Öt góllal tömte ki a Fehérvár a Zetét a Magyar Kupában, és elődöntős

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.03.11. 17:23
Elsőként a Mol Fehérvár jutott be a labdarúgó Magyar Kupában a legjobb négy közé, miután a negyeddöntő visszavágóján 5–0-ra kiütötte a Zalaegerszeget. A címvédő 5–2-es összesítéssel bizonyult jobbnak.

Ötször volt okuk az örömre a fehérváriaknak (Fotó: Szabó Miklós)

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Mol Fehérvár FC–ZTE
FC5–0 (2–0)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 1731 néző. Vezette: Bogár
FEHÉRVÁR:
Kovácsik – Fiola (Nego, 44.) , Muszliu, Stopira, Hangya – Pátkai – Bamgboye (Tamás O., 81.), Hodzic (Futács, 79.), Houri, Petrjak – Nikolics. Vezetőedző: Joan Carrillo
ZTE: Demjén – Szépe, Kocsis G., Bobál D., Katanec – Katelarisz (Bedi, a szünetben) – McWoods (Hegedűs O., 72.), Ostrek, Barczi (Stieber, a szünetben), Babati – Ikoba. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Hodzic (7., 61.), Bamgboye (26.), Houri (29.), Nikolics (89.)
Továbbjutott: a Fehérvár, 5–2-es összesítéssel

Ahogyan azt ígérték, bátran kezdtek a kétgólos előnnyel érkező zalaegerszegiek a Mol Fehérvár elleni visszavágón. Talán túlságosan is, hiszen alig kezdődött el a találkozó, a saját tizenhatosuk előtt labdát szerző fehérváriak kétszer is lerohanták a vendégeket, a ZTE középpályásai pedig nem bírták tartani a lépést a nagy lendülettel előre törő Pátkai Mátéékkal. A vezető gólt mégsem megkomponált akció eredményezte, hanem a jobb oldalról beívelt szöglet, amelyből aztán Armin Hodzic fejelte a labdát védhetetlenül a vendégek kapujának bal felső sarkába. Nem csak a gól, de a mutatott játék is bizonyította, a Mol Fehérvár jóval komolyabban készült a ZTE ellen, mint egy hete. Már a félidő elején egyértelművé vált, a címvédőnek fontos a négy közé jutás, már csak azért is, mert a Ferencvárossal zajló bajnoki küzdelemben a fővárosiak állnak jobban. A félidő derekára azonban alább hagyott a hazaiak lendülete, a ZTE pedig óvatosabbá vált, a támadások helyett inkább a labda tartására, illetve kontrákra törekedett, azonban hiába kerültek nagy ritkán Kovácsik Ádám kapujának közelébe, kimaradtak a helyzetek, mint például a 20. percben amikor Babati Benjamin a gólvonaltól két méterre sem találta el rendesen a labdát, így az az alapvonalnál hagyta el a játékteret.

Hat perccel később pedig ledolgozta a hátrányát a Mol Fehérvár.

Ivan Petrjak sokadszorra verte meg a bal oldalon a lassú és körülményes Kocsis Gergőt, aztán a középre adás után már a Haladástól igazolt Fusho Bamgboyének könnyű dolga volt. Örömmámorban úszott a B-közép, amelynek tagjait nem rémisztették meg a koronavírussal kapcsolatos események, viszonylag nagy számban verődtek össze a ZTE kapuja mögött, így aztán jól láthatták az egyre jobb formában futballozó Lyes Houri 29. percben leadott „bombáját”, amelyet huszonöt méterről eresztette meg, s a labda Bobál Gergőt is érintve vágódott védhetetlenül a zalai kapu bal oldalába. Tehát harminc perc sem kellett ahhoz, hogy továbbjutásra álljon a gyorsabban, motiváltan futballozó hazai együttes, s bár a továbbjutás akkor még nem dőlt el, ám az igen, hogy nem lesz hosszabbítás.

Hogy a ZTE nem mondott le a továbbjutásról, azt bizonyítja, hogy Márton Gábor vezetőedző szünet után más hadrendbe állította csapatát, valamint pályára küldte Bedi Bencét, tőle a középpálya megszilárdulását, míg a center mögé helyezkedő Stieber Zoltántól a támadások szervezését, illetve gólt várt. Kis híján bevált a terve, hiszen az 53. percben éppen Stieber Zoltán ívelt középre, Eduvie Ikoba fejesét azonban Kovácsik Ádám bravúrral védte. Aztán a hazaiak áthúzták a zalaegerszegiek számításait, a 61. percben az újabb góllal (Hodzic) eldöntöttek mindent.

A ZTE tehát nem tudta megismételni az egy héttel korábbi bravúrt, mert, bár egy percre sem adta fel, Márton Gábor például becserélte az egy hete Zalaegerszegen hősként ünnepelt tizenkilenc esztendős Hegedűs Olivért is, a ZTE-n már a szélső sem segíthetett, sőt még a szépítés sem sikerült. A Mol Fehérvár ugyanis ezúttal a szebbik arcát mutatva ötletesen, gyorsan, fegyelmezetten futballozott, s két mérkőzés alapján megérdemelten jutott a legjobb négy közé. 5–0

Mol Fehérvár FC–Mezőkövesd

Vége a mérkőzésnek, a Mol Fehérvár 5–0-ra nyert, és 52-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

Egy perc lesz a ráadás.

90. perc Egy bal oldali szögletet Futács megcsúsztatott a rövid saroknál, Nikolics pedig három méterről ballal a kapu közepébe helyezett. 5–0

Már mindkét csapat a lefújást várja.

81. perc Bamgboye lement, Tamás Olivér állt be.

79. perc A kétgólos Hodzic helyére Futács érkezett.

