A Videoton a 117. percben döntött a Békéscsaba ellen

2013.10.30. 17:55
A Honvéd elleni vereséget követően a kupában javított a Videoton (Fotó: Mirkó István, archív)
A labdarúgó Magyar Kupa 4. fordulójában a Videoton a ráadásban, a 117. percben csikarta ki az 1–0-s győzelmet, s ezzel a továbbjutást a Békéscsaba ellen. A mindent eldöntő gólt Zé Luís szerezte – Torghelle Sándor passzából.

A JÁTÉKNAP TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEIRŐL ITT OLVASHAT!

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

BÉKÉSCSABA–VIDEOTON 0–1 (0–0, 0–0, 0–0) – h. u.
Békéscsaba. V:
Szőts
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Tolmbaye, Balog Zs., Szűcs I., Radványi – Tölgyesi (Horváth T., 73.), Juhász Gy., Lucas (Mosquera, 81.), Pozsár (Soós, 58.) – Leucuta, Pantovics. Vezetőedző: Komjáti András
VIDEOTON: Calatayud – Szolnoki, Caneira (Tar, 77.), Vinícius, Mamadu – Sándor Gy., Tóth B. – Álvarez (Nildo, 77.), Kovács I. (Zé Luís, a szünetben), Gyurcsó – Torghelle. Vezetőedző: José Gomes
Gólszerző: Zé Luís (117.)
Komjáti András:
– Tisztességesen helytálltunk a bajnokesélyes ellen. Nagyon sajnálom, hogy a vége így alakult. Megérdemeltük volna, hogy eljussunk a tizenegyesekig.
José Gomes: – Nehéz mérkőzés volt, mert jól játszott a Békéscsaba. Az utolsó leheletéig küzdött a hazai csapat. Az volt a döntő, hogy mi az utolsó pillanatig jól koncentráltunk.

A kezdeti tapogatózást követően az első nagy helyzetet a Videoton dolgozta ki. A 16. percben Gyurcsó Ádám bal oldali szögletét követően Sándor György centikkel csúsztatott a bal kapufa mellé, majd nem mindennapos jelenségek következtek.

A stadionban elment az áram, az eredményjelző sem üzemelt, az áramforrások közül csak a világítás jeleskedett, aminek köszönhetően a csapatok tudták folytatni a küzdelmeket, amelyeket a helyszínre kilátogató szurkolók kivételével más nem láthatott.

A folytatásban Torghelle Sándor percei következtek, de a fehérvári csatár előbb csak lesen állva tudott a kapuba találni, majd kevéssel célt tévesztett, így nem változott az eredmény.

Majd az első játékrész hátralévő részében sem, ehhez azonban az is kellett, hogy Juan Calatayud hatalmas bravúrt mutasson be Lucas Marcolini hétméteres fejese után a 30. percben.

A második félidő nagy részébenaa vendégek akarata érvényesült, a hazaiak egy szót sem szólhattak volna, ha a játékrész derekán öt perc alatt kapnak három gólt. A 62. és a 66. perc között Torghelle Sándor, a csereként beállt Zé Luís és Arturo Álvarez is közel járt a gólszerzéshez, de egyikük kísérlete után sem került a kapuba a labda.

A játékrész második felében a Videoton tovább ostromolta a Békéscsaba kapuját, amely védekezésre rendezkedett be, és végül sikerült „kibekkelnie” a rendes játékidőt.

A hosszabbításban mindkét együttes óvatosabban futballozott, a nagy tét rányomta a bélegyét a játékra. Az utolsó percekben a Békéscsaba feladta a sündisznóállást, átmerészkedett a vendégek térfelére, de ez nem bizonyult kifizetődő taktikának, mert a 117. percben eldöntötte a meccset a Videoton.

Torghelle és Zé Luís lépett ki kettő az egyben az ellenfél kapusával szemben, a korábbi magyar válogatott csatár önzetlenül csatártársához továbbított, aki nem is hibázta el az ajtó-ablak lehetőséget, és az üres kapuba passzolt. 0–1

Így a hazaiak hiába védekeztek a meccs nagy részében hősiesen, a fehérváriak a hajrában szerzett góllal kiharcolták a továbbjutást, azaz a nyolcaddöntős részvételt.

