Honvéd: ponttalanságot ért a pontatlanság

2013.12.07. 19:55
A Honvéd kikapott a Lombardtól (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I tizenhetedik fordulójában a Lombard Pápa Georges Henri Griffiths korai találatával egy nullára legyőzte odahaza a Budapest Honvéd együttesét, így a két gárda helyet cserélt a tabella középmezőnyében.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Lombard Pápa–Budapest Honvéd 1–0 (Griffiths 2.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Helycserés támadásra készült a Lombard a Honvéd ellen, ugyanis a pápaiak azzal a tudattal vágtak neki évzáró bajnokijuknak, hogy egy győzelemmel megelőzik kispestieket, és bebetonozzák helyüket a középmezőnyben a téli szünetre. Bele is csaptak a betonozásba a hazaiak, Georges Henri Griffiths a második percben kihasználta a vendégvédelem rövidzárlatát, és az ötös elől a léc alá lőtt: 1–0!

Érezték a Honvéd-bekkek, hogy nyakig benne voltak ebben a találatban, talán ezért is mentek nagy elánnak ezt követően előre, de Raffaele Alcibiade, Alekszandar Ignjatovics és Ivan Lovric számára is csak álom maradt a szépítés, mert hol az örökifjú Szűcs Lajos hárított, hol a léc. Hidi Patrik jobb oldali beadásai rendre gólveszélyt szültek, de nem tudtak ezekkel élni a fővárosiak, az első félidő hajrája felé közeledve pedig már helyzetig sem jutottak. A szünetre vonulóban Alcibiade, Drissa Diarra és Youssef Sekour alaposan kiosztotta egymást, egy korábbi belépő és némi lökdösődés utójátékaként – az NB I nagy kérdése, hogy vajon milyen nyelven szidta egymást Pápán egy olasz, egy mali és egy francia-marokkói?

A pihenőt követően nagy erőkkel rohamozott a Honvéd, és a jól bevált recept szerint a széleken igyekezett megtörni a Lombardot, csak éppen hiába alakított ki ötpercenként forró helyzeteket a hazai kapu előtt, vagy a lövés, fejes volt pontatlan, vagy odaért egy védő az utolsó pillanatban, a Szűcs által Lovric fejére bokszolt labda pedig elkerülte a jobb felsőt.

Tóth Bálint legénysége egyre inkább előnye megtartására koncentrált, miközben Marco Rossi három cserével próbált meg új impulzust adni övéinek, de a Prosser Dániel, Vécsei Bálint, Edixon Perea trió sem tudott helyzeteket kialakítani (utóbbi legalább próbálkozott). A legvégén egy lecsorgó labdát Filip Holender a kivetődő Szűcsbe vágott, csak magát okolhatja a ponttalanságot hozó pontatlanságért a Honvéd.

A második félidő második fele nem hozott eget verő színvonalat: a Pápa már nem mert, a Honvéd igazán nem tudott támadni, kár érte.