Az Újpest kivédekezte Balmazújvárosban, és bejutott a kupadöntőbe

2018.05.09. 19:45
Óriási küzdelemben az Újpest jutott a kupadöntőbe (Fotó: Dömötör Csaba)
A Magyar Kupa második elődöntőjének visszavágóján az Újpest egygólos előnnyel érkezett Balmazújvárosba, ezért egyáltalán nem mehetett biztosra. A Balmazújváros elképesztő küzdőszellemmel harcolt, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, így a rutinosan és önfeláldozóan védekező Újpest megőrizte egygólos előnyét, és 2–1-es összesítéssel bejutott a sorozat döntőjébe, amelyben a Puskás Akadémia lesz az ellenfele május 23-án.

MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
BALMAZÚJVÁROS–ÚJPEST 0–0

Balmazújváros, 1486 néző. Vezette: Erdős J.
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Habovda, Rus, Tamás L., Uzoma – Vajda S., Sigér D., Majszuradze (Batarelo, 72.), Haris (Arabuli, 62.) – Andrics, Kónya (Rudolf, 61.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
ÚJPEST: Pajovics – Balázs B., Bojovics, Litauszki, Burekovic – Szankovics, Onovo (A. Diallo, a szünetben) – Pauljevics, Nagy D. (Szűcs, 53.), Nwobodo – Novothny (Tischler, 62.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Továbbjutott: az Újpest, 2–1-es összesítéssel

Aki nem tudta volna az első félidőben, hogy melyik csapatnak fontos igazán a győzelem, az is rájött volna, hiszen a Balmazújváros sokkal többet támadott az ellenfelénél. Az Újpest inkább a rombolással volt elfoglalva, lényegében ha kétszer jutott el az ellenfél kapujáig.

A Balmazújváros viszont nagyon iparkodott, ennek jele két nagy helyzet volt, mindkettőnél Pajovics védett szenzációsan. Előbb Vajda közeli perdítését hatástalanította, majd Andrics távoli lövését szedte ki a bal alsóból.

A második félidőben, ha lehet, még jobban megszervezte a védelmét az Újpest, így sokkal ritkábban tudtak a hazaiak helyzetbe kerülni. Amikor ez egyre nyilvánvalóbbá vált, akkor Horváth Ferenc cserékkel igyekezett frissíteni. Ez sem sokat számított, sőt az újpesti Szűcs gólt is szerezhetett volna, de a 71. percben hiába állt szemben Szécsi kapussal, fölé emelt.

Ezután elkeseredett támadásokba kezdett a Balmazújváros, de a csatárok nem tudtak igazán nagy helyzetbe kerülni. Kisebb lehetőségek adódtak, csakhogy hiányzott a pontosság. A háromperces hosszabbításban ívelgetésekkel próbálkoztak a hazaiak, az újpesti védők azonban biztosan álltak a lábukon, így sikerült kibekkelniük az utolsó perceket. 0–0

Ezzel eldőlt, hogy a május 23-ai kupadöntőben Újpest–Puskás Akadémia meccset rendeznek meg. Az Újpestnek a 17., a PAFC-nak az első kupadöntője lesz majd.

