MK: a Fradi tízet hintett, Kabát mentette meg az Újpestet

2015.10.14. 15:49
Busai Attila (jobbra) négy gólt szerzett (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I-ben listavezető Ferencváros idegenben 10–0-ra megverte a megyei I. osztályban szereplő Nagyecsedet a Magyar Kupa főtáblájának harmadik fordulójában, a legjobb tizenhat közé jutásért rendezett mérkőzésen. A Fradi sikeréből Busai Attila négy, Haris Attila két góllal vette ki a részét.

NAGYECSED–FERENCVÁROS

A magyar válogatott játékosait (Dibusz Dénes, Leandro, Nagy Ádám, Gera Zoltán, Böde Dániel) nélkülöző Ferencváros Nagy Dominik góljával már az első percben megszerezte a vezetést a Nagyecsed vendégeként, majd három perccel később Haris Attila távoli lökete a kapufáról vágódott a hálóba. A Fradi a folytatásban is uralta a játékot, futószalagon dolgozta ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, és a gólok sem maradtak el. Negyedóra játék után Busai Attila, majd Roland Lamah, aztán ismét Busai talált be, így a zöld-fehérek kevesebb mint fél óra után már 5–0-ra vezettek. Az első félidőben még Haris, valamint Varga Roland is beköszönt, ezzel a Fradi hétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

Thomas Doll vezetőedző a szünetben hármat cserélt, lejött a pályáról Lamah, Varga és Cristian Ramírez is, helyettük három fiatal Silye, Hodgyai és Lakatos állt be, utóbbi a második játékrész első percében rögtön feliratkozott a gólszerzők közé.

A Nagyecsed ezt követően 35 percig nem kapott gólt, a hajrában azonban Busai ismét betalált kétszer, így a megyei I-es csapat nem úszta meg tíz alatt.

A két csapat közti tudásbeli különbség megmutatkozott. A hazaiak egyébként a lelátón sem voltak fölényben, hiszen a Fradit népes szurkolótábor kísérte el a mérkőzésre.

Nagyecsed–Ferencváros

(Forrás Fradi.hu)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A Kovács Z. – Nagy G., Litauszki, Kálnoki Kis, Forró – Szankovics, Balogh B., Cseke – Sallói, Perovics, Kabát összetételű Újpest a vártnál sokkal jobban megizzadt a megyei I. osztályban játszó Velence vendégeként, a szünetben Király góljával a házigazda vezetett!

JUHÁSZ ROLAND AUTÓBALESETET SZENVEDETT

Szerencsés kimenetelű autóbalesetet szenvedett Juhász Roland, a labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton válogatott középhátvédje – adta hírül a székesfehérvári klub hivatalos honlapja.

A 32 éves játékos – aki vasárnap még Görögországban lépett pályára a nemzeti csapat tagjaként – nem került be a Videoton Magyar Kupa-meccsre utazó keretébe, de mindenképpen látni szerette volna a mérkőzést, ezért a délelőtti regenerációs edzés után autóval elindult Székesfehérvárról Andráshidára.

A baleset dél körül történt az M7-esen, személyi sérülés szerencsére nem történt, ám a helyszínelés miatt Juhász lemaradt a meccsről – írja a vidi.hu.

A fordulást követően Sallói lerántása miatt büntetőhöz jutottak a „lilák", Kabát Péter pedig egyenlített, sőt a 49. percben már a fővárosiak vezettek, Kabát ezúttal szabadrúgásból volt eredményes. Az eredmény már nem változott:1–2.

Az MTK a triplázó Marek Strestík vezérletével jóval simábban hozta a saját meccsét a szintén megyei I. osztályban játszó Mezőhegyes ellen (0–6), a Videoton az Andráshida vendégeként nyert Vinícius és Soumah találatával 2–0-ra, a Haladás Jagodics Márk kései kiállítása miatt emberhátrányban, de 3–1-es győzelemmel zárt a Somos SE otthonában, míg a Békéscsaba legyűrte a Kisvárdát.