120. perc: Véget ért a találkozó! Békéscsaba–Videoton 0–1 hosszabbítás után! A fehérvári csapat jutott a legjobb 16 közé!

120. perc: Pantovics szabadrúgása fölé szállt.

119. perc: Kétségbeesetten támad a Békéscsaba. Gyurcsó kapott sárga lapot.

117. perc: Vezet a Videoton! Torghelle és Zé Luís vezették ketten Scsekicsre a labdát, a magyar csatár pedig önzetlenül játékba hozta csapattársát, akinek rutinmunka volt az üres kapuba passzolni. 0–1

A Békéscsaba rápihent a hajrára, most a lila-fehérek akarata érvényesül.

112. perc: Mosquera pillanatai következtek! A hazaiak támadója elől előbb Vinícius tisztázott, majd négy méterről lőtt nagy helyzetben a kapu mellé.

Kevesebb mint tíz perc választja el a csapatokat a tizenegyespárbajtól!

109. perc: Gyurcsó szánta el magát lövésre mintegy 25 méterről, de a labda néhány centivel elkerülte a bal felső sarkot.

108. perc: Vinícius fejelt szögletre Calatayud elől a veszélyes hazai szabadrúgás után.

106. perc: Jöhet a hosszabbítás második fele!

105. perc: Véget ért a hosszabbítás első félideje!

104. perc: Szolnoki sem „hozza le” sárga lap nélkül a meccset. Egy rossz ütemű becsúszás után figyelmeztette a játékvezető.

102. perc: Nildo vette célba a kaput 20 méterről, de nem találta el.

100. perc: Szolnoki jobb oldali beadása után Nildo elcsúzott, mielőtt eljutott volna hozzá a labda.

A legutóbbi percekben nem alakult ki helyzet a kapuk előtt, mezőnyjáték folyik.

95. perc: A szélről beadott labda elszállt Torghelle feje fölött, ezt követően pedig Zé Luís lába alatt is elcsúszott. Oda a nagy lehetőség!

92. perc: Tóth Balázs sárga lapja az első említésre méltó esemény a ráadásban.

91. perc: Kezdetét vette a hosszabbítás első félideje.

90+2. perc: Véget ért a rendes játékidő! Az állás 0–0, következhet a hosszabbítás!

90. perc: Két perc a hosszabbítás (egyelőre), a világítás pedig ismét tökéletes!

89. perc: Gyurcsó szabadrúgása után sem Scsekics, sem Torghelle nem ért hozzá a labdához, így az zavartalanul hagyhatta el a játékteret az alapvonalon. A Videoton csatára egyébként lesen volt.

Sokkal többet van a vendégeknél a labda, de meddő a mezőnyfölényük.

Csak a rend kedvéért: ha a hátralévő szűk tíz percben sem születik gól, kétszer tizenöt perc hosszabbítás következik.

81. perc: Lucas helyett Mosquera a hazaiaknál.

78. perc: Ezt is megúszta a Békéscsaba! Zé Luís tálalt jobb külsővel Gyurcsó elé, aki megvárta, hogy lepattanjon előtte a labda, majd 15 méterről nagy helyzetben centikkel a felső sarok mellé lőtt.

77. perc: Kettős csere a Videotonnál! Caneira és Álvarez le, Tar Zsolt és Nildo Petrolina be.

75. perc: Pantovics éles szögből leadott lövése az oldalhálóban kötött ki.

74. perc: Juhász Gy. rántotta le Tóth Balázst egy sárga lapért cserébe.

74. perc: Vinícius indítása után Gyurcsó az oldalvonal közelében eltolta a labdát Scsekics mellett, de a beadását kifejelték a hazai védők.

73. perc: Tölgyesi helyett Horváth Tamás a hazaiaknál a pályán.

71. perc: Lucas löbbölte be a labdát a védők mögött kiugró Soós elé, de Calatayud jó ütemben lépett ki a kapujából.

66. perc: Érik a fehérvári gól! Gyurcsó középre adott labdáját Torghelle csúsztatta meg, a hosszú oldalon érkező Álvarez azonban öt méterről nagy erővel a kapu mellé, fölé lőtt.

