Ligakupa: majdnem meglepte az Újpestet a Békéscsaba

2013.10.16. 20:04
A labdarúgó Ligakupa C-csoportjának mérkőzésén az Újpest hazai pályán 2–2-re végzett a másodosztályú Békéscsabával. Fordulatos volt a találkozó, melyen mindkét együttes vezetett, ám a győzelmet egyik sem tudta kiharcolni.

34 percet kellett várni az első gólig a találkozón, ekkor egy szögletet követően Juanan játszott Dusan Vasziljevicshez, aki négy méterről lőtt a hálóba, így a szünetben egy góllal vezetett az Újpest. (1–0)Dusan Vasziljevicshez, aki négy méterről lőtt a hálóba, így a szünetben egy góllal vezetett az Újpest. (1–0)

A második játékrész már eseménydúsabbra sikerült. A 72. percben Nikola Pantovics tartotta meg jól a labdát újpesti védők szorításában, majd lekészített az érkező Tölgyesi Viktornak, aki 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot. Sőt, a 84. minutumban fordítottak a vendégek, Pantovics éles szögből talált be. (1–2)

Az egyenlítés a 87. percben sikerült az Újpestnek, amikor a csereként beálló Kabát Péter egy védelmi hibát kihasználva 10 méterről volt eredményes, így pontot mentett a házigazdáknak. (2–2)

LIGAKUPA
C-CSOPORT
Újpest–Békéscsaba 2–2 (1–0)

Szusza Ferenc Stadion, 100 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Viszokai, Becséri G.)
ÚJPEST: Bősz – Litauszki, Vermes, Juanan, Antón – Balogh B., Vasziljevics, Szankovics (Kabát, 65.), Simon K. (Sztaniszavljevics, 72.) – Tshibuabua, Ahjupera (Suljic, a szünetben). Vezetőedző: Kozma István
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Tolmbaye (Lucas, a szünetben), Radványi, Szűcs I., Király P. (Albert I., 74.) – Vozár, Soós, Zsilinszki, Mészáros L., Leucuta (Tölgyesi, 68.) – Pantovics. Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Vaszijevics (1–0) a 33., Tölgyesi (1–1) a 72., Pantovics (1–2) a 84., Kabát (2–2) a 87. percben