Luque hatalmas bombájával nyert a DVTK

2011.08.27. 16:58
Egygólos hátrányt ledolgozva tudott győzni a DVTK a Siófok ellen (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a DVTK hazai pályán 0–1-ről fordítva 2–1-re nyert a Siófok ellen. A vendégek Melczer Vilmos tizenegyesével még vezettek a szünetben, ám George Menougong és José Luque révén fordított a hazai együttes.

A mérkőzést megelőzően a DVTK legutóbb 1992 novemberében tudott nyerni a Siófok ellen hazai környezetben élvonalbeli bajnokin – bár a diósgyőriek mezében ezen a napon pályára futó kezdőcsapatból feltehetőleg nem sokan emlékeztek arra a meccsre. A kora délutáni kezdési időpont azt is jelentette, hogy nagy hőségben kellett dűlőre jutniuk a feleknek, ám hogy a lelátókon helyet foglaló vehemens szurkolók agyvize ne forrjon fel, a helyi tűzoltók folyamatosan locsolták őket.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a Diósgyőr?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első negyedóra kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, bátor hazai támadásokkal, ám az igazi helyzetek elmaradtak. Mikor már úgy tűnt, hogy a DVTK magához veszi a mérkőzés irányítását, a Balaton-partiak váratlanul büntetőhöz jutottak a 18. percben. Gohér Gergő Kecskés Tamással szembeni megmozdulását szabálytalannak minősítette. A büntetőt az a Melczer Vilmos vállalta el, aki az előző fordulóban a Kaposvár ellen háromszor is eredményes volt tizenegyesből. A középpályás ezúttal sem hibázott, ballal higgadtan a jobb alsóba gurított. 0–1

A középpályásnak ez volt az ötödik bajnoki találata a mostani szezonban, ezzel beérte a kispesti Danilót és a kaposvári Milan Pericset a góllövőlistán.

Nem tudott mit kezdeni a hátránnyal a Diósgyőr az első negyvenöt perc hátralévő részében, néhány átlövésen és erőtlen próbálkozáson kívül támadásban nem sokat mutatott Benczés Miklós csapata, a túloldalon a siófokiak – főként Huszák Tamás és Bojan Bozsovics – több ziccert is kihagytak.

SZAVAZÁS

Hányadik helyen végez az NB I-ben a Siófok?

Benczés a szünetben változtatott: Enrique Carreno helyett George Menougong állt be, aki nem sokat habozott, és alig tíz perc elteltével visszahozta csapatát a meccsbe. A spanyol José Luque forintos labdát adott a csereként beálló Menougong elé, aki térddel kotorta be Milinte Árpád kapujába a labdát mintegy öt méterről. 1–1

A hazai gól ismét nyílttá tette a meccset, mindkét fél a három pont megszerzésére törekedett a hátralévő bő fél órában. Kevesebb mint tíz perc volt hátra amikor, Luque gondolt egyet, és 20 méterről elemi erővel a bal felső sarokba bombázott. A spanyol irányító minden bizonnyal a forduló egyik legszebb találatát jegyezte. 2–1

Több gól nem esett, így a DVTK majd 19 év után hazai pályán győzni tudott Balaton-parti ellenfele ellen élvonalbeli bajnokin. A Siófok a vereség mellett két fontos játékosa miatt is aggódhat, a gólszerző Melczert, valamint Bozsovicsot is le kellett cserélni sérülés miatt a második félidőben.

DVTK–SIÓFOK 2–1