Kaposvári siker helyett újpesti feltámadás

2011.02.26. 19:38
Bravúros második félidei játékával nyert az Újpest a Kaposvár ellen (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában hiába vezetett már két góllal is a Kaposvár az Újpest otthonában, a hazaiak a második félidő első tíz percében egyenlítettek, sőt Lázár Bence 86. percben lőtt bombagóljával megfordították az eredményt, és 3–2-re nyertek.

Két teljesen más őszt produkáló csapat találkozott szombat este a Szusza Ferenc Stadionban. A tavaszt a 11. helyen megkezdő Újpest a harmadik Kaposvárt fogadta, amelyet augusztus 6-án egy öngólnak köszönhetően 1–0-ra legyőzött.

„A FIATAL TÁRSASÁG MEGMUTATTA, HOGY LEHET RÁ ÉPÍTENI”

„Egy edzőnek mindig bíznia kell a csapatban. Nagyon büszke vagyok, hogy a fiatal társaság megmutatta, hogy lehet rá építeni. Hihetetlen szívvel vissza tudtuk hozni a mérkőzést" – mondta Mészöly Géza, az Újpest vezetőedzője.

A szakember Balajcza Szabolcsot is dicsérte, annak ellenére, hogy az újpesti kapus az első kapott gólban bizony jócskán benne volt.

„Egyet ugyan hibázott, de utána két-három bravúrt is bemutatott, ennek köszönhető, hogy nem lett nagyobb különbség a Kaposvár javára."

A vendégek trénere, Sisa Tibor érthetően csalódott volt a találkozó után, de megemlítette, hogy több játékosa teljesítményével is kifejezetten elégedett.

„Az Újpest ellen nem sok csapat fog ilyen jól játszani, akár 4–0-ra is vezethettünk volna az első félidőben. Nem tudom, hogy hányat lőtt az Újpest kapura..." – utalt Sisa arra, hogy csapata a szünetre már eldönthette volna a három pont sorsát.

„Ezen a mérkőzésen még sokat kell gondolkodnunk, nagyon sajnálom, hogy így alakult."

Az első tíz percben jobbára a mezőnymunka dominált, helyzetig egyik csapat sem jutott el. Aztán a 14. percben egy hatalmas kapushiba után megszerezte a vezetést a vendégegyüttes. A felpattanó labdát könnyedén meg kellett volna fognia Balajcza Szabolcsnak, ám a kapus kiütötte azt. Pontosan Milan Perics elé, aki kapásból a hazai kapuba ollózott. 0–1

A gól után válaszként Lázár Bence 18 méteres lövése kerülte el alig a bal alsó sarkot, majd nem sokkal később Perics akár megduplázhatta volna önmaga és csapata találatainak számát, de közeli lövését Balajcza bravúrral védte.

Bár a labda többet pattogott a somogyiak térfelén, az Újpest játéka így sem javult, amelyet bizonyít például, hogy Takács Zoltán kapu fölé szálló szabadrúgása volt a legveszélyesebb lehetősége.

A 30. percben már másodszor örülhetett a maroknyi kaposvári szurkolótábor. Balázs Benjámin jobb oldali szögletére kitűnően érkezett középen Hegedűs Dávid, és hat méterről a bal alsó sarokba fejelt. 0–2

A mai napon nem éppen acélos újpesti védelemből hat perccel később megint Perics lépett ki könnyedén, de erős lövését Balajcza ismét remekül védte. A hátralévő időben már említésre érdemes esemény nem történt, így kétgólos vendégelőnnyel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrészre egy teljesen más Újpest jött ki. A 47. percben előbb az addig csak jobbára kirúgásokat elvégző Milinte Árpád a Győri ETO-tól érkező Jarmo Ahjupera fejesét tolta ki nagy bravúrral szögletre. A sarokrúgásnál azonban rosszul mozdult ki, s az érkező Rubus Tamás Perics fejére fejelte a labdát, amely a kapuba pattant a szerb csatárról. 1–2

Nagyjából hat perc telt el, amikor a bal oldalon felfutó Balogh Balázs keresztlabdáját a hosszún érkező Lázár Bence kapásból kapura lőtt, a lövés Zahorecz Krisztián lábán megpattanva került a kapuba. 2–2

A remek kezdés után tovább tartott a lila-fehérek lendülete. Előbb Lázár fejesét védte bravúrral Milinte, majd megint a Videoton védőjének, Pálnak öccse lőtt kapura. Érződött, hogy akár a győzelem meglehet Mészöly Géza csapatának, a 84. percben azonban Marian Matos megkapta második sárga lapját, így Iványi Zoltán játékvezető kiállította.

De az emberhátrány ellenére az Újpesté lett a három pont, a 86. percben ugyanis Lázár kapott labdát a büntetőterületen belül, majd 14 méterről, jobbal nagy erővel bombázott a kapu hosszú oldalába. 3–2

Remek első félidei játékával a Kaposvár könnyedén nyerhetett volna, végül azonban az újpestiek második 45 perce döntötte el a mérkőzést.

ÚJPEST–KAPOSVÁR 3–2