Ligakupa: Kulcsár és Feczesin duplája - nyert a Loki és a Vidi is

2014.10.07. 18:49
Kulcsár Tamás a meccs elején és végén is betalált Kecskeméten, a Loki 2–0-ra nyert (Fotó: Szabó Miklós/NS-archív)
A labdarúgó Ligakupa 3. fordulójának keddi játéknapján tizenhárom mérkőzést rendeznek. Az első találkozón  a Paks 2–2-es döntetlent játszott a Zalaegerszeggel, később a Diósgyőr 3–0-s győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen, a Debrecen Kecskeméten diadalmaskodott, míg a nap rangadóján a Videoton 3–1-re felülmúlta az Újpestet.

A 18 ÓRÁS MECCSEKEN

Miután Horváth Ferencet kedden korábban megerősítették vezetőedzői pozíciójában, a Győri ETO kicsit nyugodtabban készülhetett a Csákvár elleni találkozójára. A zöldek a 11. percben Leandro Martínez révén kerültek előnybe, ezt követően pedig Giorgi Kvilitaia pillanatai következtek. A grúz támadó mesterhármast szerzett, miután a 31., a 32. és az 59. percben is betalált. A mérkőzés befejezése előtt még szépített a Csákvár: Molnár Csaba talált be büntetőből, kialakítva ezzel a 4–1-es végeredményt.

A játéknap rangadóját rendezték Székesfehérváron, ahol a Videoton az Újpestet fogadta. A 16. percben Feczesin Róbert büntetőgóljával szerzett vezetést a Vidi, a szünet előtt pedig már kétgólos volt előnye: Arturo Álvarez talált be. A második játékrész elején Marko Pajacot kiállította a játékvezető, így emberelőnybe került az Újpest, amely az 59. percben tizenegyesből szépített Filip Sztaniszavljevics révén. A 73. percben újabb büntetőt fújt be a játékvezető, melyet ismét Feczesin értékesített – 3–1-re nyert a Videoton.

A Pécs 0–0-s döntetlent játszott a Puskás Akadémiával, a hazaiak így továbbra is vezetik a H-csoportot, míg a PAFC megszerezte első pontját a Ligakupa 2014–2015-ös versenykiírásában.

A 17 ÓRÁS TALÁLKOZÓKON

A DVTK keleti rangadón lépett pályára az A-csoportban a Nyíregyháza ellen, és már a 10. percben vezetést szerzett Icsó Zsolt révén. Hat perccel később Bacsa Patrik is betalált, a szünet előtt pedig végleg eldőlt a találkozó, és Csirszki Martin góljával 3–0-ra nyert a Diósgyőr, miután a második játékrész már nem hozott újabb találatot.

A B-csoportban a Debrecen Kecskemétre látogatott. Aki egy kicsit elkésett a találkozóról, le is maradt az első gólról, Kulcsár Tamás már a harmadik percben vezetést szerzett a Lokinak. Hosszú gólcsend után újra betaláltak a vendégek, a 86. percben ismét Kulcsár volt eredményes. 2–0-ra nyert a DVSC, amelynek ez volt az első győzelme ebben a Ligakupa-szezonban.

A C-csoportban a Dunaújváros idegenben is könnyedén, 4–0-ra nyert a Mezőkövesd ellen. Orosz Márk hamar (13 perc alatt) duplázott, a szünet előtt Böőr Zoltán talált be büntetőből, a végeredményt pedig Petneházi Márk alakította ki.

A G-csoportban a Haladás–Sopron találkozón 0–0-s félidőt követően a 60. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak. A tizenegyesből Zamostny Balázs volt eredményes, de nyolc perccel később egyenlítettek a vendégek, Kovács Ádám góljával pedig kialakult az 1–1-es végeredmény.

A KORAI MÉRKŐZÉSEKEN

A keddi játéknapot a Paks nyitotta, amely a Zalaegerszeget fogadta 14.30-tól. A 0–0-s félidő után a második játékrész elején Bor Dávid révén vezetést szereztek a hazaiak, Nagy Richárd góljával pedig szűk egy órát követően már kettővel ment a Paks. A 78. percben azonban Bailo Dávid találatával szépített a ZTE, majd hat perccel a vége előtt Bíró András egyenlített, így 2–2 lett a vége.

Az A-csoportban a Cegléd Füle Ákos góljával már a 3. percben előnybe került a Szolnokkal szemben, bő félórát követően azonban Nagy István góljával egyenlítettek a vendégek. A szünet előtt már újra a Cegléd vezetett Nagy Viktornak köszönhetően, és mivel a második félidőben már nem esett gól (csak egy kiállítást kellett feljegyezni: Burics András mehetett hamarabb zuhanyozni), 2–1-re nyertek a hazaiak, a Szolnok pedig továbbra is pont nélkül áll.

