Ligakupa: Rudolf és Lupeta is triplázott, égett a Honvéd

2013.11.20. 14:54
Rudolf Gergely háromszor is betalált Tatabányán (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Rudolf Gergely mesterhármast szerzett a Tatabánya elleni 4–0-ra megnyert Ligakupa-mérkőzésen, így a Győri ETO bebiztosította továbbjutását. A Videoton is egy triplával nyert, Lupeta talált háromszor a Dunaújváros hálójába idegenben. A Honvéd kikapott odahaza a Szigetszentmiklóstól, és búcsúzott a sorozattól.

A-CSOPORT

A labdarúgó Ligakupa A-csoportjának 6. fordulójában a Vasas hazai pályán 2–1-re legyőzte az MTK-t, ezzel elütötte Garami József csapatát a továbbjutástól. Az angyalföldiek továbbléptek a csoport másik mérkőzésének (DVTK–Kisvárda) eredményétől függetlenül.

A kvartett másik összecsapásán a DVTK már a szünetben 4–1-re vezetett az NB II-es Kisvárda ellen, amely Petranics kiállítása miatt a fordulás után emberhátrányba is került. A második félidőben sem javult a helyzet, a diósgyőriek újabb három gólt rámoltak be, ezzel magabiztosan megnyerték a találkozót, és kivívták a továbbjutást.

B-CSOPORT

A forduló előtt a B-csoport második helyén álló Mezőkövesd nagyon magabiztosan, 7–1-re legyőzte az NB II-ben a tabella ötödik helyén álló Balmazújvárost, és így tíz pontjával már biztosan továbbjutott a második helyen, függetlenül attól, hogy a csoport másik meccsén a Nyíregyháza mit játszik a DVSC-Tevával a ma 17 órakor kezdődő találkozón.

C-CSOPORT

Kétszer is sokkolta az Újpestet a Szolnok a csoport már tét nélküli mérkőzésén. Először a negyedik percben, amikor Máté János büntetőjével megszerezte a vezetést. Ezután fordítani tudott az Újpest még az első félidőben, Abdallah gólt szerzett és gólpasszt adott (lövése után Dusan Vasziljevics testéről vágódott a labda a hálóba), így főszerepet játszott a vendégeknél. Sokáig úgy tűnt, hogy a lila-fehérek győzelemmel zárják a sorozatot, ám Máté János a 92. percben is értékesített egy újabb tizenegyest, így 2–2 lett a végeredmény.

D-CSOPORT

Búcsúzott a sorozattól, sőt, a D-csoport utolsó helyén zárt a Budapest Honvéd, amely a hatodik fordulóban hazai pályán szenvedett 3–0-s vereséget a Szigetszentmiklósi TK-tól. Az első félidő gyakorlatilag nagyobb helyzet nélkül telt el, a fordulás után azonban remekelt az NB II-es csapat: a 48. percben Fekete Ádám volt eredményes, szűk negyedórával később pedig Bonifert Péter lőtt a felső sarokba. A végeredményt Csikortás Dávid állította be a 88. percben, így a szigetszentmiklósiak továbbjutottak győzelmüknek köszönhetően.

E-CSOPORT

A Kozármisleny hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett a Paks ellen, így a tolnai zöld-fehérek a csoport első helyén végeztek, míg a Dunaújvárost legyőző Videoton mögöttük ment tovább a nyolcaddöntőbe.

A fehérváriak a szünet előtt szerezték meg a vezetést, Filipe Oliveira átadását Lupeta 15 méterről tekerte a léc alá. A 64. percben Stopira passzával lépett ki Lupeta és szerzett újabb gólt, majd a végeredményt a 76. percben állította be, egy újabb Oliveira-átadás után. A házigazdák egyébként már a 71. perctől emberhátrányban voltak, ugyanis Goran Beleucot kiállította Pintér Csaba játékvezető. A Videotonban egyébként bemutatkozott Orbán Gáspár, aki a 80. percben állt be csereként.

F-CSOPORT

Az ETO a 16. percben került előnybe Tatabányán, Dudás Ádám beadását Rudolf Gergely gurította a hálóba néhány lépésről. Hét perccel később újabb gólt szerzett a válogatott támadó, ezúttal Leandro Martínez volt az előkészítő. A 39. percben már háromnál járt az ETO és Rudolf is: Nicorec ugratta ki a csatárt, aki kihasználta az újabb ziccert. A fordulás után a szünetben beálló Rafael Burgos első labdaérintéséből gólt szerzett, és ezzel gyakorlatilag beállította a végeredményt, hiszen több találat már nem született.

H-CSOPORT

A remekül futballozó kaposváriak kiütéses, 7–1-es sikert arattak az utolsó fordulóban a Siófok ellen, így a Balaton-partiaknak is elszállt az esélyük a legjobb 16 közé kerülésre, míg Prukner László együttese magabiztosan, öt pontos előnnyel nyerte meg csoportját.

