballozik, ezt pedig az MTK ki tudta használni. Próbáltunk változtatni, és bár a játékunk nem volt igazán jó, kiharcoltuk a továbbjutást. Ha a játéknak nem is, ennek mindenképpen örülhetünk.
Az első mérkőzés végeredménye: 2–1 az Újpest javára.
Továbbjutott: az Újpest, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

A két nagy múltú csapat összecsapásán az első meccs után egygólos hátrányban lévő MTK jegyezte az első helyzetet, a találkozó hatodik percében Vass Patrik közeli lövését ütötte ki Filip Pajovics.

A lila-fehérek kapusa aztán bő 10 perc múlva már tehetetlen volt – miközben csapattársai kényelmes labdatartásra rendezkedtek be az első negyedóra alapján. Lencse László remek keresztlabdája után Kanta József 11 méterről ballal lőtt a bal alsó sarokba, 1–0. Ezzel eltűnt az MTK hátránya, sőt ekkor a másodosztályúak álltak továbbjutásra, így egy csapásra sürgőssé vált az Újpestnek.

Ennek jeleként rá is kapcsolt Nebojsa Vignjevics csapata: Dzenan Burekovic szabadrúgásból lőtt kapufája jelezte ezt, újabb tíz perc múlva pedig Nwodobo Obinna pöccintett ziccerben a bal alsó sarok mellé.

A kék-fehérek eközben fegyelmezett védekezéssel igyekeztek elejét venni az újpesti akcióknak, és olykor még gyors kontrákra is futotta a hazaiak erejéből: a félidő hajrájában Kanta, majd Lencse hagyott ki egy-egy ordító ziccert – könnyen eldönthette volna az MTK a továbbjutás kérdését a szünetre.

Ehelyett viszont ahogy az ilyenkor lenni szokott, az Újpest a szünet utáni első valamirevaló akciója végén egyenlített: a második félidőre csereként érkező Novothny Soma a leshatárról kilépve emelt a kimozduló Bese Balázs mellett a kapuba. 1–1

Nem sok ideje maradt azonban a vendégeknek megbarátkozni a gondolattal, hogy továbbjutásra állnak, mert néhány perc múlva Schäfer András ravaszul rápattintotta a labdát a tizenhatoson belül hátráló Branko Pauljevics kezére, büntető. A megítélt tizenegyest Kanta higgadtan váltotta gólra. 2–1

Nagyon rövid ideig állt hosszabbításra a mérkőzés, Kanta második találata után néhány perccel Deutsch Bence futtából, 28 méterről nagy erővel bombázott az újpesti kapu jobb alsó sarkába. 3–1

A lila-fehérek azonban még ebből a pofonból is fel tudtak állni: Novothny Soma használta ki a hazaiak védelmének megingását a 83. percben, és megszerezte önmaga és csapata második gólját. 3–2

A hajrában és a jelzett öt perc hosszabbításban újabb gól már nem esett, így az Újpest vérbeli kupameccs után vereséggel harcolta ki az elődöntőbe jutást a másodosztályú listavezetővel szemben.

MAGYAR KUPA
MTK Budapest (II.)–Újpest FC 3–2 (Kanta 17., 61. – a másodikat 11-esből, Deutsch 63., ill. Novothny 53., 83.)

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 0–3 (Perosevic 40., Knezevic 49., Henty 85.)
Az első mérkőzés végeredménye: 1–0 a DVTK javára.
Továbbjutott: a Puskás Akadémia 3–1-es összesítéssel.

Békéscsaba Előre (II.)–Balmazújváros 1–2 (Király P. 75. –11-esből, ill. Sindagoridze 40., Harsányi 80.)
Az első mérkőzés végeredménye: 5–0 a Balmazújváros javára
Továbbjutott: a Balmazújváros 7–1-es összesítéssel.