A B-csoportban a Békéscsaba fél óra alatt elintézte a Szeged elleni találkozóját, Balázs Richárd és Király Patrik egy-egy találatával 2–0-ra nyertek a „viharsarkiak”.

Varga Attila: Tipikusan magyaros, undorító, motiválatlan hozzáállás
„Sok jót nem tudok mondani a mai meccsről. Tipikusan magyaros, undorító, motiválatlan hozzáállással futballozó játékosokkal nem lehet pályára lépni. Felháborítónak tartom, hogy egy játékos a lecserélése után tíz perccel már telefonnal a fülén nézi a mérkőzést. Nálam négy-öt játékos tényleg olyan teljesítményt nyújtott, hogy a szerződését veszélyezteti, felháborító volt egyesek hozzáállása a pályán. Több tehetséges ifista is szerepet kapott ma nálunk, valaki bizonyította is, hogy helye van a keretünkben. Gratulálok a Szigetszentmiklósnak a mai győzelemhez!” – olvasható Varga Attila, a Soroksár vezetőedzőjének lefújást követő nyilatkozata az sztkfutball.hu-n.

Az E-csoportban két nyeretlen csapat csatája volt az Ajka–Vasas találkozó, amelyen az angyalföldiek Görgényi Dávid góljával szereztek vezetést. A második félidőben Tamás László Hunor, Vida Máté és Nagy Tamás is betalált, így 4–0-ra nyertek a piros-kékek, és megszerezték első győzelmüket a Ligakupa 2014–2015-ös szezonjában.

A G-csoportban a Lombard Pápa első pontjait szerette volna megszerezni a Siófok ellen, és – bár a szünetig nem esett gól –, sikerrel jártak a hazaiak, mivel a második félidőben Benkő Kristiannak és Sasa Popinnak köszönhetően 2–0-ra nyertek.

A H-csoportban a Szigetszentmiklós (amelynek kispadján Hódi Mihály megbízott tréner ült, mivel Vágó Attila vezetőedzőt 12 hónapra eltiltották) már a 25. percben előnyben volt a Soroksárral szemben (Mészáros László talált be), de a 34. percben emberelőnybe is került, miután a játékvezető kiállította Simita Gergőt a vendégektől. A létszámfölényét kihasználó hazai csapat Zsivóczky Norbert, Fekete Ádám és Szmola Dániel egy-egy góljának köszönhetően 4–0-ra nyert.

LIGAKUPA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT

CEGLÉD–SZOLNOKI MÁV 2–1 (2–1)
Cegléd, 100 néző. Vezette: Radványi (Viszokai, Becséri G.)
CEGLÉD: Kovács A. – Oláh M., Albert I., Farkas I. (Makrai, a szünetben), Szala – Burics, Füle Á. (Szabó D., a szünetben) – Alex (Szekér, 64.), Nagy V., Viniczai (Laczkó M., 74.) – Elek B. (Kormos, a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
SZOLNOK: Nacsa – Bohner, Vári B., Tóth P., Galambos – Mundi, Nagy I. – Magos (Polák, 71.), Hamar Á., Kállai (Szabó Z., 71.), Tóth D. (Nádházi, 82.). Vezetőedző: Kiss Károly
Gólszerző: Füle Á. (3.), Nagy V. (38.), ill. Nagy I. (31.)
Kiállítva: Burics (második sárga lap után) a 66. percben

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–0 (3–0)
Diósgyőr, 1328 néző. V: Nazsa T. (Horváth R., Bozó Z.)
DVTK: Rajics (Bősz, 77.) – Bodnár D. (Csicsvári, 69.), Szalai V., Debreceni, Nemes – Bori, Csirszki, Szabó B. (Kövér, 61.) – Bacsa, Icsó, Boros (Gresó, 56.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko – Patály, Szokol, Fodor F., Jánvári – Rubus (Spitzmüller, 55.), Sándor I. (Nagy Z., 79.) – Zsivanovics (Vámos, a szünetben), Kosztics, Sárközi (Molnár M., a szünetben) – Koller (Markovics, 66.). Vezetőedző: Csábi József
G: Icsó (10.), Bacsa (16.), Csirszki (44.)