A pécsiek idegenben, szoros mérkőzésen 4–2-re kikaptak a második játékrészre feltámadó, a Ligakupa küzdelmeit így három ponttal záró Zalaegerszeg ellen, a baranyaiak a Siófok előtt és a Kaposvár mögött továbbjutottak 10 ponttal.

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

VASAS–MTK BUDAPEST 2–1 (1–1)
Fáy utca, 150 néző. Vezette: Böcskei (Horváth Z., Makkosné)
VASAS: Lékai – Görgényi, Izing, Schulz, Horváth L. – Cseke B. (Boka, a szünetben), Horia (Ádám, 64.), Gál M., Nagyházi – Berecz, Remili (Zamostny, a szünetben). Vezetőedző: Dirk Berger
MTK: Abu – Batizi-Pócsi, Poór, Tóth F., Hajdú Á. – Sipos B. – Frank (Asztalos, 68.), Ayub (Horváth P., a szünetben), Pintér A., Varga Sz. (Bese, a szünetben) – Vass P. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Görgényi (1–0) a 8., Frank (1–1) a 18., Boka (2–1) a 80. percben

DVTK–KISVÁRDA 7–1 (4–1)
Diósgyőr, 400 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)
DVTK: Gelei – Vági, Alves, Debreceni, Husic – Takács P., Abdouraman – Batioja (Boros, 64.) Tisza, Gosztonyi (Nikházi, 64.) – Futács (Bacsa, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Kisvárda: Petranics – Farkas M., Soós P., Horváth L., Nagy B. – Brankovics (Fodor A., 60.) Varga A., Barzó (Miskolczi, a szünetben) Kapacina, Lakatos L. (Nacsa, 64.) – Pálvölgyi. Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Tisza (1–0), a 11., Batioja (2–0), a 28., Tisza (3–0), a 35., Barzó (3–1), a 37., Futács (4–1), a 42., Bacsa (5–1), az 53., Tisza (6–1), a 71., Debreceni (7–1), a 86. percben

B-CSOPORT
BALMAZÚJVÁROS–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 1–7 (0–2)
Balmazújváros, 200 néző. Vezette: Varga L. (Varga II G., Szarvas)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Sárközi, Kiss L., Müller Zs., Németh Á. (Nagy R., a szünetben) – Oláh G. (Demjén, 44.), Murák (Szőllősi F., 66.) – Karacs, Belényesi, Virágh A. – Tóth D. Vezetőedző: Híres Gábor
MEZŐKÖVESD: Horváth T. – Búrány (Hegedűs Cs., a szünetben), Szalai V., Vaskó, Fotyik – Hegedűs D. (Bagi, 60.), Kiss M. (Petneházi, 66.), Bognár I., Melczer – Balajti, George Menougong. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Vaskó (0–1) a 15., Kiss M. (0–2) a 30., Balajti (0–3) a 49., George Menougong (0–4) az 55., Bognár I. (0–5) az 57., Petneházi (0–6) a 67., Tóth D. (1–6) a 79., Bognár I. (1–7) a 81. percben

C-CSOPORT
SZOLNOKI MÁV FC–ÚJPEST FC 2–2 (1–2)
Szolnok, Tiszaligeti-stadion, 200 néző. Vezette: Urbán E. (Kelemen, Galán)
MÁV: Tóth Z. – Pintér L., Mile, Balaskó, Rokszin – Zvara (Katona B., 58.), Lengyel B. – Magos (Faggyas, 51.), Mundi, B. Tóth (Bohner, 68.) – Máté. Vezetőedző: Kis Károly
ÚJPEST: Balajcza – Nego (Sztaniszavljevics, 74.), Vermes, Juanan (Litauszki, 65.), Baranyai – Hammer, Szankovics, Vasziljevics, Abdallah – Horváth R., Suljic (Simon K., 69.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Máté (11-esből, 1–0) a 3., Abdallah (1–1) a 24., Vasziljevics (1–2) a 32., Máté (11-esből, 2–2) a 92. percben

D–SZTK-ERIMA 0–3 (0–0)
Budapest, Bozsik Stadion, 100 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth L., Kulcsár J.)
HONVÉD: Czuczi – Botka, Sundas, Bobál D., Polyák – Csemer – Csábi M. (Miskei, 60.), Koszta (Kozma, a szünetben) – Prosser, Bobál G. (Lőrinczy, 68.), Mensah. Edző: Simon Miklós
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. – Csikortás, I. Jakovljevics (Farkas A., 64.), Kornis (Balogh M., 72.), Ducic – Sz. Jakovljevics – Bonifert, Barna Zs., Kvekveskiri (Puskás G., 82.) – Khous, Fekete Á. Megbízott edző: Csurka Zoltán
Gólszerző: Fekete Á. (0–1) a 48., Bonifert (0–2) a 62., Csikortás (0–3) a 88. percben

