Bombameglepetés: a Lombard legyőzte a tanácstalan FTC-t

2014.08.03. 16:25
Az FTC küzdött, de pont nélkül maradt Pápán (Fotó: Veres Viktor)
A Lombard nagy meglepetésre 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Ferencvárost a labdarúgó NB I 2. fordulójában. Az első félidő nem hozott gólt, a fordulás után a debütáló Szasa Popin juttatta előnyhöz a pápai csapatot, és ezzel el is döntötte a három pont sorsát. A Ferencváros 10 bajnoki győzelem és 12 veretlen mérkőzés után kapott ki ismét, a Lombard hazai pályán először tudott nyerni és pontot szerezni a Fradi ellen.

1. FÉLIDŐ

Nagy reményekkel várhatta a Ferencváros a találkozót, hiszen az első fordulóban Böde Dániel triplájával győzött Kecskeméten, ráadásul a Lombard (amely a nyitányon simán kikapott a Videoton otthonában) ellen pazar mérleggel rendelkezik a fővárosi csapat. Ennek megfelelően magához is ragadta a kezdeményezést Thomas Doll együttese, s már az első percekben mezőnyfölénybe került.

A 6. percben Kukuruzovic szabadrúgását Böde csúsztatta meg középen, a labda épp Gera elé került, aki a hálóba pofozta a labdát, de szabálytalankodott előtte, így maradt a gól nélküli döntetlen. A 15. percben a nagyon aktívan játszó Gera lövését blokkolták, a szöglet után David Mateos fejelt fölé.

A 26. percben Gera hozta volna játékba Bödét egy laposan belőtt labdával, de Csizmadia Csaba jól helyezkedett és megszerezte a labdát. Két perccel később Mateos végzett el szabadrúgást középről, 22 méterről, de a sorfalba bombázott. A 34. percben Busai Attila térült-fordult a pápai tizenhatoson belül, majd a bal oldalról, éles szögből lőtt nyolc méterről, Szűcs biztos kézzel hárított.

A hajrában a Lombard előtt adódott nagy lehetőség, Kenesei végzett el szabadrúgást 25 méterről, a jobb oldalról, de nem találta el Dibusz Dénes kapuját. Az első félidőben a Lombard beszorult saját térfelére, a Ferencváros akarata érvényesült, de mindkét csapat csak helyzetekig jutott.

2. FÉLIDŐ

A második félidőben ott folytatódott minden, ahol az elsőben abbamaradt: a Ferencváros uralta a játékot, a Lombard pedig kontrákra rendezkedett be. Az 51. percben Gera lövését blokkolták a hazaiak, majd két perccel később Gera beívelése után Lauth ollózott a tizenhatoson belül, de ezt a próbálkozást is blokkolták a házigazdák.

A 63. percben jött a hideg zuhany a Ferencvárosnak: egy pápai kontra végén a felfutó Csizmadia Csaba adott be a jobb oldalról, a középen érkező és az NB I-ben debütáló Szasa Popin estében bekotorta a labdát Nalepa mellett, Dibusz tehetetlen volt (1–0).

A Ferencváros kapujához szegezte a hajrában a Lombardot, ám az átlövések többnyire elkerülték Szűcs Lajos kapuját, a beadásokat pedig vagy kifejelték a pápaiak, vagy a lövések csak Szűcsig jutottak. A Lombard így óriási meglepetésre legyőzte a Ferencvárost, ezzel története során először szerzett pontot hazai pályán a zöld-fehér együttes ellen. A Fradi nagy győzelmi és veretlenségi sorozata megszakadt.