63. perc: Újabb Videoton-lehetőség! Gyurcsó beadása után Zé Luís hatméteres fejesénél Scsekics már verve volt, de a labda elkerülte a kaput.

62. perc: Szolnoki adott be a jobb oldalról, Torghelle fejelt Scsekics kezébe.

61. perc: Tolmbaye viharzott el a jobb szélen, beadása után Vinícius mentett nagyot az érkező békéscsabai támadó elől.

58. perc: Cserélt Komjáti András is. Pozsárt lehívta a pályáról, Soós Jánost beküldte.

57. perc: Pantovics vezette fel a labdát a Videoton tizenhatosáig, de amikor a hazai csatár lába lövésre rendült, akkor Vinícius szögletre mentett.

54. perc: Lucas is szerzett egy lesgólt, de az asszisztens ezúttal is kiszúrta a „szabálytalanságot”.

53. perc: Mamadut kellett ápolni, de a fehérvári védő tudta folytatni a játékot.

Rövid kényszerszünetet követően folytatódott a meccs. Igaz, félhomályban, de folytatódott...

48. perc: Félbeszakadt a mérkőzés, ugyanis néhány reflektor is megadta magát!

A szünetben cserélt a Videoton: Kovács István helyett Zé Luís a pályán.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő!A szünetben Békéscsaba–Videoton 0–0!

44. perc: Pantovics lövését blokkolta Caneira, pillanatokkal később pedig a szerb csatár tartózkodott lesen.

41. perc: Gyurcsó lőtt kapura ballal, 20 méterről, a hazaiak kapusa azonban ismét a helyén volt.

40. perc: Álvarez ívelte előre az imént megítélt szabadrúgást, ám Sándor csúsztatását Scsekics hatástalanította.

38. perc: Radványi Dávid kapott sárga lapot Caneira feltartásáért. A Videoton játékosa ápolásra szorul.

37. perc: Gyurcsó szabadrúgását Scsekics húzta le az érkező támadók elől.

36. perc: Álvarez jobb oldali szabadrúgása után elhárították a veszélyt a hazai védők.

32. perc: Caneira szabálytalankodott a felezővonalnál, sárga lap.

30. perc: Óriási hazai helyzet! Lucas Marcolini fejelt hét méterről kapura, Calatayud a kapufa tövéből hatalmas bravúrral szögletre mentett.

29. perc: Caneira röviden fejelte haza a labdát, Calatayudnak résen kellett lennie, hogy a kilépő békéscsabai csatár ne tudjon lecsapni a labdára.

28. perc: Szolnoki jobb oldali beadása után Torghelle fejese alig kerülte el a hazaiak kapuját.

A két 16-os között zajlik a játék, Sándor György fejese óta egyik csapat sem dolgozott ki komolyabb lehetőséget.

22. perc: Torghelle betalált a Békéscsaba kapujába, de az asszisztens lest jelzett, a gól érvénytelen.

Áramszünet a stadionban, csak a világítás megy, így a csapatok tudták folytatni a küzdelmeket.

16. perc: Gyurcsó bal oldali szöglete után Sándor György centiméterekkel csúsztatott a bal kapufa mellé. Az eddigi legnagyobb lehetőség maradt ki!

15. perc: Az első csabai próbálkozás. Leucuta 20 méteres, lapos lövése kerülte el a kaput.

13. perc: Gyurcsó kapott labdát a tizenhatoson belül a bal oldalon, majd félmagasan középre adott, de Scsekics kivetődve hárított.

8. perc: Torghelle jobb oldali beadása után az egyik hazai védő fejéről Kovács István elé került a labda, aki azonban kézzel szelidítette meg azt, így a játékvezető kiosztott neki egy sárga lapot.

Egyelőre keresik a fogást egymáson a felek, még egyik kapu előtt sem alakult ki veszélyes szituáció.

1. perc: Rögtön egy veszélyes hazai beadás. Pozsár középre ívelt labdáját Calatayud húzta le.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Békéscsaba vezethette az első támadást.

A Békéscsaba játékosai „tetőtől talpig” lila szerelésben léptek pályára, a vendégek világoskék mezben és fehér nadrágban.