Kikapott a Ferencváros Kaposváron a Ligakupában

2014.10.15. 17:13
A fiatal Ferencváros Kaposváron hagyta a pontokat (Fotó: Mirkó István, archív)
A Békéscsaba 3–1-re nyert a Szeged 2011 otthonában a Ligakupa csoportkörének 4. fordulójában, így a Kecskemétet legyőző Debrecen előtt maradt a B-csoportban. A Szolnok legyőzte a Ceglédet, és életben tartotta továbbjutási reményeit, akárcsak a Pécset legyőző Puskás Akadémia a H-csoportban. A Honvéd az utolsó öt percben fordított a Gyirmót otthonában, első gólját a felnőtt csapatban debütáló 16 éves Bíró Ákos szerezte. A Videoton az őszi idény során minden sorozatot figyelembe véve először kapott ki, méghozzá Újpesten, míg a Ferencváros az első három fordulóban három vereséget szenvedő Kaposvár otthonából távozott vereséggel.

Az Újpest–Videoton mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben.

A Ferencváros csupa magyar fiatallal állt ki Kaposváron, és a vendégek csikócsapata szépen helytállt. Sőt a második félidő elején Popov Patrik révén bevette a Kaposvár kapuját, ám les miatt a játékvezető nem adta meg a gólt. Nem sokkal később a másik kapu előtt alakult ki helyzet, amelyet Házi Bence értékesített. Több találat nem született a mérkőzésen, így a Rákóczi megszerezte első pontjait a Ligakupában, míg a Fradinál leginkább annak örülhetnek, hogy a 69. percben csereként újra pályára lépett Holman Dávid. Az utánpótlás-válogatott középpályás – aki a nyáron légmellett kapott – ebben a szezonban most játszott először.

Az F-csoport másik meccsén Zalaegerszegen a Paks kezdett jobban, a 22. percben vezetést is szerzett. A szünetig fölényben játszottak a vendégek, de nem szereztek újabb gólt. A ZTE a fordulás után rákapcsolt, egyenlített, de a gólt követően visszavett, az utolsó húsz percben inkább őrizték az ikszet a csapatok. Ebből a csoportból még bárki továbbjuthat.

A D-csoportban a Gyirmót az NB I-ben botladozó, edzőváltáson áteső Honvédot fogadta, s nem sokon múlt, hogy legyőzte a fővárosi riválist. A 86. percet is 1–0-s előnyben kezdte az NB II éllovasa, de aztán jött a Honvéd első csapatában ezen a meccsen debütáló 16 éves Bíró Ákos, és 15 méteres lövésével egyenlített. Még egy gólra volt ideje a Honvédnak, Ihrig-Farkas Sebestyén a 88. percben lőtte ki a bal felső sarkot.

A Honvédhoz hasonlóan a Győi ETO is idegenben győzött, Giorgi Kvilitaia mesterhármast ért el a Csákvár ellen. Ezzel a két NB I-es csapat 10-10 pontos, és két fordulóval a csoportkör zárása előtt nyolcaddöntős – akárcsak a Dunaújváros.

Az A-csoportban az NB II-ben remeklő Szolnok Hamar Ádám duplájával legyőzte a Ceglédet, így megszerezte első pontjait a Ligakupa csoportkörében.

A múlt héten Kecskeméten 2–0-ra nyerő Debrecen hazai pályán megismételte a sikerét. A DVSC nagy fölényben futballozott, több helyzetet is kialakított, a mérkőzést az első félidő harmadik negyedórájában eldöntötte. A 32. percben Berdó Péter, öt perccel később Aleksandar Jovanovic talált be. Ezzel a Loki 7 pontos, továbbra is második a csoportjában.

Aleksandar Jovanovic szerezte a Debrecen második gólját a Kecskemét ellen (Fotó: Mirkó István, archív)

A B-csoport élén továbbra is a Békéscsaba áll, amely szintén megismételte egy héttel ezelőtti kétgólos sikerét, Gyulán 3–1-re legyőzte a Szeged 2011-et. Zoran Spisljak együttese a 10. percben ugyan hátrányba került, a második félidő elején hat perc szerzett két góllal alatt fordított, és a végén nem forgott veszélyben a győzelme.

A H-csoport NB I-es rangadóján a Pécs az első félidőben kétgólos előnyt szerzett Felcsúton a Puskás Akadémia ellen, de a játékrész hajrájában, a hosszabbítás 4. percében szépített a PAFC, sőt, még egy lécre lőtt labda is belefért a jóval több mint 45 percbe. A második félidőben a felcsútiak játszottak jobban, Tischler Patrik egyenlítése után Papp Máté biztosította be a csapat első idei Ligakupa-sikerét.

A másik mérkőzésen az antiszemita magatartással vádolt Vágó Attilát helyettesítő Várhidi Péterrel a kispadján játszott a Szigetszentmiklós Soroksáron, és 1–1-es döntetlenjével a csoport élére állt.

