Bombameglepetés: az Újpest véget vetett a Vidi sikersorozatának!

2014.10.15. 17:55
A Videoton a hajrában bukott el Újpesten (Fotó: Mirkó István)
A magyar Ligakupa E-csoportjának rangadóján az Újpest a Videotont fogadta, és nem kis meglepetésre tartalékosan is legyőzték a lila-fehérek a jobb erőkből álló, ám helyzeteit elpuskázó fehérvári gárdát. A Videoton ősszel nemhogy veretlen volt, hanem még csak döntetlenre sem adta – nem akármilyen sorozat szakadt meg tehát Újpesten Szandro Cvejba 92. percben esett találatával!

MAGYAR LIGAKUPA
E-CSOPORT

ÚJPEST–VIDEOTON 1–0
Budapest
, Szusza Ferenc Stadion, 300 néző. Vezette: Berke Balázs
Újpest: Balajcza – Nagy J. (Nego, a szünetben), Cvejba, Vadász, Forró – Marques-Airosa (Ahmeti, 70.), Nagy I G. (Vasziljevics, a szünetben), Koszovics, Szalánszki (Heris, 59.), Suljic (Balogh B., a szünetben) – Sztaniszavljevics. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
A kispadon:
Banai (k.), Rojo
Videoton:
Horváth T. – Brachi, P. Vinícius (F. Oliveira, 66.), Csakla, Fejes – Sándor Gy. (Szolnoki, 65.), Trebotic (Kocsis G., 73.) – Heffler T. (Géresi, 81.), Kleinheisler (Valkovszki, 86.), Nagy Zs. – Feczesin. Vezetőedző: Juan Carrillo
A kispadon:
Pajovic (k.), Véninger
Góllövő: Cvejba (92.)

Arany János Családi kör című verse jutott az ember eszébe, ha körbenézett a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest és a Videoton rangadója közben...

A hazaiak vezetőedzője, Nebojsa Vignjevics az erősen kísérleti Balajcza – Nagy J., Cvejba, Vadász, Forró – Marques-Airosa, Nagy I G., Koszovics, Szalánszki, Suljic – Sztaniszavljevics tizenegyet dobta harcba, míg kollégája, Juan Carrillo „tartalékcsapatát" olyan nevek fémjelezték, mint Horváth Tamás, Álvaro Brachi, Paulo Vinícius, Fejes András, Sándor György, Dinko Trebotic, Kleinheisler László vagy Feczesin Róbert.

Utóbbi három játékos lehetett volna eredményes az első negyedórában, de kihagyták lehetőségeiket, majd visszább vett az iramból a Vidi, de annyira azért nem, hogy helyzetig is eljussanak a lila-fehérek. Igazából meg sem izzadtak a mezőnyfölény kiharcolásáért a fehérváriak, akiknek középtávoli lövései a továbbiakban is célt tévesztettek, míg az újpestiektől csak Vadász Viktor és Balajcza Szabolcs állt elő értékelhető teljesítménnyel; a fiataljaik pedig bebizonyították, hogy bizony nem véletlenül nem hangos neveiktől a sportsajtó.

Pedig mikor robbanhatnának be a magyar labdarúgásba, ha nem a legjobb formában lévő honi csapat ellen?

Vignjevics megtanulta, hogy mi a magyar igazság, mert hármat is cserélt a szünetben (Dusan Vasziljevics, Balogh Balázs és Loic Nego állt be), és fel is pörgött a mérkőzés: láttunk egy nem sokkal célt tévesztő csukafejest Sándor Györgytől, egy parádés mentést utolsó emberként Szandro Cvejbától, majd egyre bátrabb hazai támadásokat, sőt, az első újpesti gólhelyzetet is (ám ezt elrontotta Marques-Airosa Patrik).

Szép sorjában követték egymást a cserék a hajrá előttig, ám mire felpörgött a mérkőzés, már bele is fulladt a mezőnyjátékba – aztán a 92. percben nem várt fordulatként Szandro Cvejba a kapuba lőtt közelről egy szöglet után, és ezzel nyert is az Újpest. 1–0!

Sőt, nem akármilyen sorozatot szakított meg ezzel a sikerrel Vignjevics legénysége, hiszen az ősszel a Videoton nemhogy veretlen volt, hanem minden fronton csakis győzelmet aratott.

Eleddig.

Ezért a vereségét csakis önmagát okolhatja a Vidi, helyzetei harmadának értékesítésével simán győzhetett volna.

A csoport másik mérkőzésén:
Vasas–Ajka 2–1 (Lázok 60., Ferenczi 74., ill. Kalász 52.)

ÚJPEST–VIDEOTON PERCRŐL PERCRE

A Videoton ősszel nemhogy nyeretlen volt, hanem még csak döntetlenre sem adta korábban – nem akármilyen sorozat szakadt meg tehát Újpesten Szandro Cvejba 92. percben esett találatával!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. PERC ELVESZI AZ ÚJPEST A VIDI ŐSZI VERETLENSÉGÉT! Balogh bal oldali szögletét Sztan megcsúsztatja, SZANDRO CVEJBA egy méterről a kapu közepébe csúsztat! 1–0!

Két perc a ráadás.

86. perc Le is megy, Valkovszki Péter áll be helyére.

83. perc Már Kleinheislernek sem megy, ad egy borzalmas passzt.

81. perc Heffler le, Géresi Krisztián be.

Jól indult a második félidő, de most már nyíltan mezőnymunkába fulladt a mérkőzés.

74. perc Heris blokkolja a 16-oson Oliveira lövését.

73. perc Trebotic le, Kocsis Gergő be.

70. perc Marques le, Berat Ahmeti be.

