Magyar Kupa: négy NB I-es csapat összesen 35 gólt termelt

K. Zs., P. K.K. Zs., P. K.
2020.09.19. 17:07
A labdarúgó NB I csapatai nem ismertek könyörületet a Magyar Kupa 6. fordulójának szombati játéknapján: az MTK, a Zalaegerszeg, a Kisvárda és a Budafok is kiütéses győzelmet aratott negyedosztályú riválisa felett, mind a négyen bejutottak a legjobb 64 közé, akárcsak a kora délután szintén gólzáporos győzelmet arató Ferencváros.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A feketében játszó MTK érvényesítette a papírformát kék-fehér ellenfelével szemben (Fotó: Micheller Szilvia) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az NB I-es csapatok közül a legnagyobb különbségű győzelmet a ZTE aratta – a zalaiak 11–0-ra nyertek a borsodi, megyei I. osztályú Mezőkeresztes otthonában. A zalaiak legeredményesebb játékosa az új szerzemény, Koszta Márk volt, az Újpestről néhány hete szerződtetett támadó tétmeccsen másodszor volt kezdő a ZTE-ben, és először szerzett gólt, rögtön négyet is. De egy másik nyári szerzemény, az egyébként éppen Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből, Mezőkövesdről szerződtetett Dragóner Filip is kitett magáért, három gólt jegyzett.

A Kisvárda tíz gólig jutott a Komárom-Esztergom megyei élvonalban szereplő Kecskéd vendégeként. Az előző NB I-es fordulóban az Újpest ellen három gólpasszt és egy gólt jegyző román Claudiu Bumba ezúttal háromszor talált a kapuba, míg Kovácsréti Márk duplázott.

A szintén negyedosztályú 43. sz. Építők SK-t 8–0-ra megverő MTK-ban Prosser Dániel triplázott, Lencse László pedig kétszer talált be. A Mohácson 6–0-ra nyerő Budafokban Zsóri Dániel és a tétmeccsen ebben az idényben először kezdő Ihrig-Farkas Sebestyén szerzett két-két gólt (Zsóri az elsőt 11-esből).

MAGYAR KUPA
6. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
NB I-es érdekeltségű meccsek

MOHÁCSI TE–BUDAFOKI MTE 0–6 (0–2)
Mohács, 700
néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Perák András)
MOHÁCS: Farkas M. – Vég, Ignácz, Károly V., Kiss I. – Nagy Zs. (Berkovics, 64.), Brukner (Hetényi, 74.), Menyhei, Izsák – Schmidt (Marton, a szünetben), Péter J. Edző: Kvanduk János
BUDAFOK: Bese – Nikolics, Romic, Oláh B. (Margitics, 74.) – Ihrig-Farkas, Huszti, Micsinai, Kulcsár K. (Kovács D., 70.), Kirják – Szabó M. (Skribek, 60.), Zsóri. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Ihrig-Farkas (0–1) a 23., Zsóri (11-esből, 0–2) a 38., Marton (öngól, 0–3) a 47., Kulcsár K. (0–4) az 50., Ihrig-Farkas (0–5) a 73., Zsóri (0–6) a 84. percben
Kvanduk János:
– Kihoztunk mindent a meccsből, amit csak lehetett. Azt mondtam a fiúknak az öltözőben, ha már ki kell kapni, nyílt játékkal kapjunk ki. Nem lett volna értelme beállni védekezni, mert azzal sem lettünk volna jobbak.
Csizmadia Csaba: – Azt kaptuk, amit vártunk. Tudtuk, hogy kiscsapathoz érkeztünk, ilyenkor is mindenkinek oda kell tennie magát. A hat nullás eredmény talán önmagáért beszél, mindenki jól tette a dolgát.