A Vasas az Ajkát fogadta, gól nélküli első félidőt követően a vendégek egy kontra végén vezetést szereztek, de a fővárosiak rutinos játékosai megfordították a meccset: előbb Lázok János fejelt a kapuba, majd, miután emberelőnybe jutott a Vasas, Ferenczi István lőtt a kapuba tömegjelenet után. A Vasas ezzel az Újpesthez hasonlóan felzárkózott a Videotonra az E-csoportban.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA
4. forduló
A-csoport
SZOLNOKI MÁV FC–CEGLÉDI VSE 2–1
(2–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion 200 néző. V: Kovács J. Z. (Király K., Horváth R.)
SZOLNOK: Nacsa – Magos (Szabó Z., 55.), Tóth D. (Pongrácz, 68.), Papucsek, Hamar – B. Tóth, Mundi, Bohner (Nádházi, 87.), Kállai – Tóth P., Galambos. Vezetőedző: Kis Károly.
CEGLÉD: Kovács A. – Oláh M. (Vattai, a szünetben), Albert I., Farkas I., Szala – Füle, Koncz (Szabó D., a szünetben), Viniczai (Koós, a szünetben), Nagy V. (Markó, 68.) – Majoros (Szekér, 22.), Elek. Vezetőedző: Szabó István.
G: Hamar (15, 43.), ill. Albert I. (74.)

(2–0)
Debrecen, Oláh Gábor u., 800 néző. V: Szőts G. (Kispál R., Tóth II V.)
DVSC: Verpecz – Jovanovic (Lázár, a szünetben), Ludánszki B., Brkovics (Máté P., a szünetben), Kovács G. – Bódi, Zsidai, Mihelic (Szakály P., a szünetben), Berdó – Tisza (Seydi, 47.), Volas. Vezetőedző: Kondás Elemér
KECSKEMÉT: Verebélyi (Szabó G., 78.) – Szalai D. (Filyó, 76.), Gyagya, Fótyik (Dudás D., 60.), Farkas A. – Gréczi (Sutus-Juhász, 76.), Polyák, Patvaros, Pilipovics, Szivacski (Komáromi, 78.) – Csillag. Vezetőedző: Bekő Balázs
G: Berdó (32.), Jovanovic (37.)

SZEGED 2011– BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–3 (1–0)
Gyula, 200 néző. V: Karakó (Demeter, Galán)
SZEGED: Belecan – Szabó P., Faragó (Hatvani, 60.), Gadó (Zelenyánszki, a szünetben), Zabari – Kéri (Csamangó, 74.), Hegedűs E. – Pászka, Fitos, Kovács B. (Oláh G., 60.), Manga. Vezetőedző: Nyilas Elek
BÉKÉSCSABA: Czuczi – Vozár (Zsilinszki, 89.), Balogh Miklós, Pataki, Zámbori – Balogh Milán (Szántó, a szünetben), Tölgyesi – Birtalan B. (Lakatos E., 90.), Király P., Lőrinczy – Vólent (Tóth G., 81.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
G: Manga (10.), ill. Birtalan B. (51.), Lőrinczy (57.), Szántó (74.)

GYIRMÓT:
Deli – Kákonyi, Lázár P., Présinger, Kovács D. – Fekete Sz. (Kollár, 54.), Csemer (Magasföldi, 67.) – Farkas M. (Szegi, 60.), Madarász, Molnár M. (Paku, 83.) – Tóth N. (Oross, 69.). Vezetőedző: Sisa Tibor
HONVÉD:
Horváth A. – Sundas (Fejes J., a szünetben), Baráth, Kosznics, Czár – Portilla – Job (Bíró, a szünetben), Ionescu, Nagy G. (Rózsahegyi, a szünetben), Bende Bende (Ihrig-Farkas, a szünetben) – Bobál G. (Karacs, 92.). Megbízott edző: Jesper Adrianus de Muijnck
G:
Szegi (68.), ill. Bíró (86.), Ihrig-Farkas (88.)

FC CSÁKVÁR–GYŐRI ETO 3–5 (1–3)
Csákvár, 300
néző. V: Barna (Kiss B., Máyer)
CSÁKVÁR: Szabó B. – Ambrus (Köntös, a szünetben), Dulló, Hajdú S. (Molnár T., a szünetben), Wild – Kocsis G. – Imrik, Bakos Sz. (Domján, a szünetben), Barcsay (Mihály, a szünetben) – Nyilasi B. – Horváth R. (Gajdos, a szünetben). Vezetőedző: Toldi Gábor
GYŐRI ETO: Kamenár – Andrics, Wolfe, Sztanisics, Völgyi (Sváb, a szünetben) – Trajkovics (lllés D., 65.), Windecker, Stieber A. – Dudás Á. (Farkas Z., 74.), Kvilitaia (Kerékgyártó, 86.), Martínez (Svec, a szünetben). Vezetőedző: Horváth Ferenc
G: Horváth R. (43.), Domján (60.), Gajdos (64.), ill. Völgyi (13.), Martínez (19.), Kvilitaia (27., 61., 74.)

