Ligakupa: győzelemmel kezdett a Ferencváros

2013.09.04. 22:21
Győzelemmel kezdte a labdarúgó Ligakupa csoportkörét a Ferencváros: a címvédő 2–1-re legyőzte a másodosztályú Sopront a Puskás Ferenc Stadionban. A zöld-fehéreknél Andrei Ionescu és Ulysse Diallo volt eredményes, a vendégek szépítő gólját Nyilasi Bálint szerezte.
A Real Madridtól érkező David Mateos bemutatkozott a Fradiban (Fotó: Szabó Miklós)

A zöld-fehérek kezdték jobban a találkozót, Arsenio Valpoortnak két veszélyesnek tűnő kísérlete is volt a mérkőzés elején. A Ferencváros kezdeményezőbb volt, uralta a játékot, aminek a 24. percben meg is lett az eredménye: egy védelmi hibát követően Andrei Ionescu szerzett labdát egy rövid hazaadást követően, elhúzta a kapus mellett és nemes egyszerűséggel a kapu közepébe gurította azt. (1–0)

Másodpercekkel később megduplázhatta volna előnyét a címvédő: Valpoort játszott Jack Tuijphoz, aki mellre vette a labdát majd fölé lőtt. A Ferencváros mezőnyfölényét megtartotta az első félidő végéig, s egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordulás után már összejött a következő gól a Fradinak: az 53. percben egy távoli lövést Halasi Péter ütött ki, Ulysse Diallo pedig lecsapott a labdára és közvetlen közelről a felső sarokba emelt. (2–0)

A Sopron azonban nem adta fel, a 61. minutumban szépíteni tudott: Bali Péter jobb oldali beadását a középen érkező Nyilasi Bálint hat méterről fejelte Kurucz Péter hálójába, a labda a bal oldali kapufát érintve pattant be. (2–1)

A hajrában inkább a Fradi akarata érvényesült a pályán, Diallo újabb gólt szerezhetett volna, lefordult védőjéről a tizenhatoson belül, ám 11 méteres lövését lábbal védte Halasi. Gól már nem született a mérkőzésen, így a címvédő Ferencváros győzelemmel kezdett a Ligakupában.

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
F-CSOPORT

FERENCVÁROS–SOPRONI VASUTAS 2–1 (1–0)
Puskás-stadion, 400 néző. Vezette: Szilasi Sz. (Márkus T., Pápai Z.)
FERENCVÁROS: Kurucz – Jovanovic, Mateos, Adams, Bönig (Besic, 61.) – Csukics, Gerson (Busai, 28.) – Ionescu, Diallo, Valpoort – Tuijp. Vezetőedző: Ricardo Moniz
SOPRON: Halasi – Maráczi, Baranyai N., Fazekas N., Pados – Horváth A., Németh L., Deme (Soós Á., 63.), Nyilasi B., Pető B. (Szabó P., 72.) – Erdélyi (Bali, 60.). Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Ionescu (1–0) a 24., Diallo (2–0) az 52., Nyilasi B. (2–1) a 60. percben

Győri ETO FC–Tatabánya FC 7–0 (6–0)
Győr, ETO-park, 400 néző. Vezette: Berke B. (Farkas B., Becséri G.)
GYŐR: Nagy G. – Wolfe, Djordjevics, Sztanisics, Völgyi – Mevoungou – Varga R., Pátkai (Kronaveter, 63.), Rudolf, Martínez (Trajkovics, 56.) – Lázok (Burgos, 52.). Vezetőedző: Pintér Attila
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Páles, Szűcs L., Radnai – Gyürki, Kovács I. (Bozsik J., a szünetben) – Besztercei (Wágner, 83.), Ferkó, Szabó R. (Polyák, 71.) – Szabó B. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Lázok (1–0) a 3., Martínez (2–0) a 20., Martínez (3–0) a 21., Völgyi (4–0) a 28., Rudolf (5–0) a 29., Martínez (6–0) a 42., Völgyi (7–0) a 65. percben