Kenesei megbüntette a helyzeteit kihagyó Újpestet

2014.05.31. 15:55
A Lombard megnyerte az Újpest elleni csatát (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában az Újpest hamar vezetést szerzett a Lombard Pápa vendégeként, majd több ziccert is kihagyott. Ahogyan történni szokott, a hajrában érkezett a büntetés, és a csereként beálló Kenesei Krisztián vezérletével fordítani tudott a házigazda. Győzelmével megelőzte ellenfelét a Pápa, és a 12. helyen fejezte be a bajnokságot.

NB I
30. FORDULÓ

Lombard Pápa–Újpest FC 2–1 (Csizmadia 84., Kenesei 87., ill. Suljic 17.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jó lett volna tudni, mi járt a Lombard Pápa és az Újpest labdarúgóinak fejében a két csapat bajnokija előtt, hiszen egy tulajdonképpen tét nélküli mérkőzésen csaptak össze egymással – bár a hazaiak azzal a tudattal léptek pályára, hogy egy győzelemmel megelőzik a lila-fehéreket, és a 12. helyen zárnak. Az első percek után átvette az irányítást a házigazdához hasonlóan szintén erősen tartalékos Újpest, és Asmir Suljic élményszámba menő tekerésével az első negyedóra után megszerezte a vezetést is (1–0).

Ha több ziccert nem is alakított ki a szünetig a friss Magyar Kupa-győztes, de játékosai bátran lődöztek középtávolról, míg a pápai támadóknak felvillanásai sem voltak.

Nagy Mihály a szünetben éppen ezért küldte be Kenesei Krisztiánt, és vele támadóbb szellemben folytatta a Lombard, majd beállt mellé Georges Henri Griffiths is, de az első ziccer a másik kapu előtt alakult ki: Dusan Vasziljevics lövését védte Szűcs Lajos. Ment, ment előre a Pápa, kevés kreativitással, és egy nagy Jagodics Bence-mentés kellett ahhoz, hogy a hajrára is maradjon esélye.

Amelyet meg is ragadtak a hazaiak: Kenesei Krisztián előbb adott egy gólpasszt Csizmadia Zoltánnak, aki két lépésről fejelt a kapuba (1–1), majd szabadrúgásból maga is bevette az újpesti kaput, az újpesti kapus segítségével (2–1). Mégsem mondhatjuk, hogy Marko Dmitrovics miatt kapott ki az Újpest, a szerb ugyanis a 90. percben földöntúli reflexszel kapta ki Griffith lövését a bal felső elől.

Győzelmével megelőzte ellenfelét a Pápa, és a 12. helyen fejezte be a bajnokságot, míg az 1910-es évek óta először fordul elő, hogy az Újpest három egymást követő szezonban is a tabella második felében végzett.

1. DVSC-Teva 30 18 8 4 66–33 +33 62
2. Győri ETO 30 18 8 4 58–32 +26 62
3. Ferencváros 29 16 6 7 45–33 +12 54
4. Videoton FC 29 15 7 7 51–30 +21 52
5. Diósgyőri VTK 29 12 10 7 44–37 +7 46
6. Haladás 30 12 10 8 37–31 +6 46
7. Pécsi MFC 30 12 9 9 41–38 +3 45
8. MTK Budapest 30 11 7 12 42–36 +6 40