DUNAÚJVÁROS PASE–VIDEOTON FC 0–3 (0–1)
Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Kulman)
DUNAÚJVÁROS: Bartus – Szauter, Beleuc, Hajdók, Köntös – Micskó (Birtalan, 27.), Jakab, Kocsis – Ato (Thiago, 33.), Sitku, Sóron (Böőr, 62.). Edző: Dobos Barna
VIDEOTON: Tujvel – Mamadu, Juhász (Vinicius, 68.), Gyepes, Stopira – Caneira (Orbán G., 80.) – Gyurcsó (Alvarez, 74.), Hudák, Oliveira, Zsótér – Lupeta. Vezetőedző: José Gomes
Gólszerző: Lupeta (0–1) a 35., Lupeta (0–2) a 64., Lupeta (0–3) a 76. percben
Kiállítva: Beleuc (második sárga lap után) a 71. percben

KOZÁRMISLENY–MVM PAKS 0–3 (0–1)
Kozármisleny, 100 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Nagy T.)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Horváth Sz., Szabó B. (Kovács T., a szünetben), Tar A., Fenyvesi – Nagy E., Turi T. – Schneider B. (Németh A., 61.), Reitz, Nagy M. K., Varga B. (Vituska, a szünetben)
Megbízott edző: Németh Zsolt
PAKS: Molnár P. – Bori, Éger, Fiola, Szabó J. – Nyári – Könyves (Csorba, 63.), Kecskés, Hullám (Tököli, a szünetben) – Délczeg (Simon A., a szünetben), Kiss T. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Délczeg (0–1) az 5., Kecskés (0–2) az 57., Kecskés (0–3) a 88. percben

TATABÁNYA FC–GYŐRI ETO 0–4 (0–3)
Tatabánya, 100 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Viszokai, Kovács II G.)
TATABÁNYA: Farkasdi – Fenyvesi, Szamosszegi (Páles, a szünetben), Szűcs L., Busai – Lázár T., Soltész, Gyürki (Balázsovics, 66.) – Szabó R. (Jónás, 57.), Wágner, Polyák. Vezetőedző: Bozsik Péter
ETO: Kamenár – Dudás, Djordjevics, Sztanisics, Medgyes – Pongrácz, Nicorec, Kalmár – Martínez (Fekete D., 64.), Rudolf (Burgos, a szünetben), Lázok (Vankó, 55.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Rudolf (0–1) a 16., Rudolf (0–2) a 23., Rudolf (0–3) a 39., Burgos (0–4) a 47. percben
Kiállítva: Polyák (második sárga lap után) a 90. percben

H-CSOPORT
ZALAEGERSZEG–PÉCSI MFC 4–2 (1–2)
Zalaegerszeg, 150 néző. Vezette: Kulcsár K. (Erős, Szalai D.)
ZALAEGERSZEG: Czirják – Pál D., Holdampf, Szi, Frizoni – Babati, Németh M., Vágó, Szegleti (Varga M., 55.), Vayer (Sipőcz, 60.) – Bíró A. (Ferencz B., 60.). Megbízott edző: Lendvai Miklós
PMFC: Steer – Erdős, Havas (Gajág, 88.), Lantos, Gaál M. (Turi T., 88.) – Jocics, Deutsch – Kővári, Wittrédi, Rácz F. (Bailo, 60.) – Városi. Vezetőedző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Wittrédi (0–1) a 10., Vayer (11-esből, 1–1) a 18., Deutsch (1–2) a 36., Vayer (2–2) az 57., Pál D. (3–2) a 82., Sipőcz (4–2) a 88. percben

FGSZ SIÓFOKKAPOSVÁRI RÁKÓCZI 17 (14)
Siófok, 50
néző. Vezette: Berke B. (Király K., Kóbor P.)
SIÓFOK: Kis T. – Klujber, Pécseli, Singer, Menyhárt – Gárdos (Mosberger, a szünetben), Horváth B., Peszmeg, Mokánszki – Bogáti (Szöllősi, 60.) – Dajic (Vólent, a szünetben). Vezetőedző: Horváth Károly
KAPOSVÁR: Ranilovic – Okuka (Horváth G., a szünetben), Lucas, Petrache, Jánvári – Babic (Addo, a szünetben), Albert Á. – Pavlovic, Murai, Vrucina – Haruna (Horváth Á., 58.). Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Lucas (0–1) a 15., Petrovic (0–2) a 26., Murai (0–3) a 32., Haruna (0–4) a 39., Gárdos (1–4) a 44., Horváth Á. (1–5) a 60., Petrache (1–6) a 70., Vrucina (1–7) a 88. percben