Illovszky-stadion, 200
néző. V: Nazsa T. (Viszokai L., Kelemen A.)
VASAS:
Németh G. – Preklet (Ferenczi I., 55.), Rodenbücher, Tamás L., Hajdú N. – Gál M. (Polényi, 82.), Lázok (Oláh L., 85.), Nagy T. – Pál D., Remili, Ádám (Nagy D., 55.). Vezetőedző: Szanyó Károly
AJKA:
Tulipán – Mogyorósi, Asztalos D. (Lattenstein, a szünetben), Zámbó, Gunther (Csordás Sz., a szünetben) – Köles, Varga G. – Szabó Zs. (Matetits, 54.), Kalász (Merk, 65.), Horváth V. – Csordás S. (Major N., 83.). Megbízott edző: Jákli Péter
G:
Lázok (60.), Ferenczi I. (74.), ill. Kalász (52.)

Zalaegerszeg, 150
néző. V: Böcskei (Farkas B., Becséri G.)
ZTE:
Czirjék – Pajor, Kovács G. (Farkas N., a szünetben), Fodor M. (Simonfalvi, a szünetben), Aranyos – Szíj, Czibor – Károly (Szabó B., 89.), Grbic (Babati a szünetben), Dufka (Bailo, a szünetben) – Szegleti. Vezetőedző: Lőrincz Emil
PAKS:
Máthé – Kulcsár D., Bagó (Báló, a szünetben), Szekszárdi, Vági – Kesztyűs, Kecskés (Rácz Zs., a szünetben), Hahn, Kiss T., Bor (Bartha, 56.) – Simon A. (Csiki, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél
G:
Simonfalvi (69.), ill. Kecskés (22.)

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–FERENCVÁROS 1–0 (0–0)
Kaposvár, 200
néző. V: Botló (Kis Z., Iványi I.)
KAPOSVÁR: Rusák – Földes, Kovács O., Lakatos G., Hadaró (Kiss M., a szünetben) – Hampuk (Kovács T., 79.), Albert Á. (Zsdrál, 57.) – Házi B., Kozics (Nagy K., a szünetben), Karacs – Király V. ( Rajczi, 68.). Vezetőedző: Márton Gábor
FERENCVÁROS: Jova – Kárász, Batik, Havas, Silye – Haris, Nagy Á. (Holman, 69.) – Korozmán (Oláh A., 63.), Nagy D. (Ugrai, a szünetben), Kovács K. (Zsivoczky P., a szünetben) – Popov. Vezetőedző: Thomas Doll

SOPRON:
Dénes – Pados, Tóth M., Jovetics (Baranyai N., a szünetben), Maráczi – Soós, Fazekas N. – Kollár M. (Pintér A., 63.) – Szabó L. (Kovács Á., a szünetben), Horváth P. (Erdélyi, a szünetben), Pető B. (Mészáros M., 78.). Szakmai igazgató: Supka Attila
HALADÁS:
Gyurján M. – Grabant, Angyal Zs., Zsirai, Farkas M. (Dedics, a szünetben) – Soltész, Füredi – Városi (Németh Á., 57.), Medgyes (Hegedűs J., a szünetben), Bölcsföldi – Zamostny (Török M., 57.). Vezetőedző: Artner Tamás
G:
Szabó L. (8. – 11-esből), Erdélyi (52. – 11-esből), ill. Zamostny (40., – 11-esből)

(1–2)
Felcsút, 300 néző. V: Szilasi (Takács G., Aradi)
PUSKÁS: Hajdúch (Danilovics, 31.) – Margitics, Tar, Kelic (Vaszicsku, a szünetben), Tamás M. – Papp M., Polonkai (Gohér, a szünetben) – Szakály D. (Czvitkovics, a szünetben), Lencse, Harsányi (Denkovics, 68.) – Tischler. Vezetőedző: Benczés Miklós
PÉCS: Gőcze – Beke (Nagy J., a szünetben), Romic, Lantos, Mohl – Horváth A. (Márkvárt, 56.), Pejakovics (Szatmári, 56.) – Frank (Fröchlich, a szünetben), Wittrédi, Rácz F. – Pölöskei P. (Gránicz, 78.). Vezetőedző: Véber György
G: Lencse (45.), Tischler (70.), Papp M. (80.), ill. Romic (9.), Frank (35.)

SOROKSÁR SC–SZTK-ERIMA 1–1 (0–0)
Haraszti út, 250 néző. V: Lovas (Szpisják, Medovarszki)
SOROKSÁR: Kurucz – Urbán P. (Kincses, 72.), Farkas A., Erdei G., Tóbiás – Balaskó Cs., Aranyi (Dzielszky, 77.) – Tóth K. (Kovács D., 67.), Hodgyai, Szabó R. – Kocsis D. (Tokodi, 57.). Vezetőedző: Varga Attila
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Osváth (Zsivoczky, a szünetben), Vágó L., Kornis, Benkő-Bíró – Kállai N. (Puskás G., a szünetben), Mészáros L. – Bonifert (Földi, 89.), Sipos B., Jasarevic (Szini, 62.) – Fekete Á. Megbízott edző: Várhidi Péter