Bebeto gólja döntött Kecskeméten

2014.09.27. 14:29
Kecskeméten a 35. percben esett gól döntött a három pontról (Fotó: Nagy Balázs)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Kecskemét a Nyíregyháza Spartacust fogadta. A kifejezetten élvezetes első félidő 35. percében Bebeto szerzett vezetést a hazaiaknak, a vendégek csak egy kapufáig jutottak, egyenlíteniük nem sikerült.

Ahhoz képest, hogy mindkét csapat a tízen kívül helyezkedik el a tabellán, s mindkettő NB III-as együttes ellen búcsúzott a szerdai Magyar Kupa-fordulóban, meglepően nagy iramban kezdődött a találkozó. Az egyik oldalon Bebeto már a 2. percben alig tévesztette el a kaput, aztán előbb Bajzát Péter lövését kellett fognia Tomas Tujvelnek, egy perccel később pedig ugyanő fejelt a keresztlécre.

Nem sokkal később Balogh Jánosnak is akadt védeni valója, aki Marko Vukaszovics lövését tolta szögletre, egy vendégszöglet után viszont Balázs Zsoltnak kellett kifejelnie a labdát a gólvonalról, Nagy Zoltán fejese után, majd Spitzmüller István lőtt 12 méterről, ajtó-ablak helyzetben a jobb kapufa mellé.

Fél óra elteltével aztán Botka Endre és Bebeto percei következtek. Előbbi kétszer is remekül centerezett, amely után aztán utóbbi lőhetett, de Balogh mindkétszer védeni tudott. Harmadszorra azonban már ő is tehetetlen volt a 35. percben: ekkor Botka szerelt becsúszva a jobb oldalon, ráadásul úgy, hogy ezzel indította Bebetót, aki legyűrte Gengeliczki Gergőt, majd úgy lőtt kissé jobbról, 6 méterről a kapu bal alsó sarkába, hogy nem igazán találta el jól a labdát, de éppen ezzel csapta be Baloghot (1–0).

Sajnos a gólt követően megritkultak a helyzetek. A Kecskemét visszább állt, s inkább a biztonságos védekezést helyezte előtérbe, s bár a nyíregyháziak próbálkoztak becsülettel, így már elvétve jutottak el helyzetekig. A túloldalon leginkább Vladan Szavics távoli lövései és szabadrúgása jelentett eseményt, de a kaput nem sikerült eltalálnia.

Mivel a legveszélyesebb nyíregyházi támadó, Bajzát Péter rendre lesen kapott labdát, így a vendégeknek esélyük sem nyílt az egyenlítésre, s ezek alapján a hazaiak megérdemelten szerezték meg a győzelmet, s pontszámban be is érték riválisukat.