Ligakupa: emberelőnyben nyert a PAFC és a Videoton

2013.10.16. 16:21
Videoton-öröm: újabb siker a Ligakupában is (fotó: Grnák László, archív)
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének negyedik fordulójában a Videoton kiütötte idegenben a Kozármislenyt, az MVM Paks magabiztosan legyőzte odahaza a Dunaújvárost. A Puskás Akadémia nagy falatnak bizonyult a Budapest Honvéd számára.

E-CSOPORT

A vidi.hu tudósítása alapján a Videoton jól kezdett a Kozármisleny otthonában, a 6. percben Gyurcsó Ádámot rántotta le Fenyvesi Olivér a tizenhatoson belül, a fehérváriak büntetőt kaptak, a hazaiak játékosa pedig egyből piros lapot. A tizenegyest Torghelle Sándor magabiztosan értékesítette. (0–1).

Az emberhátrányban küzdő Kozármisleny a 32. percig bírta újabb kapott gól nélkül, ekkor Tóth Balázs ugratta ki Arturo Álvarezt, aki két védő között betörve helyezett a kapuba. Még a szünet előtt behozhatatlannak tűnő hátrányba kerültek a hazaiak, Gyurcsó az ötösről lőtt jobbal a kapuba (0–3).

A fordulás után már nem a Videotonnak volt sürgős a dolog, mégis a fehérváriak támadtak többet (ne feledjük, emberelőnyben is voltak), és a 72. percben kialakították a végeredményt: az egész mérkőzésen lelkesen játszó Zsótér adott középre a bal szélről, a középen berobbanó Álvarez pedig a kapuba csúsztatta a labdát (0–4).

A csoport másik meccsén a Paks a Dunaújvárost fogadta. A házigazdák a 22. percben kerültek előnybe, amikor egy kapu előtti kavarodást követően Kiss Tamás középről, az ötösről helyezett a hálóba (1–0).

A szünetig megtartotta előnyét a Paks, majd a fordulás után gyorsan növelte is: két perc telt el a második játékrészből, amikor Heffler Norbert a bal oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, amit Nyári Tibor a kapu jobb oldalába stukkolt (2–0).

D-CSOPORT

A Puskás Akadémia számára kedvezően indult a Budapest Honvéd elleni találkozó, az 5. percben ugyanis Alekszandar Ignjatovics rántotta le Zsolnai Róbertet, amiért kiállította Böcskei Balázs játékvezető. Az emberelőnyt a 30. percben váltotta gólra a hazai együttes, Haraszti Zsolt juttatta vezetéshez a PAFC-ot (1–0).

A fordulás után ismét betalált a Puskás Akadémia, Molnár Tibor beadását az 53. percben Lencse László emelte a bal felső sarokba, így kétgólos hátrányban volt a Budapest Honvéd, amit már nem is tudott ledolgozni (2–0).

A kvartett másik összecsapásán a Cegléd a Szigetszentmiklóst fogadta. A vendégek már a 6. percben előnybe kerültek, amikor Fekete Ádám csúsztatott Irakli Kvekveskirihez, aki éles szögből talált a kapuba, a vizes füvön megpattanó labda becsapta Kovács Attila kapust (0–1).

Sokáig úgy tűnt, hogy tipikus egygólos mérkőzés lesz, ám a 81. percben Nagy János a tizenhatoson belül felvágta Lipusz Norbertet, így a házigazdák egyenlítési lehetőséghez jutottak. Kormos László biztos lábbal vágta a bal alsóba a labdát, ezzel egalizált a Cegléd, s szerzett pontot (1–1).

H-CSOPORT

A csoportban még nyeretlen ZTE a 11. percben meglepte vendéglátóját, és megszerezte a vezetést: egy jobb oldali beadást követően Szegleti Gergely megelőzött mindenkit középen és a hálóba passzolt. Sokáig nem örülhettek a zalaegerszegiek, négy minutummal később már egyenlített a Siófok, Horváth Bence talált be. (1–1)

A szünet után fordítani tudott a Balaton-parti együttes, Juszuf Dajics bevetődve lőtt a vendégek kapujába. A végeredményt Szöllősi Tamás állította be a 88. percben, amikor Menyhárt Attila bal oldali beadását vágta a kapuba. (3–1)

A Kaposvár és az eddig még gólt sem kapó PMFC összecsapásának első 45 perce nem hozott gólt, a fordulás után a pécsiek azonban megszerezték a vezetést, a csereként beálló Pölöskey Péter volt eredményes. A 64. percben Luca Dominik egyenlített, öt méterről lőtt Dibusz Dénes hálójába. Sőt, a 78. minutumban a Rákóczi fordított, ismét Dominic talált be, ezzel a Rákóczi a bajnokságban való gyengélkedése ellenére megnyerte a mérkőzést, és négy forduló után három győzelemmel áll. (2–1)

A DVSC 5–1-re kiütötte a Balmazújvárost a B-csoportban. Részletek itt!

