A Pécs pecsételte meg a kaposváriak sorsát

2014.05.03. 15:59
A Pécs két gólt és azzal három pontot szerzett Kaposváron (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a sereghajtó Kaposvári Rákóczi a hetedik Pécsi MFC-t fogadta. Az első félidőben is fölényben játszó vendégek a 62. percben szereztek vezetést Kővári Róbert góljával, majd a 75. percben a játékvezető Bank Istvánt kiállította a hazaiaktól, s ezt követően Mohl Dávid büntetőből növelte az előnyt. A kaposváriaknak már csak matematikai esélyük maradt a bennmaradásra.

A házigazdák a matematikai kiesés ellen küzdöttek a pécsiek ellen, hiszen a Paks pénteki sikerével már kilenc pontra kerültek a bennmaradást jelentő tizennegyedik helytől, s egy újabb vereséget – de még döntetlent követően is – már csak a hátralévő három forduló százszázalékos teljesítésével, illetve a paksiak nullázásával tudták (volna) kiharcolni a következő idénybeli NB I-es tagságot.

Ehhez képest a harmadik percben Wittrédi Dávid bombája után Antal Botond kapus óriási bravúrjára volt szükség, ahhoz, hogy ne a vendégek vezessenek. Ezt követően ugyan a kaposvári Andrei Florean előtt is adódott két lövési lehetőség, de ezt leszámítva gyakorlatilag a pécsiek uralták a meccset.

Főleg a félidő hajrájában, amikor előbb Pölöskey Péter fejelt óriási ziccerben a kapu fölé, majd Kővári Róbert lőtt nagy helyzetben mellé, Szatmári Lóránd 17 méteres lövésénél pedig megint Antal bravúrjára volt szükség, hogy maradjon a gól nélküli állás a félidőre.

Ami nem ment az első játékrészben, az összejött a másodikban: először ugyan Mohl Dávid lövését még védeni tudta Antal, a 62. percben azonban már ő is tehetetlen volt. Ekkor Kővári kapott remek kiugratást, betört a 16-oson belülre, s 14 méterről, ballal a kapu bal alsó sarkába lőtt (0–1).

A várt egyenlítési rohamok helyett megint a pécsiek jöttek előre, s a 75. percben gyakorlatilag el is döntötték a találkozót: Márkvárt Dávid ugrott ki, lerázta Bank Istvánt is, aki a 16-oson belül ellökte őt. A játékvezető kiállította a védőt, a büntetőt pedig Mohl értékesítette (0–2).

Ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs és megpecsételődött a kaposváriak sorsa is. A hátralévő időben a pécsiek szinte csak hátul passzolgattak, esélyt sem adva a Rákóczinak a szépítésre.