Andráshida SC–Videoton

(Forrás: Vidi.hu)

A megyei III-ban szereplő Géderlak lelkesen futballozott az élvonalbeli DVSC ellen, de csak az első húsz percet úszta meg kapott gól nélkül, utána ugyanis Geoffrey Castillion beadását követően Sós Bence az ötösről a kapuba lőtt. A gólszerző a folytatásban több nagy lehetőséget is elpuskázott, a 61. percben azonban a sokadik helyzetét már (újabb) gólra váltotta. A 0–3-as végeredményt a hajrában az első találatot előkészítő Castillion állította be.

Az első osztályú Paks meglepetésre kikapott az NB III-ban szereplő Tiszaújváros vendégeként, és búcsúzott a további küzdelmektől. A hazai csapat már húsz perc után két góllal vezetett, Csertői Aurél együttese Fröhlich Roland és Bor Dávid találatával két perc leforgása alatt egyenlített. A szünet után azonban az Asztalos Dávid kiállítása miatt emberelőnybe kerülő újvárosiak ismét kétgólos előnyre tettek szert, a paksiak pedig már csak Balázs Zsolt révén tudtak válaszolni.

Az élvonalbeli csapatok közül alighanem a Budapest Honvéd játszotta a legizgalmasabb mérkőzést, amely hátrányból felállva, hosszabbítás után győzte le a Soroksárt. A kispesti csapatban Dusan Vasziljevics megszerezte az első gólját, míg Hidi Patrik az ellenfél és a saját kapujába is betalált.

Soroksár SC–Budapest Honvéd

(Forrás: Soroksár SC Youtube)

Tovább menetel a Magyar Kupában az NB III-as Kozármisleny: a Siófok és a Puskás Akadémia után a DVTK-t is legyőzte, a szerdai gólszerző Beke Péter volt (1–0).

MAGYAR KUPA, FŐTÁBLA
3. FORDULÓ, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
NAGYECSED SE (megyei I.)
–FERENCVÁROS 0–10 (0–7)
Nagyecsed, 3000
néző. V: Lovas (Szpisják, Medovarszki)
NAGYECSED: Makó – Dobos, Vámosi (Zámbó, 62.), Ricsei, Czifrák – Nyíregyházi, Ascsillán, Ladányi, Bulyáki (Bornemissza, 68.) – Somlyai, Bodogán (Marinas, a szünetben). Vezetőedző: Opre Mihály
FERENCVÁROS: Jova – Csilus Á., Dilaver, Pintér Á., Ramírez (Silye, a szünetben) – Haris, Csukics – Varga R. (Hodgyai, a szünetben), Nagy D., Lamah (Lakatos I., a szünetben) – Busai. Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerző: Nagy D. (0–1) az 1., Haris (0–2) az 5., Busai (0–3) a 17., Lamah (0–4) a 19., Busai (0–5) a 28., Haris (0–6) a 40., Varga R. (0–7) a 43., Lakatos I. (0–8) a 46., Busai (0–9) a 81., Busai (0–10) a 87. percben

GÉDERLAKI KSE (megyei III.)–DVSC-TEVA 0–3 (0–1)
Géderlak,
1000
néző. V: Botló (Kormányos II G., Iványi I.)
GÉDERLAK:
Vaszócsik – Grecu, Salamon, Németh T. (Ruppert, 85.), Suhajda – Balogh I., Dorogi – Lázár D. (Katona Gy., 72.), Németh L., Vincze D. – Mazán (Kovács J., 88.)
DEBRECEN:
Slakta – Lázár P., Kinyik, Szatmári Cs., Barna Sz. (Kondás K., 52.) – Szécsi M., Szakály P. (Vincze Á., 80.), Sós, Ferenczi J. – Castillion, Horváth Zs. (Bereczki D., 70.)
Gólszerző:
Sós (0–1) a 21., Sós (0–2) a 61., Castillion (0–3) a 86. percben

