Ligakupa: hatot vágva nyolcaddöntőben a Dunaújváros

2014.10.14. 16:10
Nem bírt egymással a Szpari és a DVTK (Fotó: dvtk.eu)
A labdarúgó Ligakupa 4. fordulójában, a G-csoport első mérkőzésén a Siófok hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Lombard Pápával.

Az A-csoport első helyéért nagy csatában lévő Nyíregyháza és DVTK összecsapásán nem született gól. A találkozón a hazaiak előtt adódtak nagyobb helyzetek, Pákolicz közeli lövését a kapufa hárította, a második félidőben pedig Antalnak kellett kétszer védenie (0–0).

A C jelű négyesben mindkét mérkőzést ma rendezték meg. Az MTK csak az első félidő hajrájában törte fel a másodosztály utolsó helyén álló Balmazújváros ellenállását, Hajdú Ádám találatával, a második félidő derekán pedig három perc alatt végleg lerendezték az összecsapást a vendégek, előbb Kanta, majd ismét Hajdú szerzett gólt (0–3).

Sikerével gyakorlatilag továbbjutottak a kék-fehérek – két fordulóval a vége előtt hat pont és 14 gól az együttes előnye a Mezőkövesddel szemben –, a Dunaújváros pedig már mindenképpen a legjobb 16 között van, miután a Mezőkövesd ellen 6–1-re diadalmaskodott.

LIGAKUPA, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
Nyíregyháza–DVTK 0–0
Nyíregyháza, 500 néző. V: Berger
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Patály (Nagy Z., a szünetben), Szokol, Jánvári, Bagi – Sándor I., Kosztics (Rubus, 70.) – Vámos M. (Spitzmüller, a szünetben), Zsivanovics (Markovics, 66.), Pákolicz (Pekár, a szünetben) – Molnár M. Vezetőedző: Csábi József
DVTK: Antal B. – Okuka, W. Alves, Debreceni, Husic – Bori – Barczi (Gosztonyi, a szünetben), Grumics (Szalai V., 86.), Bognár I. (Csirszki, 76.) – Griffiths (Egerszegi, 58.), Bacsa (Icsó, 76.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

néző. V: Takács J.
BALMAZÚJVÁROS: Mester (Perger, a szünetben) – Vachtler (Reznek, a szünetben), Szatmári Cs., Bokros, Németh Á. (Csorba, 60.) – Kállai, Andorkó, Kondás, Kis R., Batizi-Pócsi (Angyal, a szünetben) – Belényesi (Sigér, a szünetben). Vezetőedző: Szabó János
MTK: Hegedüs L. – Baki (Pölöskei Zs., a szünetben), Kelemen D., Nagy T., Vukmir – Vass P. (Horváth Zs., a szünetben), Hajdú Á., Vass Á. (Cseke, a szünetben), Kanta J., Csiki (Bese, 62.) – Torghelle (Hrepka, a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
G: Hajdú Á. (44., 68.), Kanta J. (66.)

Dunaújváros–Mezőkövesd 6–1 (4–0)
Dunaújváros, 100
néző. V: Zierkelbach P.
DUNAÚJVÁROS: Nagy G. – Sóron, Farkas V. (Sárközi, a szünetben), Gavric, Hangya – Thiago, Szalai T., Jakab, Petneházi (Józsi, a szünetben) – Godslove (Peric, 58.), Pascua (Orosz M., 69.). Vezetőedző: Dobos Barna
MEZŐKÖVESD: Szántai – Búrány (Hegedűs Cs., a szünetben), Izing (Balogh B., a szünetben), Csató, Engel – Tajthy, Hanzl (Menyhért, 63.), Pantovic – George (Baracskai, a szünetben), Máté J., Csirmaz. Vezetőedző: Tóth László
G: Godslove (15., 39.), Petneházi (21.), Thiago (27.), Jakab (83.), Peric (89.), ill. Máté J. (50.)

néző. V: Oláh G.
SIÓFOK: Kis T. – Vég, Fehér Zs., Pécseli, Baranyai Á. (Singer, a szünetben) – Bene, Rusvai (Habi, 72.), Fülöp N. (Katona Gy., 80.), Papp M. (Körmendy, a szünetben) – Horváth B. (Kozma R., 59.), Eisenberger. Vezetőedző: Horváth Károly
LOMBARD: Szűcs L. – Nagy T., Csizmadia, Bogunovics – Zulevs, Tóth G. (Coroian, a szünetben), Sluka (Jagodics B., 69.), Csilus (Király, 75.), Frizoni – Florean (Schmid, 71.), Waltner (Benkő, a szünetben). Megbízott edző: Kovács László