Két Volas-góllal nyert Nyíregyházán a DVSC

2013.11.20. 16:55
Dalibor Volas (jobbra) légies megoldásaira Nyíregyházán is szükség lehet (Fotó: Mirkó István – archív)
A magyar labdarúgó Ligakupa B-csoportjának hatodik, azaz utolsó fordulójában legendás, igaz, már tét nélküli derbit rendeztek: a Nyíregyházi Spartacus a Debreceni VSC-Tevát fogadta. A hazaiak több nagy helyzetet is kihagytak, így Dalibor Volas két találatával győzni tudtak a vendégek. A csoportból a DVSC mellett a Mezőkövesd jutott tovább.
Ritkán találkozik mostanában igazán éles rangadón a Szpari és a Loki, és a Ligakupában ezt a mérkőzést sem aposztrofálhattuk vérre menőnek, lévén már korábban eldőlt, hogy a nyíregyháziak nem juthatnak tovább, a DVSC pedig a csoport élén zár. Mindkét edző a korábban keveset játszóknak és a fiataloknak szavazott lehetőséget, ahogyan az ebben a sorozatban dukál, a hajdúságiaknál így léphetett pályára Dombi Tibor és Szatmári Csaba – előbbi ugyebár veterán harcos, utóbbi igazi „futballista-gyerek", akár csak a kispadra jelölt Kondás Kristóf.

A fentebb felvázoltakhoz képest mozgalmasra sikeredett az első félidő, a sorozatban megszokotthoz képest gyorsabb volt az iram, magasabb a színvonal. Láthattunk kemény belépőket és négy-öt helyzetet is: a hazaiak ezeket pontatlanul fejezték be, az egykori debreceni Szilágyi Péter még a kapufát is megdöngette, a Szpari-kapus Vologyimir Ovszijenko pedig két ziccert is kivédett.

A szünetben mindkét mester cserélt, de aligha ezért esett hatalmasat a színvonal a második félidő elejére, amikor a labda rúgását sokszor láthattuk, labdarúgást azonban csak nyomokban tartalmaztak ezek a percek.

Jó húszpercnyi unalom után Szathmári Sándor csúsztatott fejjel közelről a lécre, ettől pedig felébred a DVSC: Dalibor Volas előbb Bernáth Csaba beadását kotorta a kapuba (0–1), majd magabiztosan értékesítette a Polényi Gábor fölösleges kezezéséért megítélt büntetőt (0–2).

Ezzel a duplával véget is ért a mérkőzés érdemi része: láthattunk még pár halovány támadást, újabb cserejátékosok (közöttük Kondás Kristóf) léptek pályára, és nem tudott szépíteni a Szpari.

Papírforma-eredmény született a mérkőzésen, a csoport végeredménye is az erőviszonyokat tükrözi.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

LIGAKUPA
B-csoport, 6. forduló

NYÍREGYHÁZI SPARTACUSDEBRECENI VSC-TEVA 02
Nyíregyháza, Városi Stadion 400 néző. V: Iványi Z. (Medovarszki, Buzás G.)
Nyíregyháza: Ovszijenko – Polényi, Szokol (Fabu, a szünetben), Benkő B., Patály – Katona, Popovics (Csordás Sz., a szünetben), Minczér, Szathmári – Reznek, Szilágyi P. (Kákonyi, 63.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
A kispadon: Perger (k.), Sándor D.
Debrecen: Polekszics – Bernáth, Szatmári Cs., Ludánszki, Ferenczi J. – Rezes (Kondás K., 78.), Króner, Spitzmüller, Dombi (Seydi, a szünetben) – Volas (Molnár T., 84.), Szécsi M. Vezetőedző: Kondás Elemér
A kispadon: Slakta (k.), Györky, Kónya, Karikás
Gólszerző: Volas (65., 68. – 11-esből)

Korábban játszották:
BALMAZÚJVÁROS–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–7 (0–2)
Balmazújváros, 200 néző. Vezette: Varga L. (Varga II G., Szarvas)
Gólszerző: Vaskó (0–1) a 15., Kiss M. (0–2) a 30., Balajti (0–3) a 49., George Menougong (0–4) az 55., Bognár I. (0–5) az 57., Petneházi (0–6) a 67., Tóth D. (1–6) a 79., Bognár I. (1–7) a 81. percben

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. DVSC-TEVA 6 5 0 1 16 5 11 15
2. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 6 3 1 2 16 11 5 10
3. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 6 1 2 3 5 11 -6 5
4. BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ 6 1 1 4 6 16 -10 4

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc
Seydi bal oldali beadása pocsékra sikeredik.

87. perc
Kondás buktatja Kákonyit, szabadrúgás 16-ról, jobbról. Reznek beadását Csorba nem sokkal csúsztatja a jobb felső sarok fölé.

85. perc
Ferenczi jobb oldali kornere Ovszijenkóé.