SOROKSÁR SC (NB II)–BP. HONVÉD 3–5 (3–2, 3–3, 3–4) – hosszabbítás után
Haraszti út, 500
néző. V: Szilasi (Takács G., Márton Zs.)
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Pandur, Farkas A., Gohér (Vass Zs., 84.) – Huszák, Szalánszki (Peszmeg, 56.) Kapacina, Kákonyi – Gárdos, Zsivoczky-Pandel (Pál A., szünetben). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
HONVÉD: Kemenes – Baráth, Ignjatovics (Kamber, 64.), Lovric, Szilágyi L. (Bobál D., szünetben) – Nagy G., Hidi, Vasziljevics – Vernes, Délczeg, Holender (Youla, 57.). Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Gárdos (1–0) a 10., Holender (1–1) a 14., Hidi (2–1, öngól) a 21., Hidi (2–2) a 34., Huszák (3–2) a 45., Vasziljevics (3–3) a 64., Youla (3–4) a 104., Baráth (3–5) a 119. percben

MEZŐHEGYESI SE (megyei I.)–MTK BUDAPEST 0–6 (0–2)
Mezőhegyes, 1500
néző. V: Nazsa (Horváth R., Lászlai)
MEZŐHEGYES: Vígh T. – Ács, Kovács Z. (Balogh D., 58.), Zatykó (Lipták M., 79.), Dajcs – Dócza, Szlovák, Mátó, Karancsi – Nagy Sz. (Ponyokai, 74.), Boros Á. Vezetőedző: Mákos Árpád
MTK: Groppioni – Pintér Á., Poór, Vukmir, Deutsch – Hrepka, Thiam (Tóth F., 61.), Szatmári L., Strestík – Ramos (Hajdú Á., a szünetben), Torghelle (Gera D., a szünetben). Vezetőedző: László Csaba
Gólszerző: Ramos (0–1) a 19., Strestík (0–2) a 45., Strestík (0–3) a 48., Thiam (0–4) az 57., Gera D. (0–5) a 73., Strestík (0–6) a 78. percben

ANDRÁSHIDA SC (NB III)–VIDEOTON 0–2 (0–1)
Andráshida, 200
néző. V: Kovács G. (Huszár, Kiss B.)
ANDRÁSHIDA: Osbáth – Török T., Szegleti, Kovács Gy., Major M. – Polareczki, Tóth B. (Balla, 80.), Baráth M., Varga M. (Rohonczi, 66.), Tóth L. (Bandics, 88.) – Kalamár. Vezetőedző: Dobos Sándor
VIDEOTON: Danilovics – Nego, Lang (Szekeres A., 33.), Vinícius, Stopira – Simon Á., Pátkai – Gyurcsó (Kovács I., 60.), Suljic, Oliveira – Feczesin (Soumah, 75.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Vinícius (0–1) a 14., Soumah (0–2) a 79. percben

VELENCE SE (megyei I.)–ÚJPEST 1–2 (1–0)
Velence, 400
néző. V: Gyarmati II T. (Kovács II G., Vígh-Tarsonyi)
VELENCE: Puhnyák – Ambrus, Kanyó, Fésű (Gulyás-Kovács, 78.), Dukon – Totsche – Bognár I., Kovács K., Király P. (Varga Z., 59.), Schäffer (Szalai P., 73.) – Király J. Vezetőedző: Pavlik József
ÚJPEST: Kovács Z. – Nagy I G., Kálnoki Kis, Litauszki, Forró – Szankovics (Andrics, a szünetben), Balogh B. – Cseke, Perovics (Balázs B., 59.), Sallói (Diagne, 84.) – Kabát. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Király J. (1–0) a 31., Kabát (11-esből, 1–1) a 47., Kabát (1–2) a 49. percben

