Krimibe illő végjáték, győzött az Újpest a Kecskemét ellen

2011.05.11. 19:39
A labdarúgó NB I 28. fordulójában az Újpest 2–1-re legyőzte a Kecskemétet. Tomiszlav Szivics együttese Tököli Attila góljával szerzett vezetést a fővárosban, erre Takács Zoltán válaszolt büntetőből, majd a hosszabbításban Lázár Bence szintén büntetőből talált be. A Kecskemét Radanovics kiállítása miatt a 72. perctől emberhátrányban játszott.

Az Újpest izgalmas meccsen a hajrában szerezte meg a győzelmet (Fotó: Action Images)

Az Újpest és a Kecskemét révén két olyan csapat találkozott egymással a labdarúgó NB I 28. fordulójában, amely nem érdekelt már a dobogóért zajló csatában, és lényegében a kiesés elleni harcban sem, bár ez utóbbi matematikailag még elképzelhető volt.

Az Újpest a kilencedik, a Kecskemét a tizedik helyen állt a játéknap előtt, és mindössze egyetlen pont választotta el őket egymástól.

Jobban kezdett a Kecskemét, főleg az Újpest sebezhető jobb oldali védelme miatt. A Kecskemét vezető gólját megelőző támadás is innen indult. A 24. percben Foxi ment el a jobb oldalon, majd középre adott. Takács rosszul ért a labdába, amely így Tököli Attila elé került, a válogatott támadó pedig rutinosan és szépen a kapu jobb oldalába emelt. 0–1

Érhetően a fővárosaik ezek után nagyobb tempóban kezdtek el focizni, aminek tíz perc múltán meg is lett az eredménye. A 34. percben erősen vitatható körülmények között tizenegyeshez jutott az Újpest. A labda mögé a kecskeméti találat előtt hibázó Takács Zoltán állt, aki higgadtan értékesítette a büntetőt. 1–1

„Nem volt rajtam nyomás a büntetőnél a hibám miatt." – nyilatkozta Takács a Sport Tv-nek a félidőben. Jóvá tette hibáját.

A játékrész hátra levő részében már nem esett gól, bár lehetőség azért bőven akadt, elsősorban újpesti oldalon. Ahjupera kétszer is ziccerben lőhetett kapura, de Ribánszki László mindannyiszor nagyszerűen védett.

A második félidő első felében sokkal tempósabb és lüktetőbb csatát láthattak a nézők, lendületes kontrákkal, elsősorban a Kecskemét részéről. Sokkal több helyzet alakult ki a kapuk előtt, de gól nem esett.

„NEM TUDOM, MELYIK OLCSÓ PIACRÓL HOZTÁK EZT A JÁTÉKVEZETŐT”
„Nem tudom, milyen olcsó piacról hozták ezt a lengyel játékvezetőt – mondta feldúltan Szivics. – Sorozatosan tévednek a kárunkra a bírók, úgy tűnik, mintha nem akarnák, hogy külföldi edző dolgozzon Magyarországon. Egész egyszerűen szégyen, ami itt folyik! Nem szeretnék mást mondani..."

Tököli, Bertus Lajos, Mohl Dávid, Foxi is veszélyeztetett – eredmény nélkül –, míg a másik oldalon Mitrovics lőtt mellé nehéz helyzetben.

A hajrá előtt Radanovics két sárgát kapott két percen belül, ez egyúttal pirosat jelentett. A második lap erősen vitatható volt.

A hosszabbításig nem történt változás, ám akkor – mintha egy jó kis krimit írna az élet – jött a mindent eldöntő gól. A 93. percben Lázár Bencével szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A sértett állt a labda mögé, és nagy erővel a kapu jobb felső sarkába bombázott. 2–1

A játékvezető rögtön a gól után lefújta a találkozót.

ÚJPEST–KECSKEMÉT 2–1

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Újpest FC–Kecskeméti TE-ERECO 2–1 (Takács Z. 34. – 11-esből, Lázár B. 93. –11-esből, ill. Tököli 24.)