67. perc ÚJPESTI ZICCER! Vasziljevics jobb oldali beadását a hosszú oldalon Marques hat méterről a kapu közepébe gurítaná, ha Fejes nem rúgná ki a labdát a gólvonalról!

65. perc Sándort Szolnoki Roland, Paulo Viníciust Filipe Oliveira váltja.

61. perc Nego beadását Sztan 14-ről jócskán a léc fölé fejeli.

59. perc Horváth ment saját maga elől szögletre, Nego közeledtével. Szalánszkit meg Jonathan Heris váltja.

56. perc Ejnye... Vasziljevicsé a labda az ötösön, de két fehér mezes védőhöz gurít.

Cvejba édesapja, az abház születésű, de a Dinamo Kijevben kiteljesedő Ahrik Cvejba jó nevű futballista volt, szerepelt a szovjet (18-szor), a FÁK- (7), az ukrán (1), végül az orosz (8) válogatottban is, az első kettővel pedig megjárta az 1990-es vb-t, illetve az 1992-es Eb-t. Mi több, az önállóvá váló Ukrajnában legelőször őt választották meg az év labdarúgójának (1991).
A kijevi születésű ifjabbik Cvejba 183 centiméter magas, és tagja az U21-es orosz válogatottnak.
Azt túlzás lenne állítani, hogy az elmúlt időszakban hemzsegtek volna az orosz játékosok a magyar élvonalban. Legutóbb az orosz-örmény állampolgár, de örmény válogatott Jegija Javrujan játszott itt, 2003–04-ben a Békéscsabában, korábban a MATÁV Sopronnál szerepelt, előtte pedig Roman Orescsuk, aki 2000–2001-ben az Újpestnél játszott.

54. perc Brachi beadását Balajcza "Klein" elé üti, aki jobbal 14-ről azonnal lő, Szandro Cvejba azonban blokkolja fejjel a labdát az ötös előtt, amikor kapusa már verve volt. CSODÁS MENTÉS, AZ MÁR SZENTIGAZ!

52. perc Nego beadását kiöklözi az ötösről Horváth, Szalánszkié a kipattanó, aki a 16-os elől a jobb sarok mellé lő.

48. perc Szalánszki Bálint kap sárgát Trebotic megbokázásáért, előtte Heffler elmegy a balon, a kapuson is túl jár, de kisodródik, beadását meg hatról a kapu mellé vágja Feczesin.

47. perc Ez nagyon szép! Trebotic balról be, Sándor csukafejessel nem sokkal a jobb alsó mellé oda.

46. PERC FOLYTATJUK!

Sorcsere: Dusan Vasziljevics, Balogh Balázs és Loic Nego be, Nagy I Gábor, Nagy János és Suljic le.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

45. perc Vadász ment most Heffler elől a 16-oson, becsúszva.

44. perc Szép Sándor, Kleinheisler, Fejes akció végén Vadász menti utóbbi beadását az ötösön.

41. perc Hosszas, de unalmas mezőnyjáték, majd Kleinheisler jobb bokája kifordul futás közben.

35. perc Forró Gyula okosan Suljichoz sarkaz a balon, de a légiós egy beadása sem jó ma. Ezzel az élen.

34. perc Nagy I Gábor orron könyökli Kleinheislert, majd reklamál is, de mindez kevés ma a sárgához.

31. perc Feczesin passzát Heffler elengedi, Sándor György meg 16-ról jobbal a léc fölé vágja.

27. perc Kleinheisler passzol Hefflerhez, aki 10-ről jobbról jobbal lő, de Balajcza védi a jobb sarok előtt a félmagas lövést.

22. perc Nebojsa Koszovics kósza beadása Horváth Tamásé.

21. perc Kleinheisler labdát szerez, előretör, majd 30-ról jobbal a kapu tetejére emel.

19. perc Heffler cseles szabadrúgását Fejes András rosszul találja el a 11-esponton.

17. perc Vadász távoli indítása éppen csak hosszú a 16-oson bemozduló Marquesnek, majd Asmir Suljic lövését blokkolja Brachi.

12. perc Kleinheisler kicselezi Marquest, majd jobbal a 16-os bal sarka elől az oldalhálóba lő.

A csatár kihagyja helyzetét, de nem bosszankodik, hanem megigazítja frizuráját, hogy az tökéletesen álljon.

9. perc Ziccer! Trebotic emel szépen három védő fölött Feczesin Róbert elé, aki jobbal az ötös jobb sarka elől a túlsó alsó mellé lő.

8. perc Ismét Balajczának kell kimozdulnia egy beadásra, egy másikat meg Vadász Viktor ment szép mozdulattal.

A csoport másik mérkőzésén: Vasas–Ajka.

6. perc Majd elkapja Heffler Tibor jobb oldali beadását is.

5. perc Ez sem rossz! Álvaro Brachi harcol a jobbon, beadását Dinko Trebotic jobbal 15-ről a jobb alsó felé gurítja, de Balajcza vetődve véd.

2. perc HOPP! Balajcza Szabolcs éppen csak ki tudja tolni a léc alól Kleinheisler László bal oldali beadását!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta lilában, a vendégek tiszta fehérben.

LIGAKUPA-ADATBANK ITT!

A ligakupában 2/0/1 a mérleg az Újpest javára, 9, illetve 5 rúgott góllal.

A felek legutóbbi bajnokiján megérdemelten nyert a Videoton.

Egy kis örökmérleg. A két csapat eddig 95 bajnokit vívott, 38-szor a fővárosiak győztek, 36-szor a vidékiek. A gólkülönbség 146–135 az Újpest javára.

Dusan Vasziljevics 52/12-vel zárt a Vidiben, Sándor György 110/14-gyel, Feczesin Róbert 48/12-vel, Horváth Tamás 3/0-val Újpesten.