78. perc Katanec büntetőt reklamált a hazai 16-oson belül, amikor Stopira kezéhez ért a labda, de a bíró sípja néma maradt.

Futács készül beállni a hazaiaknál.

72. perc Csere a Zeténél: McWoodsot az első meccs hőse, a fiatal Hegedüs Olivér váltotta.

70. perc Ikoba lökte fel hátulról Stopirát, akit ápolni kell. Alighanem újabb csere jön. Ikoba mutatványa sárgát ért.

1731 a hivatalos nézőszám.

65. percPátkaié a következő sárga lapos figyelmeztetés.

Ezzel alighanem eldőlt a továbbjutás, a Zetén a cserék sem segítettek...

61. percMár néggyel megy a Fehérvár, újra Hodzic a gólszerző. Petrjak kapott jó labdát a bal oldalon, centerezése után Nikolics lövése még elakadt Bobálban, ám a kipattanót Hodzic 3 méterről jobbal a kapu közepébe küldte. 40

55. perc Ostreké az újabb sárga - Pátkai felborításáért.

54. perc Petrjak 15 méteres löketét Demjén kapta ki a sarokból a másik oldalon.

53. perc Nagy Kovácsik-védés! Stieber beadását Ikoba 10 m-ről fejelte a bal sarokra, a hazaiak kapusa nagy barvúrral oldalra ütötte a labdát.

50. perc McWoods lökte el Negót a 16-os jobb sarkánál, de elmaradt a büntető.

49. perc Katanec kapott sárgát a Nego elleni faultért.

49. perc Nikolics tört kapura, majd elesett a 16-oson belül, de ez nem ért 11-est.

48. perc Houri 18 méterről tüzelt, de Demjén magabiztosan fogta a labdát.

46. perc Katelarisz le, Bedi be.

46. perc Barczi lement, Stieber Z. érkezett.

Elindult a második félidő.

Kettős csere lesz a Zeténél a szünetben,Stieber és Bedi érkezik.

Az első félidőben minden a Fehérvárnak kedvezően alakult. A Zete hátul nem tudta megakadályozni, hogy a hazaiak a védelme mögé kerüljenek, elöl pedig alig mutattak valamit a vendégek.

Vége az első félidőnek, 3–0-ra vezet a Fehérvár, amely már továbbjutásra áll!

1 perc lesz a ráadás.

45. perc Pátkai fejese szállt mellé egy balról beküldött szöglet után.

44. perc Fiola le, Nego be. A válogatott hátvéd nem tudta folytatni a játékot.

42. percFiola lebiceegett a pályáról, Nego már elkezdett melegíteni... Jelenleg 10 emberrel játszik a Fehérvár.

41. perc Ikoba három fehérvárit is átjátszott a a félpályánál, de a passza hosszú lett McWoodsnak.

38. perc Katanecet kellett ápolni, miután összefejelt Bamgboyéval.

37. perc Pátkai szerelte McWoodsot a bal oldalon.

Láthatóan elment a vendégek kedve a játéktól.

33. perc

Hazai helyzet! A kiugró Petrjak lövését Demjén lábbal hárította.

29. percHouri 25 méterről a jobbösszekötő helyről lövésre szánta el magát, a labda megpattant Bobál vállán, így becsapta Demjént, és a bal felső sarokban kötött ki. 3-0. Ezzel már a Fehérvár áll továbbjutásra!

28. perc Babati kapott sárgát, mert térden rúgta Bamgboyét.

26. perc

Bamgboye góljával már két góllal vezet a Fehérvár. Petrjak baloldali centerezését becsúszva 4 méterről jobbal küldte a kapu közepébe a Fehérvár középpályása. 2-0.

25. perc Ikoba tüzelt 23 méterről, a labda a bal sarok mellé tartott, de Kovácsik azért megfogta.

Közel 1000-en nézik a helyszínen a mérkőzést.

23. perc Szépe tisztázta szögletre Petrjak beadását. A szöglet után Pátkai a rövid saroknál alig sarkalta a léc fölé a labdát. Szép megmozdulás volt a válogatott középpályástól!

20 . perc Ostrek balról középre lőtte a labdát, a bevetődő Babati hajszállal maradt le róla az ötösnél...

Mindkét csapat gyorsan átjátssza a középpályát.

18. perc Stopira mentett szépen becsúszva a veszélyesen kilépő Ikoba elől.

17. perc A fehérváriak kapujukhoz szegezik a vendégeket.

16. perc Petrjak ment el veszélyesen a bal oldalon, de a vendégek szerencséjére túlvezette a labdát az alapvonalon.

12. perc Nagyon dominál ezekben a percekben a Fehérvár. Hodzic most egy balról küldött szögletet alig bólintott a bal kapufa mellé, szinte ugyanarról a helyről, ahonnan a gólt fejelte.

11. perc Hazai helyzet! Bamgboye 12 méterről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé.

10. perc Nikolics beadását szépen húzta le Demjén.

7. perc Houri jobboldali szögletét Hodzic a rövid saroknál, Szépe és Kocsis mellett 7 m-ről fejelte a bal felső sarokba 1-0.

6. perc Kontrázni próbált a Vidi, de Hodzic passza elakakt egy védőben. Houri lövése pattant szögletre.

5. perc Kovácsik a 16-osig kifutva lábbal mentett Ikoba elől.

4. perc Babatit szerelte le az ezúttal középső védőt játszó Stopira.

2. perc Az első fehérvári szöglet veszélytelen volt.

1. perc A Mol Fehérvár piros-kékben, a Zete tiszta fehérben játszik. Hodzic lövése vágódott le a zalai védőkről.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

Egy kis örökmérleg: 80 bajnoki, 22 ZTE- és 37 Fehérvár-sikerrel, 99, ill. 133 rúgott góllal.