MK: kettővel vezetett, mégsem nyert a Honvéd; hengerelt az MTK

2018.02.21. 20:00
Lencse László kiharcolt büntetőjét Kanta József értékesítette (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az MTK 4–0-ra megverte a megyei első osztályú Sényőt, így nyugodtan utazhat a jövő heti visszavágóra. Az ETO FC Győr kétszer is egyenlített a Balmazújváros ellen, ám az NB I-es klub 3–2-re győzött idegenben. A Siófok 2–0-ról mentette döntetlenre a Honvéd elleni meccset.

A nyolcaddöntőbe eljutó két megyei első osztályú csapat közül a Nagykanizsa kedden 3–1-re kikapott a Békéscsabától, a Sényőnek pedig még nehezebb feladata volt, ugyanis az NB II-t magabiztosan vezető MTK otthonában kellett helytállnia.

A fővárosiak a mérkőzés elejétől éreztették az osztálykülönbséget, és a labdabirtoklási fölényüket a 11. percben gólra is váltották, igaz, ehhez egy nagy védelmi hiba is kellett: a vendégtizenhatos előtt szereztek labdát Feczkó Tamás játékosai, s a végletekig kijátszott helyzetből Hrepka Ádám volt eredményes. 1–0

Továbbra is az MTK dominált, a 34. percben a lesgyanús helyzetben labdát kapó Lencse Lászlót lerántotta egy védő, a büntetőt Kanta József higgadtan a jobb alsóba lőtte (2–0). Még az első félidőben újabb gólt szereztek a hazaiak: Baki Ákos egy szögletet követően szép mozdulattal fejelt a kapuba tíz méterről. 3–0

A második játékrészben a Sényő is kialakított helyzeteket, több ígéretes kontrát is vezetett – a nagyjából 200 fős szurkolótábora hálásan meg is tapsolt minden jobb megmozdulást. A 81. percben aztán alighanem végleg szertefoszlottak a szabolcsiak továbbjutási reményei: Borbély Bálint maradt üresen a kapu előtt és befejelte a negyedik, egyben utolsó gólt. 4–0

Az NB I kieső helyén álló Balmazújváros a másodosztály középmezőnyében telelő Győr otthonában kezdte meg a párharcot. A hajdúságiaknál egy új szerzemény (Harsányi Zoltán, Kónya Márk, Rudolf Gergely, Lasa Sindagoridze) sem kapott helyet a kezdőben, ám ennek ellenére is erősen indítottak a vendégek: Bacsana Arabuli már az ötödik percben elrontott egy ziccert, később Vajda Sándor fejelt a kapufára, a 16. percben aztán már nem hibázott . 0–1

Tíz perccel a vezető találat után Szatmári Lóránd fejesét kellett tisztázni a gólvonalról, nem jutott azonban sok idejük bosszankodni a hazaiaknak, hiszen Szánthó Regő a 27. percben egyenlített (1–1). A 32. percben Arabuli tizenegyesével újra a Balmaz került előnybe (1–2), majd egy kapufát is lőtt még az első játékrészben. Húsz perccel mérkőzés a vége előtt ismét Szánthó szerzett gólt az ETO-ban (2–2), de a hajrában Rácz Ferenc is betalált, kiharcolva ezzel a Balmazújváros győzelmét. 2–3

A Siófok szakadó hóesésben fogadta a Honvédot, a nem túl futballbarát időjárás ellenére azonban megtartották a meccset. A fővárosiaknak a 18. percben Davide Lanzafame szabadrúgása után Tomás Kosút fejjel szerzett vezetést, majd a 26. percben Banó-Szabó Bence lapos beadását Eppel Márton lőtte a kapuba (0–2). Az NB I előző kiírásának bajnoka a továbbiakban is sokat támadott, többet birtokolta a labdát, ám nem tudta növelni az előnyét.

Az utolsó tíz percet aztán megnyomta az NB II-es gárda, nem is akárhogyan. A 82. percben Petneházi Márk tizenegyesből szépített, majd a 90. percben Gál Mátyás egy szögletet váltott gólra, beállítva ezzel a 2–2-es végeredményt.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