KECSKÉD KSK–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–10 (0–4)
Kecskéd, 700 néző. Vezette: Jakab Árpád (Horváth Zoltán, Bőhm Ármin)
KECSKÉD: Bábszki (Pásku, 80.) – Vadkerti, Berki, Fábián, Simon P. – Greskó, Hagymási – Katóka (Kocsán, 58.), Tomayer (Schmidt, 68.), Pető D. – Kiss M. Edző: Linczmaier László
KISVÁRDA: Minca – Hej, Kravcsenko, Rubus, Baranyai Á. – Lucas (Kovácsréti, a szünetben), Szimovics (Karaszjuk, a szünetben) – Navrátil (Sassá, a szünetben), Bumba, Camaj – Horváth Z. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Szimovics (0–1) az 5., Horváth Z. (0–2) a 10., Bumba (0–3) a 11., Camaj (0–4) a 31., Kovácsréti (0–5) az 54., Fábián (öngól, 0–6) az 56., Kovácsréti (0–7) a 73., Bumba (0–8) a 82., Sassá (0–9) a 85., Bumba (0–10) a 90. percben
Linczmaier László:
– Kiütközött, milyen nagy a különbség a megyei első osztály és az élvonal között. Nem csak földrajzi értelemben volt nagy a távolság, hanem tudásban is. Ezt a meccset végig jutalomjátéknak fogtuk fel, örülök, hogy NB I-es csapatot tudtunk Kecskédre hozni. Ünnep volt a településen, még akkor is, ha játékban kicsit többet szerettünk volna nyújtani. Ellenfelünk ennyit engedett, ettől függetlenül gratulálok a csapatomnak.
Supka Attila: – Megtörtént, amiről egész héten beszéltünk, vagyis hogy a pályán ki kell jönnie a csapatok közötti különbségnek. Úgy gondolom, két-három gól különbségnek kell lennie egy-egy osztály között, jó volt látni, hogy valamennyi labdarúgónk tette a dolgát. Sok helyzetet dolgoztunk ki, és jó százalékban használtuk ki őket. Próbáltunk okosan futballozni, komolyan vettük a párharcot.

MEZŐKERESZTES VSE–ZTE FC 0–11 (0–4)
Mezőkeresztes, 400
néző. Vezette: Ducsai József (Csatári Tibor, Flinta Zoltán)
MEZŐKERESZTES: Kertész V. – Buxbaum (Berlák, a szünetben), Vámosi Cs., Molnár M. – Hímer, Madarasi, Ragó (Borók, 65.), Varga M. (Pankovics, a szünetben) – Tekse, Fekete M. – Sajtós. Edző: Kertész Péter
ZTE FC: Gyurján M. – Tanaszin (Szalai D., 55.), Lesjak, Bobál D., Gergényi (Kun, a szünetben) – Favorov, Vass P. (Babati, 55.), Zimonyi, Kovács B. – Koszta, Dragóner. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Dragóner (0–1) a 2., Koszta (0–2) a 16., Vass P. (0–3) a 33., Dragóner (0–4) a 43., Koszta (0–5) a 49., Koszta (0–6) az 56., Dragóner (0–7) az 58., Zimonyi (0–8) a 72., Bobál D. (0–9) a 78., Koszta (0–10) a 80., Zimonyi (0–11) a 83. percben
Kertész Péter:
– Nekünk ez a mérkőzés ünnep volt. Az eredmény ellenére gratulálok a játékosoknak, és köszönöm a Zalaegerszegnek, hogy profi hozzáállással futballozott.
Boér Gábor: – Kellő komolysággal vettük a mérkőzést, ezért dicséret illeti a csapatot. A biztos továbbjutás és a szerzett gólok száma önbizalmat adhat valamennyi csatárunknak. Kiemelem a Mezőkeresztes sportszerű játékát, amely ugyancsak kellett ahhoz, hogy jó légkörben futballozhassunk.

