Ligakupa: miskolci sikerrel tért vissza Rossi a Honvéd élére

2015.02.18. 17:54
A labdarúgó Ligakupa nyolcaddöntőjéből elhalasztott párharcban a Honvéd idegenben 3–2-re legyőzte a DVTK-t, így rendkívül kedvező helyzetből várhatja a szombati visszavágót. Ez volt a kispestiek első tétmérkőzése Marco Rossi vezetőedző visszatérése óta.

A párharcot eredetileg decemberben rendezték volna meg, de a rossz időjárási körülmények miatt végül februárra halasztották.

A DVTK beszámolója szerint a kispestiek alaposan bekezdtek a mérkőzésen, és már a 2. percben bravúrt kellett bemutatnia Antalnak Prosser lövésénél, de ő sem akadályozhatta meg, hogy az 5. percben vezetést szerezzenek a vendégek: Prosser 18 méterről (a Honvéd honlapja szerint 20 méterről) lőtte ki a jobb felsőt (0–1).

A vendégek nyomása a továbbiakban sem csökkent, és a 11. percben Godoy 20 méteres lövését kellett Antalnak kitolnia a bal alsó elől, majd Hidi távoli próbálkozása után a hazai kapusról kipattanót Prosser lőtte az oldalhálóba.

Az éledező házigazda főleg Barczi révén próbálkozott, majd a Honvéd elleni első kontra végén Gosztonyi passzolt Bacsához, aki elvitte Kemenes mellett a labdát és a kapuba lőtt (1–1).

A szünetre így is a vendégek mehettek jobb hangulatban, miután az utolsó percben Szabados sarokrúgása után Ignjatovics a kapu jobb oldalába fejelt (1–2).

A fordulást követően Barczi éles szögből leadott lövése kerülte el a hosszú alsót és a középen érkező Bacsát, az 53. percben azonban már egyenlített a Diósgyőr: Bognár hosszú indítása után Okuka fejelte vissza a labdát, Griffiths pedig a hálóba csúsztatott (2–2).

A 71. percben harmadszor is megszerezte aztán a vezetést a Honvéd, Hidi ezúttal 30 méterről próbálkozott, lövése után a labda a jobb oldali kapufa és Antal kezei között jutott el a hálóba (2–3).

Újabb diósgyőri válaszra már nem futotta, a Honvéd így 3–2-es előnyről várhatja a szombati visszavágót.a rossz időjárási körülmények miatt végül februárra halasztották.

Újabb diósgyőri válaszra már nem futotta, a Honvéd így 3–2-es előnyről várhatja a szombati visszavágót.

A mérkőzésen egyébként a két csapat télen szerződtetett játékosai (a DVTK-nál például Koman Vladimir, Kovács Gábor vagy Milos Krsztics, míg a kispestieknél kilenc új légiós) nem léphettek pályára, hiszen a Ligakupa-találkozó eredeti időpontjában még nem voltak a keret tagjai. A kispestiek nem siránkoztak, több fiatal játékost bevetve győztek Diósgyőrben.

LIGAKUPA, NYOLCADDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS
DVTK–BP. HONVÉD 2–3
(1–2)
Diósgyőr. 1871 néző.
DVTK: Antal – Eperjesi (Okuka, a szünetben), Szalai V., Alves, Németh M. (Husic, 81.) – Bacsa, Bognár I., Barczi (Marjanovics, 63.), Gosztonyi – Grumics, Griffiths (Takács T., 76.)
HONVÉD: Kemenes – Baráth, Ignjatovics, Kosznics, Vidovics – Hidi, Gazdag (Tóth B., 87.), Godoy – Ikenne-King (Constantinescu, 92.), Prosser (Ihrig-Farkas, 76.), Szabados K. (Herjeczki, 61.)
Gólszerző: Bacsa (36.), Griffiths (53.), ill. Prosser (5.), Ignjatovics (45.), Hidi (71.)