LIGAKUPA
D-CSOPORT

Ceglédi VSE–Szigetszentmiklósi TK 1–1 (0–1)
Cegléd, 70 néző. Vezette: Nagy R. (Medovarszki, Galán)
CEGLÉD: Kovács A. – Robson (Markó, a szünetben), Miklósvári (Kenderes, a szünetben), Makrai, Pesti – Fehér B. – Szkunc, Szabó D., Lipusz – Medgyesi (Kormos, 68.), Takács M. Vezetőedző: Ványi Zsolt
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. – Nagy J., Kornis, Sz. Jakovljevics, Ducic – Pollák – Khous (Farkas A., 84.), Barna (Puskás G., 59.), Kvekveskiri, Kollega – Fekete Á. (Pilavdzic, 66.). Megbízott edző: Csurka Zoltán
Gólszerző: Kvekveskiri (0–1) a 6., Kormos (11-esből, 1–1) a 82. percben

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 2–0 (1–0)

Felcsút, 100 néző. Vezette: Böcskei (Horváth Z., Szeles)
PUSKÁS AKADÉMIA: Papp M. – Margitics, Vaszicsku, Szekeres A. (Tamás, a szünetben), Nagy Zs. – U. Nikolics, Bertus (Czvitkovics, a szünetben) – Molnár T., Lencse, Haraszti – Zsolnai (Tischler, 55.). Vezetőedző: Benczés Miklós
BP. HONVÉD: Kemenes – Lovric, Ignjatovics, Kovács J. (Bobál D., a szünetben), Alcibiade – Hidi, Nagy G. – Prosser (Csábi M., 26.), Mancini, Holender – Testardi (Bobál G., 56.). Vezetőedző: Marco Rossi

MVM Paks–Dunaújváros 2–0 (1–0)
Paks, 100 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Takács G.)
PAKS: Csernyánszki – Fiola (Heffler N., a szünetben), Nyári, Horváth G., Báló – Heffler T., Kiss T. (Bori, 73.), Hullám, Nagy O. – Délczeg (Bartha, 63.), Tököli. Vezetőedző: Horváth Ferenc
DUNAÚJVÁROS: Orbán S. – Szauter, Beleuc, Farkas V., Galambos – Kocsis G., Micskó, Jakab D. (Godslove, 59.), Birtalan B. – Tóth T. (Thiago, 59.), Urbán G. (Böőr, 59.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Kiss T. (1–0) a 22., Nyári (2–0) a 47. percben

Kozármisleny–Videoton 0–4 (0–3)
Kozármisleny, 100 néző. Vezette: Berger (Kormányos II G., Szvetnyik)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Vég B., Fellai (Tar A., 42.), Vattai, Fenyvesi – Zsdrál (Reitz, 76.), Banai B. – Schneider (Galamb, 55.), Turi, Vituska – Varga B. Vezetőedző: Szabó Zsolt
VIDEOTON: Tujvel – Brachi, Caneira (Vinícius, 62.), Tar Zs., Mamadou – Tóth B., Vítor Gomes (Sándor Gy., 62.) – Gyurcsó, Álvarez, Zsótér – Torghelle (Paraíba, 74.). Vezetőedző: José Gomes
Gólszerző: Torghelle (11-esből, 0–1) a 6., Álvarez (0–2) a 32., Gyurcsó (0–3) a 45., Álvarez (0–4) a 72. percben

Siófok–ZTE 3–1 (1–1)

Siófok, 50 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
SIÓFOK: Kis T. – Klujber, Pécseli, Singer, Menyhárt – Mokánszki, Vass M. (Szöllősi T., 72.), Fülöp N., Mosberger – Horváth B. (Bogáti, 61.), Vólent (Dajic, a szünetben). Szakmai igazgató: Horváth Károly
ZALAEGERSZEG: Czirják – Baráth (Varga M., 83.), Potyi, Kovács L., Latin – Tóth B., Szántó – Pál D. (Ferencz, 65.), Bíró A., Szegleti – Batista (Dufka, a szünetben). Vezetőedző: Lendvai Miklós
Gólszerző: Szegleti (0–1) a 11., Horváth B. (1–1) a 15., Dajic (2–1) a 48., Szöllősi T. (3–1) a 88. percben

Kaposvár–PMFC 2–1 (0–0)
Kaposvár, 150 néző. Vezette: Berke (Márton, Mohos)
KAPOSVÁR: Posza – Pavlovics, Földes, Petrache, Jánvári – Coroian – Albert Á., Böjte P., Thian (Balázs B., 75.), Dominic – Haruna (Murai, 89.). Vezetőedző: Prukner László
PMFC: Dibusz – Fodor F. (Nagy J., a szünetben), Havas, Balogh B., Deutsch – Jocics (Gaál M., 75.), Mohl – Kővári, Wittrédi (Pölöskey, 59.), Rácz F. – Városi. Vezetőedző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Pölöskey (0–1) a 61., Dominic (1–1) a 64., Dominic (2–1) a 78. percben