BÉKÉSCSABA–SZEGED 2–0 (2–0)
Békéscsaba, 100 néző. V.: Takács (Varga, Kulcsár)
BÉKÉSCSABA: Czuczi – Vozár (Zsilinszki, 85.), Balogh Miklós, Pataki, Zámbori – Tóth G. Vólent, 61.), Tölgyesi – Birtalan, Király P., Balázs R. – Lőrinczy (Lakatos E., 90.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
SZEGED: Zaharia (Molnár F. T., 67.) – Zelenyánszki, Tímár (Szabó Cs., 46.) Barát, Zabari – Gadó (Faragó Barát, 67.), Hegedüs – Kovács B., Pászka, Hatvani (Oláh G., 46.) – Hanga. Vezetőedző: Nyilas Elek
G: Balázs R. (21.), Király P. (30.)

KECSKEMÉTI TE–DEBRECENI VSC 0–2 (0–1)
Kecskemét, 200
néző. V: Lovas (Medovarszki J., Buzás)
KTE:
Verebélyi – Botka (Balázs Zs., a szünetben), Gyagya, Farkas A., Fótyik (Varga R., 67.) – Patvaros, Eninful – Gréczi, Pilipovics (Szavics, 56.), Laczkó Zs. (Lovric, a szünetben) – Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs
DVSC:
Verpecz – Lázár P., Brkovics, Ludánszki, Vadnai (Jovanovics, a szünetben) – Bereczki (Sós B., 67.), Zsidai (Máté P., 57.), Szakály P., Berdó (Dombi, 80.) – Kulcsár T., Balogh N. (Tisza, a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér

Mezőkövesd,
400 néző. V: Veizer (ifj. Varga G., Tőkés)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Búrány, Csató (Menyhért Á., 76.), Balogh B., Engel (Hegedűs Cs., 58.) – Tajthy, Takács P. (Szeles, 46.), Hanzl, George (Molnár G., 68.) – Máté (Baracskai, 68.), Csirmaz. Vezetőedző: Tóth László
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Villám, Farkas, Csehi T. (Hangya, 72.), Sárközi – Lázár Zs., Józsi (Petneházi, 46.), Böőr (Jakab, 59.), Nikházi – Zsótér (Sóron, 59.), Orosz M. (Bruno, 72.). Vezetőedző: Dobos Barna
G: Orosz M. (11., 13.), Böőr (45. – 11-esből), Petneházi (74.)

GYŐRI ETO–CSÁKVÁR 4–1 (3–0)
Győr, ETO-park, 200 néző. V: Szilasi Sz. (Aradi J., Mohos M.)
GYŐR: Kocics – Dudás (Nagy B., 78.), Wolfe, Sztanisics, Völgyi (Sváb, a szünetben) – Stieber A., Windecker (Bénes L., 67.) – Martínez, Illés D. (Trajkovics, a szünetben), Andrics (Mervó, 70.) – Kvilitaia. Vezetőedző: Horváth Ferenc
CSÁKVÁR: Gelei V. – Wild, Sötét, Dulló (Bakos, a szünetben), Köntös (Hajdú S., a szünetben) – Imrik (Mihály D., 67.), Kocsis G. (Ambrus, a szünetben) – Molnár T. (Molnár Cs., a szünetben), Nyilasi B., Barcsay – Horváth R. Vezetőedző: Toldi Gábor
G: Martínez (11.), Kvilitaia (31., 32., 59.), ill. Molnár Cs. (77. – 11-esből)

Ajka, 100
néző. V: Böcskei Balázs (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
AJKA: Tulipán – Mogyorósi (Varga G., 72. p.), Asztalos, Pákai (Csordás Sz., 65. p.), Gunther – Köles, Horváth V. (Németh L., 65. p.), Kalász M. – Mihalecz P., Csordás S., Matetits. Vezetőedző: Klement István
VASAS:
Németh G. – Görgényi, Preklet, Tamás L., Hajdú (Polényi, 69. p.) – Gál M. (Nagy T., 66. p.), Vida, Takács K. (Pál D.,76. p.), Ádám M. (Remili, szünetben) – Nagy D., Berecz (Kiss R., 81. p.). Vezetőedző: Szanyó Károly
G: Görgényi (35.), Tamás L. (56.), Vida M. (90.), Nagy T. (92.)

VIDEOTON–ÚJPEST 3–1 (2–0)
Székesfehérvár
, 1000 néző. V: Oláh G. (Lémon, Kis Z.)
VIDEOTON: Horváth T. – Heffler T. (Valkovszki, 90.), Caneira, Chakla, Fejes A. – Trebotic, Nagy Zs. (Szolnoki, 80.)– Pajac, Kleinheisler (F. Oliveira, 68.), Álvarez (Brachi, a szünetben) – Feczesin. Vezetőedző: Joan Carrillo
ÚJPEST: Banai – Nagy J. (Vadász, 78.), Cvejba, Litauszki, Rojo – Holdampf (Szalánszki, 90.), Sztaniszavljevics – Marques-Airosa (Suljic, 68.), Koszovics (Vasziljevics, 85.), Ahmeti (Serwy, 80.) – M'Boma. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
G:
Feczesin (16., 73. – mindkettőt 11-esből), Álvarez (45.), ill. Sztaniszavljevics (59.)

