Lombard: Cissé és „futballra alkalmatlanok” is próbáznak

2014.07.08. 17:23
Mátyus János, a labdarúgó NB I-ben szereplő Lombard Pápa vezetőedzője a kapusposzton kívül minden pozícióba keres új labdarúgót csapatába, de a próbajátékosok között „erre a sportágra alkalmatlanok” is megjelennek.

A felkészülés harmadik hetében jár a Pápa, amelynek vezetőedzője a keddi edzést leszámítva elégedett volt a játékosok eddigi fegyelmezettségével, hozzáállásával.

„A két edzőmérkőzésünk az eredményt leszámítva kimondottan jól sikerült, hiszen a srácok visszaadták azt a pályán, amit játékban kértem tőlük és gyakoroltattam velük – mondta Mátyus a papa-ma.hu-nak. – Rengeteg új futballista jön, a többség aztán megy is tőlünk, mivel sok az erre a sportágra alkalmatlan játékos, de talán azokkal, akik erősítést jelentenének számunkra és igényt tartanék rájuk, sikerül megegyezni a napokban.”

„A kapusposzt kivételével minden pozícióba keresünk játékost, belső védőre, középpályásokra, bal oldali futóra és egy befejező csatárra is szükségünk van még, azonban nincsen már sok időnk, két és fél hét múlva indul a bajnokság. Azon vagyunk, hogy egy minialapozást beépítsünk a programunkba, hiszen az az egyik legfontosabb, hogy fizikailag rendben legyünk, emellett játékban is sokat kell még fejlődnünk. Sajnos még nem álltunk össze, borzasztó kevés időnk van, minden erőnkkel azon vagyunk, hogy amennyire lehet, készen legyünk a július 26-ai rajtra.”

„A kerettel újabb próbajátékos készül együtt, a portugál alsóbb osztályban is megforduló 22 éves francia középpályás, Mahamadou Cissé. Játékát a héten edzéseken és a felkészülési találkozókon is figyeli a szakmai stáb, de rajta kívül további labdarúgók érkezése várható.”

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A LOMBARD PÁPÁNÁL
Érkezők: Bernardo Frizoni (brazil, ZTE), Faggyas Milán (Sopron) – mindkettejükkel szóban egyeztek meg, a szerződéskötés folyamatban van
Távozott/távozhat: Lazar Arszics (szerb, ?), Beliczky Gergő (Gyirmót – kölcsön után végleg), Eszlátyi István (?) Georges Griffiths (elefántcsontparti, SV Ried – Ausztria, kölcsönből vissza), Kulcsár Kornél (Mezőkövesd), Goran Marics (szerb,?), Nagy Sándor (Gyirmót), Németh Milán (DVTK), Orosz Márk (Ferencváros – kölcsönből vissza), Présinger Ádám (Gyirmót), Youssef Sekour (francia-marokkói, ?), Peter Struhár (szlovák, ?), Tajthy Tamás (Mezőkövesd?)
Kiszemeltek: Botka Endre (Honvéd), Mahamadou Cissé (francia, legutóbb Pinhalnovense – Portugália) Csilus Tamás (FTC), Csorba Szabolcs (legutóbb Nyíregyháza), Gál Szabolcs (FTC II), Kristian Benkö (REAC), Marián Sluka (ZTE)

 

Legfrissebb hírek

A Tijani-ügyben cáfolták a Loki ajánlatát, egy másik magyar klubról írnak

Labdarúgó NB I
2026.05.02. 11:23

Kisvárda: „A további változásokra várni kell – amíg nem tudjuk, mennyi pénzt kapunk az MLSZ-től”

Labdarúgó NB I
2026.04.29. 16:02

MTK: játékoscsere is jöhet a DVTK-val; ezek a klubok figyelik Molnár Ádint – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.04.29. 12:55

MTK: a Benfica is felfigyelt a 16 éves tehetségre

Labdarúgó NB I
2026.04.29. 09:50

Az Újpest játékosa 25 évesen felhagyott a profi futballal – magyar tehetségeket segítene külföldi szerződéshez

Labdarúgó NB I
2026.04.07. 17:30

Zalaegerszegi klubrekordért igazolt Borges az MLS-be – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.03.17. 16:07

NS-infó: a Paks játékosa nyáron csatlakozhat az MTK-hoz

Labdarúgó NB I
2026.02.28. 16:40

ZTE: kivásárolták szerződéséből az argentin középpályást

Labdarúgó NB I
2026.02.28. 08:02
Ezek is érdekelhetik