43. SZÁMÚ ÉPÍTŐK–MTK BUDAPEST 0–8 (0–4)
Hévízi út, 800
néző. Vezette: Berényi Tamás (Sinkovicz Dániel, Deme Rajmund)
43. SZ. ÉPÍTŐK: Kires – Hámory (Mészáros D., 62.), Demeter, Kmetykó, Orosz J. – Borgulya (Kocsis B., 68.), Örkényi (Rozsáli, 60.), Gerhardt, Gergely – Szabó Zs. – Stampf. Megbízott edző: Slehovszki Krisztián
MTK: Somodi – Ikenne-King, Varju, Ferreira, Barna – Kata – Mezei (Kanta J., a szünetben), Palincsár – Prosser, Lencse (Bíró B., 68.), Miovszki (Schön, 62.). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Miovszki (0–1) az 1., Lencse (11-esből, 0–2) a 18., Prosser (11-esből, 0–3) a 22., Lencse (0–4) a 23., Prosser (0–5) az 52., Prosser (0–6) az 57., Miovszki (0–7) az 59., Schön (0–8) a 86. percben

Korábban játszották
Ráckeve VAFC (Pest II.)–Ferencvárosi TC (NB I) 1–6

Iváncsa KSE (NB III, Közép-csoport)–Újpest FC (NB I) – elhalasztva
Balassagyarmati VSE (NB III, Keleti csoport)–Diósgyőri VTK (NB I) – elhalasztva

NB II-es érdekeltségű meccsek
Szarvaskend SE (Vas I.)–FC Csákvár (NB II) 1–10 (Velekei 90., ill. Vida D. 17., Magyar Zs. 19., Vörös T. 30., 69., 74., 81., Madarász M. 44., 63., Mim 75., Kurcz 82.)
Makó FC (Csongrád-Csanád I.)–Pécsi MFC (NB II) 1–3 (Rabecz 81., ill. Németh M. 47., Batizi-Pócsi 49., Adamcsek 75.)
Sárvár FC (Vas I.)–Kaposvári Rákóczi (NB II) 0–3 (Erdei 5., Fider 48. – öngól, Szabó Bálint 78.)
Diósjenő SE (Nógrád I.)–Dorogi FC (NB II) 0–5 (Vígh Á. 19., 58., 87., Kovács M. 50., Zabari 69.)
Balatonfüredi FC (NB III, Nyugati csoport)–Debreceni EAC (NB II) 2–3 (Szabó Bence 37., 59., ill. Bíró P. 42., 90+4. – a másodikat 11-esből, Székely 86.)
Jászberényi FC (NB III, Keleti csoport)–Budaörs (NB II) 1–6 (Hodgyai 82., ill. Horváth R. 30., Gyurácz 50., Zsidai 52., Halmai 62., Petró 76., Horváth E. 90+2.)
Mosonmagyaróvár (NB III, Nyugati csoport)–BFC Siófok (NB II) 0–1 (Jagodics B. 73.)
Sárbogárd (Fejér I.)–Kazincbarcika SC (NB II) 0–3 (Bereczki D. 19., Oldal 53., 63.)
BKV Előre (NB III, Nyugati csoport)–Szentlőrinc SE (NB II) 1–2 (Wágner 10., ill. Harsányi 31., Tóth Sz. 79. – öngól)
Vác FC (NB III, Közép-csoport)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1–4 (Torda 4., ill. Máris 15., Gránicz 30., 37., Szabó P. 79.)
Tiszakécskei LC (NB III, Keleti csoport)–Debreceni VSC (NB II) 0–2 (Pávkovics 63., Bárány 76.) – részletek itt!
Pápai Perutz FC (NB III, Nyugati csoport)–ETO FC Győr (NB II) 2–6 (Szabó Zs. 37., Hanzl 71., ill. Májer M. 6., 44., Priskin 30., 34., a másodikat 11-esből, Temesvári 75., Farkas B. K. 83.) – részletek itt!

NB III-as és alsóbb osztályú csapatok mérkőzései
Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom I.)–THSE-Szabadkikötő (NB III, Nyugati csoport) 2–1
Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)–Hódmezővásárhelyi FC (NB III, Közép-csoport) 0–1
Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport) 1–9
Mátraterenye SE (Nógrád I.)–Csomád (Pest I.) 0–3
Füzesgyarmati SK (NB III, Keleti csoport)–Gárdony (NB III, Nyugati csoport) 1–2
Tihany FC (Veszprém I.)–Kecskeméti TE (NB III, Közép-csoport) 0–5
Mórahalom VSE (Csongrád-Csanád I.)–Gyöngyösi AK (NB III, Keleti csoport) 0–3