Magyar Kupa: könnyedén jutott négy közé a Szolnok

2015.03.31. 20:05
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a másodosztályú Szolnok hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az NB III-as Kisvárdával – amely emberhátrányban fejezte be a mérkőzést –, így magabiztosan, 4–2-es összesítéssel jutott be a legjobb négy közé.

Kétgólos előnyből várhatta a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóját a Szolnok, miután az első mérkőzésen 3–1-es győzelmet aratott a Kisvárda otthonában.

Kis Károly csapata ennek már a mai összecsapás elején felülkerekedett ellenfelén, a hetedik percben büntetőhöz jutott. A kisvárdai védők a tizenhatoson belül buktatták Tóth Bencét, a tizenegyest pedig Vári Barnabás értékesítette (1–0).

A 41. percben Kardos Norbert csúszott rá csúnyán B. Tóth Balázs lábára, amiért Andó-Szabó Sándor játékvezető egyből kiállította. A 73. percben Bouard Ramos egyenlített. A 23 esztendős brazil támadó egy bal oldali beadást követően talált a hálóba (1–1).

A folytatásban már nem sikerült gólt szereznie egyik csapatnak sem, így maradt az 1–1. Ez az eredmény a Szolnoknak kedvezett, amely első mérkőzésen aratott sima sikerével összesítésben 4–2-vel jutott a legjobb négybe, ahol a Ferencvárossal találkozik.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ,
VISSZAVÁGÓ
SZOLNOKI MÁV FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (1–0)
Szolnok,
500 néző. Vezette: Andó-Szabó (Erős, Szalai)
SZOLNOK: Pokorni – Vári B., Antal G. (Zsdrál, 38.), Papucsek, Fritz – Kenderes, Mile – Nagy I. (Zsolnai, 85.) Tóth B. (Rokszin, 50.), Lengyel B., B. Tóth. Vezetőedző: Kis Károly
KISVÁRDA: Szécsi G. – Molnár, Kardos M., Kornutyak, Farkas M. – Minczér, Müller, Lucas (Erős, 62.), Üveges (Fodor, a szünetben), – Bouard, George (Brankovics, 72.). Vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Vári B. (11-esből, 1–0) a 7., Bouard (1–1) a 73. percben.
Kiállítva: Kardos (41.)

Továbbjutott: a Szolnok, 4–2-s összesítéssel.

MAGYAR KUPA
VISSZAVÁGÓ
Szolnok,

Kis Károly: – A két mérkőzés alapján megérdemelt a továbbjutásunk, és ezért büszke vagyok a csapatra, a folytatásban viszont többet kell nyújtanunk a sikeres szerepléshez.

Révész Attila: – Megérdemelt a Szolnok továbbjutása, de a mi csapatunk sem vallott szégyent, véleményem szerint túlzó volt a kiállítás, és ha az nincs, akkor talán nagyobb bravúrt is végre tudtunk volna hajtani.