84. perc Molnár Tamás
be, Volas le.

83. perc Reznek tálal Kákonyi elé, aki megbukik labdakezelésből a 16-oson belül.

78. perc Kondás Kristóf
váltja Rezest.

71. perc
Ferenczi lő ballal kétméternyivel a bal alsó mellé, 17-ről.

68. PERC DALIBOR VOLAS JOBBAL A JOBB SAROKBA LŐ, FÉLMAGASAN.
Ovszijenko érezte az irányt, de nem érhette el a keményen meglőtt labdát. 0–2!

68. PERC KEZEZÉS, BÜNTETŐ! Polényi kezére pattan a labda az ötösön.

65. PERC VOLAS BETALÁL, NULLA EGY!
Bernáth ad be jobbról, Dalibor Volas középen megelőzi védőit, és ballal két lépésről a jobb sarokba lő, bevetődve. 0–1!

64. perc
LÉC! Szathmári csúsztat az ötösről a lécre, a vele visszafutó Volast megelőzve.

63. perc Kákonyi Dániel
váltja Szilágyit.

62. perc
Rezes bal oldali beadását Ludánszki nagyon rosszul veszi át bent, kirúgás.

58. perc
Ferenczi jobbról be, Patály fejjel ki. Polényi rosszul esik, ápolni kell.

56. perc
Katona bal oldali beadása csemege Polekszicsnek.

Igen leült a mérkőzés.

50. perc
Patály ment Rezes elől becsúszva ugyanott.

48. perc
Rezes emel jobbal a kapus ölébe 12 méterről.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Csordás Szabolcs és Fabu Márton váltja a Popovics, Szokol kettős, a másik oldalon Dombi le, L'Imam Seydi be.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

39. perc
Polekszics dől el jobbra Szathmári 22 méteres szabadrúgásáért.

38. perc Szokol csapja ballal arcon Ferenczit, de nincs sárga.

36. perc Reznek szépen pörget jobbra Patály János elé, aki jobbal kapásból lő 14-ről, jócskán a rövid alsó mellé.

33. perc
Helyzet ez is, Minczér Tibor csúsztat fejjel a léc fölé hét méterről, középről.

31. perc
Bernáth Csaba 18 méteres lövése éppen Volas elé pattan, de érkezik Ovszijenko, és bátor kivetődéssel felszedi a labdát Volas elől.

30. perc
Hatalmas bravúr! Ferenczi lő nagy helyzetből, Ovszijenko azonban bal lábbal védi az öt méterről leadott, ballábas kapáslövést!

27. perc
Ferenczi ível a kapu elé balról, szabadrúgásból, Volas az ötös elől a léc fölé lő, kiszorított helyzetből.

22. perc
Katona György lőhetne kapura a 16-osról, de totojázik, Reznek Donát bezzeg elvállalja, csak éppen nagyon a kapu mellé száll a labda.

22. perc
Hosszas mezőnyjáték után Szécsi lő tíz méterről, kissé balról, jobbal a jobb sarok mellé, az oldalhálóba.

16. perc
Ludánszki Bencét kell ápolni.

10. perc
Szokol Zsolt válláról perdül nem sokkal a bal sarok mellé Szécsi Márk lövése.

5. perc
Szilágyi lő ballal 22-ről jócskán a bal alsó mellé.

3. perc Ferenczi János 18 méteres, ballábas szabadrúgása landol Vologyimir Ovszijenko ölében.

2. perc Micsoda ziccer! Szathmári Sándor lövése nem a legjobb, de a labda így lesz jó Szilágyi Péternek, aki a bal sarok elől két lépésről sem képes a hálóba passzolni: előbb Vukasin Polekszics védi próbálkozását, a kipattanót pedig a rövid sarok mellé lövi a támadó úgy, hogy a labda a kapufát is érinti.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiaktól Huszák Tamás maródi.

"Tartjuk magunkat ahhoz, hogy ebben a sorozatban elsősorban azok lépnek pályára, akik a bajnokságban kevesebb lehetőséghez jutottak. Ők harcolták ki azt a lehetőséget, hogy akár még tovább is juthatunk, az övék lehet a diadal. Nehéz mérkőzés lesz, hiszen bár valószínűleg nem a legerősebb Loki érkezik, nem mi fogjuk irányítani a játékot. Viszont stabil védekezéssel élhetünk a kontrák adta lehetőségekkel" – vélekedett még tegnap Lucsánszky Tamás, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője a szon.hu-n.

A Szparinak öt pontja van, a mezőségieknek tíz, tehát már egészen biztosan nem lesz második sem a hazai csapat.

A B-csoport utolsó, hatodik fordulója ez, és a DVSC már biztosan továbbjutott, és a Balmazújváros fölényes, hét egyes legyőzésével a Mezőkövesd-Zsóry is.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NYÍREGYHÁZI SPARTACUS–DEBRECENI VSC-TEVA LIGAKUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!