SOMOS SE (NB III)–HALADÁS 1–3 (0–1)
Salgótarján, Szojka Ferenc Stadion, 500
néző. V: Karakó (Varga II G., Punyi)
SOMOSKŐÚJFALU: Horváth G. – Debreceni D., Híves, Sándor A., Kerényi – Sulcz, Albert Á. – Fitos (Liszka, 62.), Bakos B., Csóka (Novák J., a szünetben) – Czimmermann (Novák N., 62.). Vezetőedző: Kovács László
HALADÁS: Rózsa – Angyal, Fehér Z. (Keresztes, 75.), Jagodics M., Jánvári – Schimmer, Batarelo (Kőris, 60.), Nagy P. – Gosztonyi, Gaál B., Medgyes (Garda, 70.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző:
Gaál B. (0–1) a 2., Fehér Z. (0–2) a 68., Nagy P. (0–3) a 85., Novák J. (1–3) a 89. percben
Kiállítva: Jagodics M. a 87. percben

FC TISZAÚJVÁROS (NB III)–PAKSI FC 4–3 (2–2)
Tiszaújváros, 500
néző. V: Szőts (Farkas B., Szert)
TISZAÚJVÁROS: Tóth Cs. – Horváth T. (Andorkó, 72.), Czégel, Fodor P., Molnár F. – Sigér, Kerekes I., Angyal N. (Pogyka, 61.), Bussy – Kovács Sz. (Katona B., 76.), Molnár L. Vezetőedző: Bocsi Zoltán
PAKS: Székely – Vági, Asztalos, Rodenbücher, Varga M. (Kulcsár D., 37.) – Papp K. – Kővári, Nagy R., Bertus (Kesztyűs B., 67.), Bor (Balázs Zs., a szünetben) – Fröhlich. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Bussy (1–0) a 7., Kovács Sz. (2–0) a 17., Fröhlich (11-esből, 2–1) a 21., Bor (2–2) a 22., Bussy (3–2) az 58., Katona B. (4–2) a 79., Balázs Zs. (4–3) a 86. percben
Kiállítva: Asztalos az 57. percben

KISVÁRDA MASTER GOOD (NB II)–BÉKÉSCSABA 1–2 (0–1)
Kisvárda, 600
néző. V: Kassai (Tóth II V., Ring)
KISVÁRDA: Tarczy – Koronczi (Lucas, 65.), Kardos N., Graszl K., Fazakas – Müller Zs., Minczér (Cseri T., 65.) – Molnár R., Kulcsár K. (Koszta, 74.), Eszlátyi – Vári B.
BÉKÉSCSABA: Mursits – Bényei, Damjanovics, Piermayr, Juhász Gy. – Borbély (Spitzmüller, 76.), Bagi – Szilágyi P., Korudzsiev (Laczkó Zs., 70.), Szalai D. – Kertész (Viczián, 61.)
Gólszerző: Korudzsiev (11-esből, 0–1) a 30., Laczkó Zs. (0–2) a 78., Koszta (1–2) a 93. percben

KOZÁRMISLENY (NB III)–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (0–0)
Kozármisleny, 500
néző. V: Molnár A. (Kepe, Kulman)
KOZÁRMISLENY: Molnár P. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis A. – Nagy E., Kovács T. – Beke (Kirchner, 71.), Wittrédi, Nagy K. (Tóth A., 92.) – Gránicz (Lauer, 88.). Vezetőedző: Németh Zsolt
DIÓSGYŐR: Rados – Eperjesi (Takács T., 64.), Lipták Z., Kovács G., Tamás M. – Egerszegi, Kitl (Németh M., 83.) – Okuka, Koman (Grumics, a szünetben), Barczi – Bacsa. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Beke (1–0) a 48. percben

Dorog (NB III)–Csákvár (NB II) 1–3 (0–1)