BFC SIÓFOK–BP. HONVÉD 2–2 (0–2)
Siófok,
500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Becséri Gergely)
SIÓFOK: Balajcza – Szilágyi, Fehér Zs. (Balázs Zs., a szünetben), Lorentz, Hidvégi (Vólent, 73.) – Lázár Zs., Gál – Nagy D. (Bévárdi, 65.), Petneházi, Farkas N. – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
HONVÉD: Horváth A. – Heffler T., Lovric, Kosút, Kukoc – Danilo (Lukács D., 60.), Kamber, Gazdag, Banó-Szabó (Holender, 48.) – Eppel, Lanzafame (Herjeczki, 72.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Kosút (0–1) a 18., Eppel (0–2) a 25., Petneházi (11-esből, 1–2) a 82., Gál (2–2) a 90. percben
Varga Attila:
– Nagyon jól futballoztunk, igaz ugyanakkor, hogy a három hibánkból kétszer megbüntetett minket a Honvéd. Támadtuk a kispestiek kapuját, és ez eredménnyel is párosult.
Supka Attila: – Megnyert mérkőzést hoztunk döntetlenre, olyan hibákat nem szabad elkövetni, mint a tizenegyesnél és a szögletnél. A visszavágón, hazai pályán mindenképpen győznünk kell.

ETO FC GYŐR–BALMAZÚJVÁROS 2–3 (1–2)
Győr,
ETO-Park, 350 néző. Vezette: Radványi Ádám (Király Krisztián, Baghy Csaba)
GYŐR: Szatmári Z. – Kovács K., Bagi, Vadász V., Rokszin – Tajthy T. – Szabó L., Szatmári L., Szánthó R., Szimcso – Zamostny. Vezetőedző: Szentes Lázár
BALMAZÚJVÁROS: Pogacsics – Habovda, Póti, Tamás L., Uzoma – Majszuradze – Vajda S., Sigér, Zsiga (Sindagoridze, 78.) – Arabuli (Rudolf, 53.), Andrics (Rácz F., 68.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Vajda S. (0–1) a 16., Szánthó R. (1–1) a 28., Arabuli (11-esből, 1–2) a 32., Szánthó R. (2–2) a 70., Rácz F. (2–3) a 83. percben
Szentes Lázár: – Sajnos a „félidőt” jelentő első mérkőzést követően vesztésre állunk, de jövő héten a második félidőben mindent megteszünk, hogy kiharcoljuk a továbbjutást. Végig felvettük a versenyt a vendégekkel, csak a gólokban maradtunk alul. Az osztálykülönbség a játék dinamikájában látszott meg.
Horváth Ferenc: – A játékkal és az eredménnyel elégedett vagyok, a helyzetkihasználással azonban nem, hiszen ez alapján már most eldönthettük volna a továbbjutás sorsát. Gratulálok azonban az ETO-nak is, amely bátran felvállalva a futballt, szimpatikusan játszott.

MTK BUDAPEST–SÉNYŐ 4–0 (3–0)
Hidegkuti-stadion,
881 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Szert Balázs)
MTK: Bese – Katona M., Baki, Gengeliczki, Deutsch B. – Vass P., Kanta J. (Korozmán, 68.), Borbély, Farkas B. (Jakab, 76.) – Hrepka (Schäfer, a szünetben), Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SÉNYŐ: Gagyi – Lukács B., Klepács, Bodó, Phrakonkham (Fiumei, 89.) – Burics, Fabu – Fodor A., Lakatos L., Haburcsák (Barcsay, a szünetben) – Kapacina K. (Marics, a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Hrepka (1–0) a 11., Kanta J. (11-esből, 2–0) a 34., Baki (3–0) a 39., Borbély (4–0) a 81. percben
Feczkó Tamás:
– Az NB II-ben rendszerint biztonsági játékra rendezkednek be az ellenfeleink, úgyhogy most kalapot emelek a sényőiek előtt, akik bátran futballoztak ellenünk, így élvezhető meccset játszottunk.
Sándor Tamás: – Felkészültünk sok mindenre a jóval erősebb ellenféllel szemben, de arra nem, hogy mi adjuk a gólpasszokat nekik, és olykor lyukas védelemmel fogadjuk a támadásaikat. A visszavágót természetesen tisztességgel lejátsszuk, és megpróbáljuk megnehezíteni az MTK továbbjutását.

Keddi eredmények
Diósgyőri VTK–Vác FC (NB II) 2–0(Joannidisz 30., Bacsa 87.)
Debreceni VSC–Dorogi FC (NB II) 1–2
(Kinyik 56., ill. Mészáros Á. 64., 81. – a másodikat 11-esből)
ZTE FC (NB II)–Puskás Akadémia FC 1–0
(Vernes 66. – 11-esből)
UFC Nagykanizsa (megyei I.)–Békéscsaba (NB II) 1–3(Péntek 56. – 11-esből, ill. Urbin 7., Szatmári 26., Gránicz 32.)