Kabát lövésével Újpest-siker az Albert-stadionban

2010.04.30. 18:52
A helyzeteivel jobban sáfárkodó Újpest 1–0-ra nyert a Ferencváros otthonában a Soproni Liga 25. fordulójának rangadóján. A mérkőzés egyetlen találatát Kabát Péter szerezte a 35. percben, míg a Ferencváros csak helyzetekig és – háromszor is – kapufáig jutott.

A KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A hazaiaknál Tóth Bence helyett a máltai André Schembri került be a kezdőcsapatba, míg az újpestiek összeállításában nem volt meglepetés.

Először a 8. percben ugorhattak fel a helyükről a hazai nézők – persze csak azok, akik amúgy ülve nézték a találkozót –, amikor Rósa Dénes beadása ígéretesen kanyarodott középre, ám a labda nemcsak Balajcza Szabolcs, hanem Ferenczi István feje fölött is elszállt. Rósa nem sokkal ezután ismét a figyelem középpontjába került, ekkor egy lövéssel próbálkozott, amely nem sokkal kerülte el a vendégek kapuját.

A félidő feléhez értek a felek, amikor kisebb tűzijátékot láthattak a nézők Balajcza kapuja előtt: jobb oldali szögletet követően Djordje Tutorics fejesét védte az újpesti kapus, ám a vendégek nem tudtak felszabadítani. Ahmed Adnan egy csellel becsapta védőjét, majd lövéssel próbálkozott, ám Balajcza hatalmas bravúrral kapufára tudta ütni a labdát, a kipattanót pedig Csizmadia Csaba bombázta centikkel a léc fölé.

Megyeri Balázs talán már kezdte úgy érezni, hogy az újpestiek „elfelejtették" őt és a kapuját, amikor a vendégek megszerezték a vezetést. Jobb oldali beadás után a túloldalon helyezkedő Barczi Dávidhoz került a labda, a fiatal játékos Kabát Péter elé tálalt, aki jobbal védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. Kabátot biztos nem zárják a szívükbe a ferencvárosi drukkerek, hiszen a két csapat őszi bajnokiján is betalált ellenük.  0–1

Nem sok – néhány centi – hiányzott hozzá, hogy a Ferencváros még a szünet előtt egyenlítsen, ám Rósa lövése a lécről a gólvonal elé vágódott le. Szinte az ellentámadásból növelhette volna előnyét az Újpest, ám Simek beadása után Rajczi csúsztatása ugyancsak nem sokkal elkerülte a jobb oldali kapufát. A pihenőre így is Mészöly Géza csapata vonulhatott előnnyel.

A fordulás után nagy Fradi-rohamokra lehetett számítani, ám ezek elmaradtak. A zöld-fehérek nem igazán tudtak mit kezdeni a vendégvédelemmel, egy veszélyesnek tűnő, ám végül Balajcza ölében elhaló lövést leszámítva nem volt miért idegeskedniük az újpestieknek.

A mérkőzés előtt kifeszített transzparens szerint a fradisták a markukban tartják ellenfelüket, ám ekkor úgy tűnt, hogy a lilák tartják kezükben a mérkőzést. Ezzel együtt nem nyugodhattak meg, mivel a játék többnyire az ő tizenhatosuk előtt zajlott.

Craig Short cserékkel próbálta veszélyesebbé tenni csapatát: Adnan helyén Liban Abdi, Schembri helyén pedig Paul Shaw folytatta.

Negyedórával a vége előtt teljesült a hazai szurkolók óhaja: Lipcsei Péter is pályára lépett – az utolsó, Újpest elleni derbijén.

Hogy a kapufák ezen a napon nem a hazaiakkal voltak, az a 77. percben harmadszor is bebizonyosodott: Abdi passza után Ferenczi találta el a jobb oldali kapufa tövét.

VÍZÁGYÚKAT IS BEVETETT A RENDŐRSÉG
Könnygáz mellett vízágyúkat is bevetett a rendőrség a mérkőzés utáni rendbontás megfékezése érdekében.                              (MTI)

A hajrában minden erejét mozgósította a hazai gárda, de az egyenlítő gól nem jött össze neki. Egyszer Balajcza védett óriásit, majd Ferenczi szabálytalankodása miatt érvénytelenítette Kassai Viktor Elding gólját, végül pedig a 92. percben Rósa hatalmas helyzetben mellé helyezett.

A Ferencváros tavaszi veretlensége így megszakadt, Mészöly Géza viszont edzőként továbbra sem kapott ki az Üllői úton.

INTERJÚ AZ FTC-ÚJPEST FŐSZEREPLŐIVEL

MÉSZÖLY GÉZA: HELYÉN VOLT A SZÍVÜNK

„Óriási tétje volt a meccsnek, igazi derbit játszottunk. Fontos volt, hogy az első félidőben megszereztük a vezetést. Szünet után nagyon nyomott a Fradi, de mi stabilak voltunk hátul, és helyén volt a szívünk is" – nyilatkozta Mészöly Géza a Duna Tv-nek.

„Megvoltak a helyzeteink, voltak kapufáink is, de nem tudtunk betalálni. Sajnálom a kilátogató szurkolókat az eredmény miatt. Nyáron lejár a szerződésem, de remélem, lesz még lehetőségem derbin irányítani a csapatot " – mondta ferencvárosi részről Craig Short.

„Így, hogy megvoltak a helyzeteink, még fájóbb a vereség " – tette hozzá Csizmadia Csaba.

„Nem volt rossz mérkőzés, már nagyon vártuk a Fradi elleni összecsapást, mert ezeknek a derbiknek van igazi futballhangulata" – nyilatkozta Simek Péter.