MK: a Honvéd és a Mezőkövesd is egymilliós bírságot kapott

M. D.M. D.
2020.06.05. 17:22
null
Djordje Kamber és a Honvéd-szurkolók (Fotó: Török Attila)
A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Magyar Kupa-döntő mindkét résztvevőjét, a Budapest Honvédot és a Mezőkövesdet is egymillió forintos pénzbírsággal sújtotta – áll az MLSZ fegyelmi határozatában.

A két klubot azért büntette meg a sportági szövetség, mert játékosai a sportzónát elhagyva kimentek a szurkolók közé, ezzel súlyosan megsértették a vonatkozó szabályzatot.

Az MLSZ a pénteki nap folyamán az előírások elmulasztása kapcsán már kiadott egy közleményt, ebben az áll, hogy „a szurkolók és a játékosok közös gólöröme, mérkőzés utáni ünneplése, a pacsizás a jelenlegi különleges helyzetben kifejezetten kockázatos, felelőtlen és ezek miatt az MLSZ szabályai által tiltott dolog. Azzal a sportszervezettel szemben, amelynek játékosai ezt a tilalmat megszegik, az MLSZ haladéktalanul fegyelmi eljárást indít”.

Péntek délután aztán szankcionálta is a két klubot a magyar szövetség.

A BUDAPEST HONVÉD JÁTÉKOSAI A SZURKOLÓKKAL EGYÜTT ÜNNEPELTEK


Legfrissebb hírek

A 42 éves Tomás Tujvel hosszabbított a Honvéddal

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 19:58

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

Megvan Csertői Aurél utódja az NB II-es Mezőkövesdnél – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.18. 05:52

23 gólos gólkirályt igazolhat a Mezőkövesd – NS-infó

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 14:49

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Debrecenből érkezhet a Kövesd új vezetőedzője – NS-infó

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 11:01

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37
Ezek is érdekelhetik