MVM-PAKS–ZTE FC 2–2 (0–0)
Paks, 150 néző. V: Szőts (Erős, Szalai D.)
PAKS: Szemerédi – Kulcsár D., Bagó, Vági, Bor D. – Nagy R. (Kesztyűs M., 81.), Kesztyűs B. (Rácz Zs., 70.) – Hahn J. (Haraszti, a szünetben), Kiss T., Steinbach (Csigi, 66.) – Simon A. (Bertus, 63.). Vezetőedző: Csertői Aurél
ZALAEGERSZEG: Czirjék – Farkas N., Kovács G. (Horváth Á., 61.), Pajor, Króner (Aranyos, 77.) – Bíró A., Kovács Gy., Tóth B., Bailo – Károly (Délczeg, 61.), Szegleti (Babati, 61.). Vezetőedző: Lőrincz Emil
G: Bor (47.), Nagy R. (58.), ill. Babati (78.), Bíró A. (84.)

Pápa,
100 néző. V: Berke (Horváth Z., Király K.)
PÁPA: Horváth G. – Csizmadia, Jagodics B., Nagy T., Gál Sz. – Csilus T., Coroian – Bekő K. (Schmid, 88.), Király B. (Popin, 60.), Frizoni – Waltner (Faggyas, 69.). Megbízott vezetőedző: Kovács László
SIÓFOK: Kis T. (Ambrusics, 72.) – Vég, Pécseli, Singer, Baranyai Á. – Rusvai (Habi, 60.), Fülöp N. – Bene, Túrós (Katona Gy., 78.), Eisenberger – Horváth B. (Körmendy, a szünetben). Vezetőedző: Horváth Károly
G: Benkő (53.), Popin (81.)

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOPRON 1–1 (0–0)
Szombathely,
100 néző. V: Molnár A. (Takács G., Kepe A.)
HALADÁS: Mursits – Medgyes (Jancsó, a szünetben), Angyal, Zsirai, Farkas M. – Kopúnek, Szakály A. (Zamostny, a szünetben) – Gyurján B., Németh M. (Tóth M., 48.), Halmosi (Rácz B., a szünetben) – Városi. Vezetőedző: Artner Tamás
SVSE: Heinrich – Pados (Soós, 82.), Baranyai N. (Tóth M., 65.), Jovetics, Maráczi – Fazekas N., Bobál D. – Pető (Kovács Á., 65.), Kollár (Csábi M., 65.), Szabó L. (Mészáros M., 71.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Supka Attila
G: Zamostny (61. – 11-esből), Kovács Á. (68.)

SZTK-ERIMA–SOROKSÁR 4–0 (2–0)
Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Karakó (Márkus T., Galán)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Puskás G., Tóth F. (Hammer, 75.), Vágó L., Benkő-Bíró – Mészáros L. (Szmola, 75.), Sipos B. – Osváth (Szini, a szünetben), Zsivoczky (Barna Zs., 58.), Kvekveskiri (Földi, 64.) – Fekete Á. Megbízott edző: Hódi Mihály
SOROKSÁR: Rácz G. – Simita, Urbán P., Farkas A. (Primus, 75.), Tóbiás – Aranyi (Dzielszky, a szünetben), Erdei G. – Szabó R. (Tóth K., a szünetben), Hodgyai, Kovács D. (Dombai D., a szünetben) – Kocsis D. (Tokodi, a szünetben). Vezetőedző: Varga Attila
G: Mészáros L. (26.), Zsivoczky (36. – 11-esből), Fekete Á. (72.), Szmola (78.)
K: Simita (buktatta a gólhelyzetben lévő Fekete Ádámot) a 35. percben

PÉCSI MFC–PUSKÁS AKADÉMIA 0–0
Pécs, 200 néző. V: Berger J. (Kormányos II G., Szvetnyik B.)
PÉCS: Gőcze – Nagy J., Romic, Lantos L., Uzoma – Szatmári L., Horváth A. – Frank (Pölöskey P., 66.), Wittrédi, Heffler N. – Frőhlich. Vezetőedző: Véber György
PAFC: Hajdúch – Margitics (Koronczi, 81.), Vaszicsku, Tar, Gohér – Papp M., Czvitkovics – Oldal (Óvári, a szünetben), Sallai R. (Mészáros D., 66.), Harsányi – Németh E. (Hudák, a szünetben). Vezetőedző: Benczés Miklós