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Vége a meccsnek, az Újpest kihúzta kapott gól nélkül, és 2–1-es összesítéssel bejutott a kupadöntőbe. 0–0
93. perc: Pajovics
dédelgette a megszerzett labdát, nyert vagy húsz másodpercet.
92. perc:
Ívelgetésekkel próbálkozik a Balmazújváros, egyelőre eredménytelenül.
90. perc:
HÁROM PERC A HOSSZABBÍTÁS.
89. perc:
Húzza az időt az Újpest, nem sok választja el a lilákat a 17. kupadöntőjüktől.
87. perc: Andrics
beadását Vajda jobbal fölé lőtte, igaz, elég kiszorított pozícióból.
86. perc: Sigér
beadását Tamás fejelte fölé.
86. perc:
Jobb oldali szöglet után Pajovics öklözött, de maradt a labda a hazaiaknál.
84. perc: Andrics
erőtlen lövését védte Pajovics.
81. perc: Litauszki
nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, kapott egy sárgát.
80. perc: Óriási… Tischler
került hihetetlen gólhelyzetbe, közelről fejelt, de Szécsi parádésan védett. A kipattanót még belőhette volna az újpesti csatár, de kibillent az egyensúlyából, és máris jöhettek a hazaiak.
80. perc:
Elkeseredetten támad a Balmazújváros, hiszen akár egy gól is elég lenne a továbbjutáshoz.
78. perc: Tamás
merészkedett előre, majd mivel nem támadták meg, 26 méterről rászúrta, és a lövés alig ment fölé.
76. perc:
A szabadrúgást előbb Rudolf a sorfalba lőtte, majd a kipattanót Habovda az égbe.
75. perc: Diallo
eljátszotta a nagy halált, ahogy összetűzött Uzomával, de a bírót nem hatotta meg.
75. perc:
Uzoma lőhetett kapásból, Obinna bevetődött elé szabálytalanul, kapott egy sárgát.
74. perc: Vajda
nagyszerű labdát tálalt a jobb oldalon beinduló Habovda elé, aki középre játszott, de Bojovics remekül mentett.
72. perc: Majszuradze
helyett Batarelo a hazaiaknál.
71. perc: Szűcs eldönthette volna… Tischler
csúsztatta tovább a labdát remekül, Szűcs egyedül törhetett kapura, de a kifutó Szécsit és a kaput is átemelte.
67. perc: Tischler
fejelhetett 12 méterről, de a labda mellé pattant.
66. perc: Tamás
durva becsúszását Szűcs bánta, Tamás pedig azt, hogy sárgát kapott.
61. perc:
Általános cserék. Kónya helyett Rudolf, Haris helyett Arabuli, az újpestieknél Novothny helyett Tischler érkezik.
57. perc: Burekovic
jobb oldali szabadrúgása csak annyi szót érdemel, hogy Szécsi kiütötte a labdát a veszélyes zónából.
53. perc:
Cserélt az Újpest, Nagy Dániel helyett Szűcs Kristóf a pályán.
53. perc: Haris
fejelhetett nagy helyzetben, de kicsivel mellé szállt a labda.
52. perc: Novothnyról a tizenhatoson belül egészen szerencsétlen módon Sigér elé pattant a labda, de a védők az utolsó pillanatban szereltek.
51. perc: Nagy Dániel
nagyon rosszul lépett, majd esett, ezért megsérült, úgy kellett letámogatni a pályáról.
50. perc: Diallo
birkózta le a veszélyes helyzetben meginduló Harist. Sárga.
49. perc: Csetepaté. Litauszki
rúgott össze Sigérrel, majd felkapta a vizet és a lábát, hogy elessen benne Sigér. Az újpesti megköszönheti Erdős bírónak, hogy nem kapott sárgát…
47. perc: Haris
beadását Pajovics halászta le a levegőből.
46. perc:
A szünetben cserélt az Újpest, a keveset mutató Onovo helyére Diallo állt.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, jobban játszott a Balmazújváros, de gólt nem szerzett, így az Újpest áll továbbjutásra. 0–0
43. perc:
A szöglet után Tamás fejelhetett, csakhogy a fejes csemege volt Pajovicsnak.
42. perc: Vajda
bal oldalról érkező beadása valahogy eljutott Uzomáig, aki jobbal, kapásból lőtt vagy húsz méterről, de egy védőről lepattant szögletre a labda.
41. perc: Nagy
szabálytalankodott, Vignjevics leszúrta, ami nem tetszett az újpesti fiúnak.
37. perc:
A szöglet mindenkinek elszállt a feje felett, jöhetett kirúgással a Balmazújváros.
36. perc: Pauljevics
húzta meg a bal oldalt, majd beadott volna, de egy becsúszó lábról szögletre pattant a labda.
34. perc:
A szögletet elherdálták a hazaiak.
34. perc: Andrics
cipelte a labdát egy ideig, majd 24 méterről kapura lőtt, de a lapos lövést szögletre ütötte Pajovics.
29. perc: MICSODA HELYZET! Andrics
ment el a bal oldalon, remekül tálalt középre, ahol Vajda kapura gurított, de Pajovics bravúrral mentett.
27. perc: Andrics
két ember között indult meg a tizenhatos felé, majd középre adott, de nagyon rosszul.
26. perc: Habovda
nyújtott lábbal csúszott rá Litauszkira, meg is kapta a sárgát a hazaiak ukrán védője.
24. perc: Uzoma
esett el látványosan a tizenhatoson belül, de a bíró nem adott tizenegyest.
23. perc: Nagy Dániel
ívelt szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, Novothny beletette a lábát, és nem is sokkal tévesztett célt.
22. perc:
Élénk iramban kezdődött a találkozó, mostanra azonban kicsit leült a meccs.
21. perc: Novothny
került lövőhelyzetbe, de az erős löket mellé szállt.
19. perc: Pauljevics
kísérelt meg egy lövést jó 30 méterről. A sikerességére mi sem jellemzőbb, mint hogy utána Nebojsa Vignjevics a tenyerébe temette az arcát.
17. perc: Balázs
próbálkozott egy beadással, de olyan mélyre sikeredett, hogy a kapu mögül kellett összeszedni a labdát.
15. perc: Majszuradze
kemény belépőjét bánta Novothny, de aztán gyorsan elszórta a labdát az Újpest.
10. perc: Uzoma
próbálta megjátszani Harist a bal szélen, de az átadás hosszú volt.
6. perc:
Jónak tűnt az indítás Kónya felé, de a szél megnyomta kicsit a labdát, amely Pajovics zsákmánya lett.
A meccset a helyszínen tekinti meg Georges Leekens szövetségi kapitány is.
3. perc: Burekovic bal oldali beadása átszállt mindenkinek a feje felett, ezért aztán jöhetett a Balmazújváros.
2. perc: Vajda
szöglete veszélyesen kanyarodott az újpesti kapu felé, de Pajovics jó ütemben bokszolt a labdába, így felszabadult a vendégek kapuja.
1. perc:
Jobb oldali akció után Sigér elől mentettek a védők. A szöglet után Uzoma lőhetett, de a védők megint szögletre tisztáztak.
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a hazaiak tiszta fehérben, az Újpest tiszta lilában játszik.